Rhaenyra překročí na zasedání Malé rady své pravomoci. Viserys si musí zajistit nástupnictví prostřednictvím sňatku. Daemon odhalí své záměry. (HBO Max)

TostTom

Nádhera, hned ze startu příjemné překvapení v podobě intra ze hry o trůny. A díl sám o sobě taky nemá chybu a soustředí se na politiku a intriky. Přesně tak, jak to má v západozemí být. ()

fixaman

Druhý díl se konečně vrací v kvalitě, na jakou jsme u GoT zvyklí. Úvodní znělka potěšila, casting začíná skvěle fungovat, děj baví, pouze jedna dějová linka (na rozdíl od Hry o trůny) dělá seriál přehlednějším a ubylo samoúčelné násilí z prvního dílu. Super, snad to takhle půjde i dál. ()

Pichloza

Přesně tohle od seriálu ze Západozemí chci. Druhá epizoda se rozhodla vsadit spíš na pomalejší tempo a já jsem nadšený. Postavy tu mají rozumnější vývoj než v předchozí epizodě, politika tu má přednost před akcí a intriky jsou na každém rohu. Prostě paráda. ()

tomik99

Prvních pár minut bylo sice malinko pomalejších a ne tak zdrcujících jako v pilotu, ale nabírá to slušné obrátky, postavy začínají mít jisté obrysy, intrikuje se. Baví mě to neskutečně a obecně to výborně navazuje (předchází) původnímu seriálu. Těším se, co si na nás přichystají dál. ()

Razzor_82

No na to, že to má jen deset dílů, tak nám zatím těžce vázne akce. Zdlouhavá telenovela plná keců. Postavy jsou strašně jednotvárné a chybí charizma. Při GOT jsem nemohl dospat každého nového dílu. 4/10 ()

helraiser

Intriky, pletichaření, tak jak na to jsme zvyklí a jak to máme rádi. Karty a strany se pomalu utvářejí a jistě se máme na co těšit. Díl prakticky prostý nějaké velké akce, ale nevadí. Mimochodem dračí vypadají luxusně a je na to radost pohledět. ()

TomasRichtr

Druhý díl posouvá figurky po šachovnici. I když to možná není tak akční jako pilotní díl, děj jde kupředu a nenudí. Zjistil jsem, že vlastně dost oceňuji, že oproti původní Hře o trůny se zde soustředíme v podstatě jen na jednu příběhovou linku, takže vás děj rychleji může vtáhnout. Nevýhodou je, že může rychleji dojít zdrojový materiál a kdo ví, jak dlouho tenhle seriál chce HBO táhnout (byla právě oznámena druhá série). Tak jen aby se to brzy nezvrhlo v podobný bláto jako poslední série GoT. ()

stone

Kde že jsou ty staré dobré Trůny? Zatím to vypadá, že nás chtějí.tvůrci do desáté epizody duchaplnými moudry ukecat k smrti... ()

johnsnow

Slabšia epizóda ale rozhovor kráľa z mladou Velaryonkou, jeho rozhodnutie zobrať si Allicent a celá pasáž na dračom kameni to stále ťahajú hore. A Daemon zrejme našu Renyru rešpektuje, pretože jej to vajce mohol kľudne jebnuť do hlavy. ()

darthvader77

Jedna hvězda dolů za zbytečné odsuny od předlohy za účelem spektáklu. Jinak ovšem ale fantastická epizoda s Shakespearovskými dialogy, mistrnými herekcými výkony znovu překonávající dokonce i GoT. Milly Alcock má velice silnou přítomnost o které si neschopné dřevo Emilka Clarková mohla nechat pouze zdát. A peníze na tomhle seriálu jsou vidět. Je to až paradoxní jak o něco horší a něco lepší tento seriál dokáže být zároveň. ()

mata77

Tempo sa zvoľnilo a dej prešiel do módu politickej drámy, kedy ešte stále divákovi, ktorý nepozná históriu rodu, ostávajú charaktery mnohých postáv neodhalené. Nejaké náznaky tu už sú, ale ide väčšinou o prehliadnuteľné detaily. Znova som si všimla krásne vypracované kostýmy, s ktorými sa tvorcovia naozaj vyhrali. Rovnako tak ozvučenie na pozadí pomohlo pri doplnení atmosféry, rôzne zvuky mora, vtákov a ruch ulice. Hudobný podmaz sa naopak strácal. Trochu horšie to tentokrát dopadlo s kvalitou trikov, kedy mi udieralo do očí natáčanie na zelenom pozadí nielen v exteriéroch pri neexistujúcich hradoch, ale aj samotného hlavného mesta, či dokonca u niektorých scén v interiéroch. Herci nemali veľmi čo predvádzať, lebo celý diel sa niesol na jednej emočnej hladine. Ak sa tvorcovia pridržia striedania eskalácie deja, tak by som to prirovnala k tichu pred búrkou. ()

Arigato

„Do you believe that Westeros can be another Valyria, Your Grace?“ „That depends, whether you speak of the freehold at its height or at its fall.“ Slyšet klasickou znělku Hry o Trůny v novém, však atraktivním intru působilo jako příjemný závan nostalgie. Napětí v druhé epizodě s vidinou nevyhnutelné války pozvolna stoupá, na poslední chvíli ale přichází mladá princezna a se svým drakem zachraňují den, což na mě v rámci celé sekvence působilo velmi dobře. Akce mi naopak vůbec nechybí, o to tu snad zatím ani nejde. To ale mnozí pětihvězdičkovači Avengerů nepochopí. ()