Skupina tínedžerov závislých na technológiách sa dostane do offline tábora. Spoločná turistika v lese bez prístupu k smartfónom však nekončí tak, ako to naplánovali organizátori. Budú musieť bojovať o skutočný život s niečím, čo nevideli ani v najtemnejších kútoch internetu. Tvárou v tvár smrteľnému nebezpečenstvu číhajúcemu v lese objavujú skutočné priateľstvo, lásku a obete. Vyjdú z toho celí alebo v krvavých kúskoch? (dixx)

dr.horrible

Aj takto zábavne sa dá v našich končinách spracovať klišé subžánrov a nebyť za plagiátorských volov. Zatiaľ čo my sa zmôžeme tak na úbohé, smrteľne vážne vykrádačky typu Trhlina, Poliaci dokážu obsadiť sympatických hercov so schopnosťou hrať, peknú čajku ktorá ukáže kozy, pohrať sa s maskami a gore, a popritom stále ukazovať, že sú si vedomí, že polský Wrong Turn nie je, ani nemôže byť myslený úplne vážne. Poprosím sequel. ()

Kudly4

Asi takhle no, na Polsko dobrý, ale čekal jsem rozhodně víc. Postavy absolutně nezajímavé, zaujme maximálně ta blondýna co alespoň kozy ukáže, jinak slabota a ten tlustej Julek, to byla katastrofa, ani hrát neuměl mi přišlo. Klasická vyvražďovačka, kde bylo Gore lehce amatérské, občas mordy mimo záběr a navíc všechno už viděno jinde. Nejvíce povedené jsou masky těch prasečích, hnusných mutantů, za to velký plus. Hudba skvělá, celkem film utekl, ale že bych chtěl tenhle Horor vidět někdy znovu, se říct nedá, to si radši pustím i klidně nejhorší díl ze série Wrong Turn. (203. hodnocení, Full HD) ()

Socrates

Jako dobrý... Ale mimo tý kraťoučký sci-fi linky tam nebyla snad jediná originální scéna nebo situace. Prostě takovej slepenec obšlehnutejch okoukanejch věcí (kterej ale v žadným případku neurazí). Silnější tři hvězdičky. ()

PetrPan

I lesy mají oči, stačí v pátek špatně odbočit... Kdo alespoň trochu pochopil tenhle můj pokus o jinotaj, zřejmě v tom lese dnes usnul.  Já měl co dělat a to mám slashery a buranské horory v dosti velké oblibě a dost často se mi stává, že se v jejich hodnocení rozcházím s tím většinovým. Tady mě rozhodně potěšila spousta rozličných odkazů na základní milníky žánru, o to ne, ale vlastní příběh se  příliš nepovedl a to zejména kvůli ne-charismatu hlavních padouchů. Jako pocta vlastně už mrtvému žánru tedy vcelku fajn, ale to už mnohem víc pobaví  třeba sestřihy původních snímků na youtube. A tak i přesto, že se považuji za příznivce recyklace, nemohu vymáčknout víc než tři vředy.  Poznámka: V komentáři nebyl použit ani jeden Polák. ()

Arsenal83

Horor, kde sa proste nedá zľaknúť, pretože tam nie je nič strašidelné, ani poriadne ukázané, a gumová odrezaná hlava z figuríny fakt už neviem koho vystraší a o mutantovi, čo vyzerá jak Krang z Ninja korytnačiek ani nehovorím. Možno pár útržkových gore situácií bolo ok. A keďže je to produkcia Netflix, tak je napriek poľským reáliám jednoznačne prítomná gay postava, bez nej by to nešlo, a katolícky farár musí byť samozrejme tiež zápornou postavou, to je samozrejmosť. Chlapci boli slabí, herecky potešili len dve kobiety. Jedna preto, že nevie hrať, tak aspoň niečo ukázala. A tá druhá preto, že vie hrať, aj keď neukázala nič. Odpovede sa dajú ľahko vypátrať v deji. Ale aspoň som sa raz brutálne zasmial, keď tam tlustoprd tlčie na dvere a kričí: „Ty chuju garbaty!“ ()

Chrustyn

Nepovedený horor, který nelogičnosti a špatnou režii, zkouší zakrýt litry krve a vnitřností. Koho v dnešní době šokuje, že je někdo rozpárán nebo jinak sprovozen ze světa. ()

Marze

Kromě hororu zde není nic navíc. Ale film ví co je a servíruje gore smrti , hororové gagy a sympatické postavy. Ty polské borové lesy vypadají monokulturně, ale prý jsou přirozené , protože na písku nic jiného neroste než borovice s hlubokými kořeny. Byl jsem tam mnohokrát a do Polska rád jezdím. ()

