Skupina tínedžerov závislých na technológiách sa dostane do offline tábora. Spoločná turistika v lese bez prístupu k smartfónom však nekončí tak, ako to naplánovali organizátori. Budú musieť bojovať o skutočný život s niečím, čo nevideli ani v najtemnejších kútoch internetu. Tvárou v tvár smrteľnému nebezpečenstvu číhajúcemu v lese objavujú skutočné priateľstvo, lásku a obete. Vyjdú z toho celí alebo v krvavých kúskoch? (dixx)

BoPo

V Poľsku zatúžili po vlastnej verzii klasických hororových príbehov. Zobrali Pátek třináctého a Hory mají oči, a vytvorili z nich kríženca, ktorý sám seba nedokáže brať vážne. Ani horor, ani hororová paródia. Pokus, ktorý sa asi počas výroby zvrtol v krvavú, nevážnu oddychovku. ()

ALIENka_

Tenhle film má přes 50%? Cože? Tak tomu fakt nevěřím! To u něj všichni usnuli a na konci si řekli: "Nebylo to tak špatný.", nebo kde udělali soudruzi chybu? Tenhle film má totiž všechno. A tím vším myslím všechno špatný a klišoidní. Proboha, tady je každá scéna takový klišé, to se fakt nedá. Jako by režisér okopíroval každej slasher, co kdy existoval! Zaprvý - partička teenagerů. Vždycky jsou to teenageři. Nemůže to bejt aspoň jednou parta padesátníků do prdele? Tábor má bejt o detoxikaci od sítí a oni jim ani neprohledají batohy. Ok. Jinak parta je naprostá klasika - sexy holka (samozřejmě blondýna), co se vyspí s každým druhým. Pak je tady introvertní holka, co má za sebou rodinný trauma (jako jediná přežije, což je samozřejmě jasný už od začátku). Oplácenej nerd, kterej mluví o hororech, konspiračních teoriich atd. a dá se dohromady s introvertkou. Svalnatej chlápek, co umře jako první. A gay, kterýho chce znásilnit místní kněz. Hlavní záporáci jsou mutanti, který asi posednuli mimozemšťani, nebo nevím. Jo a taky nesmí chybět klasickej flashback prozářenej světlem, kdy se auto vybourá. Kdo si sakra dělá selfíčka v autě za jízdy, proboha! A jak se tý holce podařilo vylítnout tak daleko a při tom vypadat, jako by přišla z gala večera?? No jedeme dál. Mutanty nikdo neslyší i přesto, že mají tak tunu a chrčí jako traktor. Parta se furt rozděluje a vrací se nazpátek místo toho, aby utekli. A vedoucí tábora nemají telefony?? Ani vysílačky?? To jako vážně?? Co kdyby se jim něco stalo? Zákaz mobilu se na vedoucí nevztahuje ne? Jstli jo, tak je to pěkně na hovno pravidlo! A taky nesmí chybět divný domorodci z bouchačkou. Na konci se hlavní hrdinka rozhodne, že místo útěku se pomstí. Ježíši Kriste, tenhle film.. A policajt nezmůže vůbec nic, protože je úplně hluchej. Bratři to samozřejmě přežijou. A zapomněla jsem zmínit, že klasicky chodí pomalejc než hlemýždi a tahají za sebou sekery.. Hodnocení: V jednu chvíli jsem si i myslela, že je to parodie, ale ono ne, tvůrci to mysleli naprosto vážně! A on je i sequel?? Oh dear god.../10 ()

Astaroth12

Aj poliaci si natočili svoj Wrong Turn. ktorý i tak má k originálu dosť ďaleko. Vizáž zabijakov bola smiešna, povedal by som až trápna, niečo podobne, čo dokazovala troma, ale tuto to bolo celkom zbytočné. Nielenže je to predvídateľné, ale neponúka ani nič svojské. Všetko je tu odkopírované už od spomínaného Wrong Turnu. Gore efekty neboli až tak zlé, na Poliakov v pohode. Lenže i tak na moje obľúbené lesné vyvraždovacky nemá, to by sa museli snažiť o niečo viac. Slabé 3*. ()

ledzepfan

Nějaké mouchy to má, ale v zásadě poláci dobře usoudili, že cesta nadhledu a nadšenecké hry s horrorovými klišé bude schůdnější, než za každou cenu vážně se tvářící pokus... Je to splatter jak má být.. Koho tenhle žánr baví, ten si to užije královsky.. ()

