Rhaenyra překročí na zasedání Malé rady své pravomoci. Viserys si musí zajistit nástupnictví prostřednictvím sňatku. Daemon odhalí své záměry. (HBO Max)

Hanysek

Pozor Spoilery! To jako fakt? Většinu epizody se král musí postupně poradit se všemi postavami, koho si to má vlastně vzít za manželku. Koukám se snad na Bridgertonovi (seriál) (2020)? Musím uznat, že scéna na mostě je udělaná moc hezky, až na to, kdyby nebyla tak hloupá. Děj se vlastně téměř nikam neposouvá, a když, tak je předvídatelný. Intriky (někde v recenzích je tady o nich zmínka) jsem vůbec nezaznamenal a nebo jsou trapně jednoduché, že se nedají považovat za intriky. Proti této epizodě byly i ty nejhloupější a nejnudnější epizody z GOT vlastně dobré. Pravda, intro, hlavně díky hudbě, ve mě vyvolalo nostalgické vzpomínky, jenže ve finále je z toho 50 minut nudy a dementních dialogů mezi nezajímavými a strašně umělými postavami (vyjímkou je Daemon). Herci se snaží, co můžou, ale v takto zoufale napsaném scénáři to stejně vypadá, jako kdyby neuměli hrát. Žádná postava mi není sympatická a když kterákoli z nich zařve, tak je mi to úplně jedno. A chybí mi tu cynický humor, který byl pro GOT tak typický. Abych jen nekritizoval, tak po vizuální stránce je to velmi zdařilé, ale celkově tomu chybí ta správná atmosféra. Bohužel je to bída. Slabá 1*. ()

Meraxes

Trošku studená sprcha. Nemôžem povedať, že by som nespokojný, ale nadšenie opadlo kvôli zbytočným zmenám. Daemon dal Mysarii dračie vajce z vajec uchovaných na Dračom Kameni lebo bola tehotná, keď ho vrátil, Mysaria bola poslaná do Lysu a cestou potratila. Prečo to meniť, keď to nahradili takou sprostosťou ako táto krádež, ktorá bola navyše zbytočná, keďže tu Mysaria nebola tehotná a navyše vraj nemôže mať deti. A to s tým ako je Vhagar Niekde je taktiež dobrá sprostosť, určite by si nenechali najväčšieho a najstrašnejšieho draka na svete len tak Niekde odletieť. A mimo toho všetky tie rozhovory o tom ako sa Viserys musí znovu oženiť boli nekonečné a trochu trápne. Nehovoriac o tom, že Laena bola strašia, Viserys sa ženil znovu v 106 AC a Laena mala 14 a už lietala na práve na Vhagar, tak sa toho snáď dočkáme. To, že z Miláčika Ríše robia Miláčika Sŕdc Fanúšikov mi vôbec nevadí, lebo moje srdce už dávno má, napriek všetkému čo spravila a ako skončila a to, že sa bude viac zapájať mi vôbec nevadí, príjemný odklon, ktorý robí moju druhú najobľúbenejšiu hrdinku histórie Západozemí (po Baele) ešte lepšou. Inač Syrax bola druhá možnosť pre moju prezývku tu na čsfd, ale nakoniec som uprednostnil dračicu dobyvateľovej mladšej sestry, po Baelinej dračici Moondancer, by som sa z dôvodu, že to jasne evokuje niečo iné, volať nechcel. Snáď Stepstones a Rhaenyryne pletky, ktoré by nás mali čakať prinesú opäť návrat k nadšeniu. A všetci čo tvrdia, že to zatiaľ nie je GOT v množstve zrád a vrážd, nech si počkajú na samotný tanec, ktorý urobí z GOT slabý čajík. A dovtedy nasávajte atmosféru rokov mieru a turnajov, v ktorých je najväčším problémom ríše Daemon. 3* 67% ()