TheEvilTwin

Poslední dobou se mi osvědčuje pravidlo, že underrated outsideři jsou pekvápka (tohle a Kadaver) a naopak mainstream záležitosti (Ratched, Haunting of Bly Manor) se mi vůbec netrefily do vkusu. Všemi oslovovaný “Wrong turn po Polsku” je nakonec silnější tříhvězdová jízda, ve které se nešetří krví a celou stopáž si šikovně udržuje pozornost. Masky záporáků jsou povedené, hlavní teenageři na táboře pro internetově závislé jsou sami o sobě dost úsměvný nápad a celkově si poláci ve filmu dost skrytě dělají srandu ze všech možných prvků (vymítání Ducha závislosti z telefonů a tabletů pedofilním knězem...). Největším tahounem je ale jednoznačně uvěřitelnost zpracování, kdy se postavy rozhodujou přesvědčivě, je vidět jejich strach a rozklepanost a hlavně je všude špína, krev, slzy a tekoucí snople:D. Zní to sice komicky, ale právě tohle jsou věci, které přidávají na realističnosti a zaslouží si plusové body, které film zvedají na skoro slušnou čtyřku. Na polské béčko výborné. ()

honajz

Hvězda za snahu natočit polský horor. Jinak je to ale samé klišé, nedává to logicky smysl (ta prvotní věc, to si jí nikdo na světě nevšiml a nešel do lesa hledat?; ten chlap, co má protézy, se živí jak, když nevychází?, kolik tam zmizelo lidí z tábora za těch dvacet let - nikdo je nehledal?, jak daleko můžou být od základního kempu - kde jsou ostatní, kam zmizeli? apod.), je to dlouhé a o ničem, o ničem, jen čekáme, kdo je další na řadě, odškrtneme si z těch pěti lidí dalšího, a když nám začnou postavy docházet, přihodíme poldu. Taky by mě zajímalo něco víc o té mutaci, jak to, že jsou nesmrtelní, proč mu holka neusekla hlavu (taky jste to čekali, ne?), proč musí být kněz imrvére hned na kluky a proč tu máme vůbec problematiku gayů? Protože Netflix, že? Povinnost protlačit genderové (kdo vyhraje a je nejlepší v tomto filmu?) a politicky korektní věci i do teen hororu, fuj. Jo, a co ta retrospektiva, jakou ta tam mankote měla mít smysl? ()

eraserhead666

Skupina omladiny přijde na offline detox tábor uprostřed lesů bez internetu a elektroniky a jedna družina se vydá na třídenní túru. Netuší však, že nakráčí přímo do buransko-mutantního slasheru, který sice neoriginálně pošilhává po svých amerických vzorech (přímý odkaz na můj nejoblíbenější mord z Pátku třináctého, náznak hudebního motivu z Halloweenu). Tohle není nijak originální, na originalitu se ale v tomhle žánru nikdy moc nehrálo, tohle je o atmosféře, napětí a hře na efekt. A to díky sympatickému prostředí, překvapivě ne nesympatickým postavám, povedeným maskám a dobré hudbě, vcelku i funguje. Ale jo, mohlo by to být kratší, bylo by to působivější. ()

ARI50

Poláci překvapily, bylo toho málo, ale když už tak to stálo za to. Okoukali trochu krve a hned vymysleli slušný jemný krvavý fekal. Škoda že hudba byla hodně špatná, a že počet mladých byl malý, vic akce krve a pořádný kozaty holky :D sranda, a dvojka bude jak lusk. Zapůsobil příběh hodně. ()

Necrotongue odpad!

Jak jsem povětšinou s polskou filmovou tvorbou spokojen, tak jsem teď narazil. Poláci se rozhodli poslat svůj horor americkou cestou, a to určitě nebyl dobrý nápad. Příběhu tak chyběla invence (všechno, co se tu odehrávalo, už jsem někde viděl), navíc se tu vyskytovaly momenty tak stupidní, že jsem pořád ještě nepochopil, jak by je mohl jen trochu soudný režisér ve filmu ponechat. Jediným pozitivem celého snímku tak bylo to, že jsem zjistil, jak vyrobit tlačenku z člověka jen za použití hrubé síly a spacáku. Myslím, že to je na celovečerák dost málo. ()