Praxis

Velmi zábavný polský trash horor s neskutečně dobře provedenými gore efekty i masky zrůdiček. Jinak klasika, postupně všichni v lese umírají. Celé to naštěstí rychle odsýpá a dokonce se film nebojí lehce naťuknout v Polsku zakázaná témata jako je homosexualita. Je to často velmi dementní, ale velmi zábavné a věřím, že s partou podobně naladěných kamarádů a basou piv bych dal ještě možná o hvězdičku navíc. 60% ()

kaylin

Při sledování polského snímku „Dnes v noci v lese nikdo nespí“ jsem měl pocit, že jsem si pustil nějaký starší americký slasher. Není to nic jiného než kopie amerických filmů – úvod s partou, která někam jede, pak se baví, nechybí ani sex, a nakonec se to celé zvrtne. Není zde jediný moment překvapení. Přiznám se, nechci sledovat filmy, které jsem už viděl, jen trochu v jiné podobě. ()

raimi

Ach jo, jak tady mohlo být dobře... Prvních 45 minut jsem se tetelil blahem. Nádhernej vizuál, výborná hudba, sympatický postavy (paní Iza!), skvělý hlášky v zabijácký polštině, lehkost a nadhled, příběh konzervativního střihu bez trapnýho retro pomrkávání, nostalgie po pionýrských táborech- no prostě super. Jen jsem si celou dobu říkal, "kur*a, je to Netflix, doufám, že nepřijdou s nějakýma progresivistickýma sračkama". A voni bohužel přišli. Takže náboženství je fujky, homosexuálové jsou oběti, eutanázie je dobrá, neonacisti musí zemřít. Eergh... Navíc je to tak stupidně a nenápaditě podaný, že ta propaganda z toho smrdí na sto honů. Klišé mi nevadí, pokud slouží příběhu, nemám s nima problém, po originalitě za každou cenu taky netoužím, u lesního slasheru se chci především bavit. Ale proč tvůrci doslovně zkopírovali scény z Friday the 13th Part VII., Wrong Turn 2 a The Ritual (2017), to mně prostě hlava nebere. Ty scény jsou prostě jenom zkopčený, žádný pomrkávání na diváka se nekoná. Divný. Takže ve finále prvotní nadšení kalí stupidní propaganda a zklamání z nevyužitýho potenciálu. Ja pierdolę! ()

Gorehound

Určite jeden z tých sympatickejších pokusov o vzdanie pocty prevažne 80s slasherom. Nemá to debilnú pointu, gore v pohode, a hlavne sa to snaží naozaj byť slasherom. Trochu mi vadili killers, až s takým rozprávkovým výzorom, a na staré slashery to nemá, ale snaha a um, pekné prostredie a zaujímavý poľský kolorit, tu určite sú. ()

Flipnic-RE

Hele je to paráda!! Poláci v poslední době točí fakt parádní filmy ve všech žánrech. I když jsem si říkal, že je to drsná vykrádačka mnoha slasherských klasik, tak právě bych to považoval za poctu klasikám. Tohle si myslím, že je potřeba umět rozlišit. Na filmu je vyloženě vidět láska a nadšení k žánru. Má to perfktní vizual!! To už samotný byla fakt pastva. Plus postavy super, docela mi bylo líto, že většina z nich nekompromisně zhebne. Herci je parádně zahráli. Jsou správně ujetý a srandovní. Gore a vraždy taky super. I když to má trochu zvláštně hluchý místa, tak jsem si to fakt užil. Nemohu vzpomenout klasiku, čistou lesní hrůzu Just Before Dawn (1981), kde byli skoro stejný zabijáci, a kterou se tento kousek nechal nastopro inspirovat. V poslední době jsem viděl 2 pecky z bývalých socialistických zemí (Polsko a Rusko - Táto už konečně zhebni) a oboje pecka ve svým žánru. Ten jiný nádech a východní syrovost je tam parádně cítit od toho amerikánskýho směru. A zase to bylo jiný než Asie. Jen tak dál ... ()

