Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa JamesConnorG k tomuto seriálu (5)

Rod Draka (2022)

1 SÉRIE - 10/10. - Now, the battle has begun! Rod Draka jako prequel původního seriálu naplnil veškerá má očekávání. Je to stejně kvalitní jako původní seroš? Ano. Má to stejně blavůrně napsané postavy? Ano. Má to pořád EPICKÝ nádech GOT? Jedno velký ANO. Musím vyjádřit veliký respekt tvůrcům za to, že po né moc povedené 8 sérii GOT dokázali opět divákovi předat ten úžasný nádech Her o Trůny. Sice si na 2 sérii počkáme celkem dlouho, ale pokud to bude stejně kvalitní jako první série, tak si mile rád počkám :). ()

Série 1 (2022) (S01)

Potomci draka (2022) (S01E01)

9/10. - Na úvod chci zmínit, že jsem si předešlí hlavní seriál Hra o Trůny neskutečně v hloubi srdce zamiloval. Naprosto miluji tu výpravu, rozsáhlí fantasy svět, propracovaný příběh, ale především hlavně postavy. Ve směs všechny postavy byli napsány skvěle, miluji je a Jon a Tyrion mi v srdci zůstanou navždy. Upřímně se přiznám. že jsem na Rod Draka neměl obrovský hype a vrhnul jsem se na něj až po 3 vydaných epizodách. Udělal jsem chybu? Drží se prequel stejné kvality jako předešlí seriál? Naplnil první díl veškerá má očekávání? ANO. První část se zatím drží ve duchu první série originálu a nic víc jsem nepotřeboval. Máme tu fungující vládu Targaryenu, skvěle napsané postavy, překrásný svět, který už dost dobře známe a slušné vypravování děje. Rhaenyra pro mě zatím vede jako TOP postava a naprosto žeru její charakter a baví mě její příběh. Ze začátku seriálu jsem dost příjemně překvapen. ()

Nezvedený princ (2022) (S01E02)

8/10. - Nezvedený princ, aneb intro je zpět a děj skáče o několik měsíců vpřed. Žeru to! ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

9/10. - Příběh nezastavuje a jede stále dál jak časově, tak i se stejnou kvalitou, jako předešlé epizody. Až na Daemonovu "válečnou" linku a jeho samotného si seriál užívám na 100% s plným úžasem. Rhaenyra a Criston jsou spolu cute a strašně si užívám jejich chemii. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)