JASON_X

Ne že bych nějak předem předpojatě podceňoval polskou kinematografii, naopak, minimálně od doby, co jsme ještě za komoušů s klukama ze základky hltali Sexmisi. Nebo naposledy od masakrální Volyně. Ale určitě bych před projekcí netipoval, že dám plnotučnou pětku polské teenagerské vyvražďovačce. Naši severní bratranci si tímhle parádním majstrštykem vytřeli zadek s příbuznou produkcí hollywoodskou a těžce zabodovali, tohle byl přímočarý oddechový slasher podle mého gusta - neotřelé polské reálie, žánrově dokonalý scénář, skvělá kamera, uvěřitelní herci, parádní bolákovití mutanti, několik dobrých vedlejších postav (velitelka Iza, kněz, vidlák s luparou, policajt) - ve všech směrech lepší, než 90% obdobných zaoceánských fláků. Možná trochu škoda, že nedostalo prostor víc mládežníků coby obětí, dal bych si třeba líbit, kdyby oba zmutovaní bráchové vtrhli s mačetou a širočinou do tábora a... Ale třeba bude dvojka, tak uvidíme. V dobrém rozmaru odpouštím i obšlehnutý gag s rozhozenýma nohama a vyhřezlými střevy z Wrong Turn 2, takže nakonec ode mne jen jedna drobná výtka technického rázu: v práci máme podobný středně velký štěpkovač, jaký se mihne ve filmu, no a věřte mi, že lidská hlava by se do něho nevešla, leda by se prve třeba trochu nakřápla kalačem. Ani trup. Takže milému deviantnímu flanďákovi by se jím daly seštěpkovat maximálně údy. Ale to je jenom takový nepodstatný detail. ()

matestlust

Taková polská óda na klasické redneck vyvraždovačky. Něco je fakt povedené, něco o chlup méně, každopádně je to milé překvapení od sousedů. 3,5* ()

Morholt

Mě to přišlo takřka do puntíku opsané z podobně laděných zámořských slasherů a to včetně typologie postav. Tu přidanou hodnotu tomu dává polské prostředí a nadstandardní technická stránka věci, pokud tedy nepočítám gumovou hlavu. Co mě trochu zklamalo byla absence výraznějšího gore, což zamrzí o to víc, že ho Poláci umí a na můj vkus byl film příliš dlouhý a zkrácení o nějakých 20 minut by tempu bezpochyby prospělo. Naopak se mi líbili záporáci a fajn bylo i obsazení. Není to nic, k čemu bych se vracel, ale rozhodně mě to nenudilo a doufám, že těch hororových projektů bude v Polsku vznikat víc. 60% ()

Lucasion

Les, teenageři, monstrum.... Co by se mohlo pokazit? Tohle já mám rád. A to, že je to polská tvorba na Netflixu, tak mohu jen tleskat. Ovšem já se ve výsledku moc nebavil. Nechutný gore a trošku předvídatelný děj. Asi jsem udělal i tu chybu, že jsem koukal s anglickým dabingem, který mi moc neseděl. Ale monstra nejsou nijak nápaditý, spíš jen odporní. Asi chápu, co tím chtěli tvůrci říct, ale ve výsledku je ta inspirace starými horory spíš na škodu. Za mě prostě ne. (38 %) ()

RelaxMan

Trošku mi to připomínalo kultovní horor z 80's " Den matek ". V něčem to bylo lepší, v něčem horší. Každopádně na Poláky to bylo podařené. ()

ScarPoul

Trochu zamrzí nevyužitý potenciál. Prvých 40 minút tam bolo všetko tak, ako má byť. Potom sa to rozhodlo, že si to na plecia zoberie každé jedno klišé podobne ladených hororových príbehov. Či už na poli charakterov - gay, tučko, silná ženská hrdinka, alebo v rámci dejových zvratov, ktoré sú skrátka hlúpučké. Od nápadu utkať sa s nepriateľom až po - vráťme sa do príšerného domu, lebo je tam mobil. Niektoré línie sú neuzatvorené - čo sa stalo s gayom v kostole a prečo sa ocitol, kde sa ocitol? Čo starý poštár? No a do toho zarátajme ešte fakt, že je tu dôraz na origin story vytrhnutý z nejakého Cčkového sci-fi. Podobnosť s Venomom čisto náhodná? Chcelo by to trošku lepšie nápady a možno nie až tak blbé postavy. ALE, typovo sú všetci obsadení dobre. Bavilo ma, sa na nich pozerať. Prostredie je využité rovnako na maximum a ako vravím - prvých 40 minút je funkčných. Nie sú to najsilnejšie tri*. Je mi jasné, že si to asi druhý krát nepozriem, ale kupodivu som pri tom netrpel tak, ako som sa obával. Za každé odhalené poprsie patrí akémukoľvek tvorcovi moja neskonalá vďačnosť. ()