Trevor

Vzhľadom k tomu že je poľský Pach krve poľský dám nakoniec o jednu hviezdičku naviac ktorá by inak išla dole kvôli comming outu lgbt, černošskému inštalatérovi, naci bratom,bububu kňazovi či žene za volantom. Skrátka za korektnosť bod dole dávam stále ale tentokrát výnimka. Bod dole však ide za meteorit, toto mohlo byťzvládnuté podstatne lepšie (f.e. dvojčatá znetvorené ako dôsledok incestného vzťahu alrbo niečo podobné ale skrátka lepší nápad to chcelo rozhodne). Inak je film príjemným béčkovým hororom a pri tých ja rozhodne dokážem dokonale vypnúť. K tomu v špeciálny halloweensky večer tak nejako film sadne ešte viac a človek odpustí aj pomerne nedomyslený dej. ()

honajz2

Tak žádný vyložený průser to není, naštěstí. Chtěl jsem dát i slabé 3*, ale polskou kinematografii beru jako dobrou - přece jenom, Kieślowski, Szulikn, Sexmise a v rámci hororů třeba Lokis. Rękopis profesora Wittembacha nebo Ďábel (který tu sice není vedený jako horor, ale kdo viděl, tak mi rozumí - btw Żuławski natočil taky Posedlost a to je horor jak sviňa) - takže nemám důvod nijak nadhodnocovat. Nemůžu si pomoct, přišlo mi to zbytečně dlouhé, postavy byly celkem nesympatické, první polovina je strašně nudná a taky je v tom dost nelogičností (v tom lese žije zhruba 20 let chlap, který se fakt za celou tu dobu neodvážil ty mutanty zabít?). Ale tak občas to pobaví (i když teda nevím, kdy to bylo chtěné a kdy ne), kamera a lokace jsou dobré, gore je slušné (ale masky působí amatérsky) a na jedno zhlédnutí se to dá. A jelikož je to z produkce Netflixu, nesmí chybět pár sociálních a politických narážek. Když od toho moc nečekáte, asi budete spokojení, já jsem na to byl celkem zvědavý, protože mám rád horory z prostředí letních táborů - ale bohužel jsem ještě nenarazil na nějaký fakt dobrý. A moje hledání pokračuje dál... Lepší 2* ()

Jonash87

Pěkný prostředí, super kamera a dobré herecké výkony teenagerů. Ale jinak předvídatelný příběh, slabé masky/efekty a asi i stopáž mohla být kratší. Ale je fajn, že i v Polsku může vzniknout celkem průměrný béčkový horor. ()

Havaj8

Netflix me k tomu vylozene vybizel, abych si to pustil. Trailer nevypadal nejhur, zacalo to slusne, plnej autobus teenageru, ze kterejch jsme v akci videli jenom 5 plus vychovatelku, skoda toho zbytku. Les a okoli v pohode, dva mutanti dali vzpomenout na hory maji oci a pach krve. Vlastne jsem si v prubehu ani nepripoustel ze je to z Polska. To gore z velky casti nebylo na kamere, snazili se nas oblafnout mimo zaber s utrhlou hlavou a rukou...Urcite to neni zadnej zazrak, napeti zadny, ale jako oddychovka, proc ne. ()

dubinak

Skvělá polská variace na takový vtipnější a promyšlenější Pach krve. Poláci prostě umí prodat a propojit svůj kvalitní smysl pro humor i s hororem a dát vznik zajímavému žánrovému mixu se skvělým námětem. Postavy byly charakteristické a přispívaly příjemnému zážitku. Gore bylo taky na evropské poměry víc než uspokojivé. Na druhou stranu je tenhle film docela dost šílený, ale je to tak skvěle natočený, že jsem schopná tomu odpustit leccos.Co bysme tady v Česku za takové kousky dali. ()

PROCESOR

Klasická vyvraždovačka kde se parta puberťáků ocitne na táboře a k tomu mají zakázány mobily. Chvíle mi to připomínala Texaský masakr motorovou pilou, ale to asi bylo jenom tím podobným motivem. Napětí si to udržuje slušný a já byl celkem spokojený. ()

HorrFi

Neni pochyb o tom, že se Poláci inspirovali po amerických hororech typu Wrong Turn nebo The Hills Have Eyes a taky se dalo čekat, že Dnes v noci lese nikdo nespí nedosáhne kvalit těch zmíněných amerických hororů, ale na Poláky stejně dobrý, zkrátit o 20minut a bylo by to možná lepší, ale poctivý tři to jsou.. ()