Majo1998

Je fajn byť späť! Rod Draka pôsobí ako prvé série Hry o Tróny. Rozjazd je pomalší, ale o to zaujímavejší. Zameriava sa na intrigy, vzťahy medzi postavami a pomaly rozohráva hru, ktorá neskôr vyeskaluje do Tanca Drakov. Matt Smith si kradne každú scénu pre seba, no prekvapili.ma aj mladšie herečky z obsadenia, a teda Milly Alcock a Emily Carey. Čakal som možno trochu viac Velaryonov, ale to určite príde v ďalších dieloch. Ak bude seriál pokračovať takýmto tempom, tak sa máme na čo tešiť. Mimochodom draky sú nádherné, chcem ich viac! ()

Fearghast

Spin off ze světa Hra o Trůny, kterou nerežíruje blbý a blbější, navíc s Matt Smithem v jedné z rolí? Už minimálně díky Smithovi je na co koukat, ať už dobrém či zábavném, ale celé to extrémně sráží recyklace, zcela zbytečná reference na budoucí události, opakující se stylizace bez invence či posunu v času daném od Hry o Trůny .... a taky naprosto neschopné CGI. Mám pocit, že i obličej Matta byl CGI nalepen do té helmy na kolbišti a ještě jedna, mnohem horší věc, mix hudby a zvuku je naprostý odpad. Může se to rozjet, ale po smrti otce, která je naprosto nevyhnutelná a nebude trvat dlouho, než se k ní dostaneme, to může zabřednout do odpadu a už se z něj nevyhrabat. Držím palce aby další díl byl minimálně o hvězdičku lepší. ()

MisterSister

Pilot prequelu začíná kvalitou o level níže, než jsme v roce 2019 skončili. Vcelku nezvládnutý vizuál a plytké postavy jsou těžko vyvažovány .. čím vlastně?  Nuda, bída, zmar. Jak to může mít horší CGI, než 9 let starý seriál? ()

MichalZL

Tak zatiaľ to vyzerá presne tak skvele, ako by malo. Po výpravnej stránke, najmä čo sa týka kostýmov a prostredia je úvodná epizóda živá a nápaditá ale zároveň realistická a umiernená: presne tak, ako to Westerosu pasuje. Vedľajšie postavy majú od úvodu vlastné agendy a ciele, na ktorých sa pevne verím bude ďalej budovať. No a aj keď som mal pôvodne silné pochybnosti o dvoch hlavných predstaviteľoch, hrajú výborne a do úloh sa hodia oveľa viac, ako som si myslel. ()

Johny203

Pekne vyzerajúce so slizkým záporákom, jediný problém sú veľmi slabé triky ktorými je celá epizóda prepchatá. V tomto ohľade je to výrazný ústup od toho načo sme boli zvyknutý u pôvodného seriálu. ()

onosendai

No nevím, oproti prvnímu dílu GOT je to tu takové uspěchané, postavy nepříliš dobře obsazené a představené. Uvidíme co další díly. 65 %. ()

Snaidi

Prvý diel House of Dragon nám krásne ukazuje hlavných hrdinov seriálu a pomaly rozohráva prvé intrigy a naznačuje o čo jednotlivým postavám pôjde. Predstavené nám je predovšetkým ústredné "trio" rodu Targeryenov. S prvým dielom som určite spokojný, aj keď miestami je tam pomerne veľa informácií a nepozorný divák sa môže stratiť v menách, pojmoch či lokáciach ale verím, že sa to časom osvojí. Na záver nechýba aj prekvapenie, ktoré úplne zmení chod epizódy, čo osobne veľmi vítam. Pevne verím, že tvorcovia sa neuponáhľajú a doprajú postavám čo najlepší priestor na vývoj. Vizuálne je prvá epizóda nádherná, čo sa týka drakov, lokácií alebo kostýmov všetko je na jedničku. Hudba je takisto perfetkná, len tak ďalej. ()

Flatron

Dlho očakávané a veľmi podarené fantasy opäť  na obrazovkach a vypadá to po prvej epizóde  vyborne, teším sa na jednotlivé  dejové  linky, ako sa postupne otvoria a s nimi aj charaktery postáv. Kulisy vypadaju  nádherne, a tvorcovia  ma dostali tam  kam chceli a zostanem so serialom minimalne túto  sériu. (Urcite ich bude viac). Ako velke plus považujem  priestor, ktorý dostal sir Criston v turnaji, za mňa  jedna z najzaujímavejších postáv,  a sam som zvedavý,  aku dôležitú rolu mu dajú tvorcovia seriálu. Spolu so Stranger Things - Season 4 (série) (2022)  bez debaty to najlepšie čo tento rok uvidíme na poli seriálovej  tvorby. ()

SimcaJB

Chcete vidět znovu seriál Hra o trůny? Ano? Tak sledujte nový seriál Rod Draka, který vypráví příběh rodu Targaryenů před neslavnějším a posledním potomkem Daenerys Targaryenovou. Dvěstě let před smrtí Targaryena posledního vládce rodu Draka, se ocitáme znovu v boji o moc. Momentálně je vládcem Viserys I. Targaryen, kterého si zvolili jako vládce po jeho otci. Viserys zažívá svoje nešťastné manželství a během turnaje, na počest jeho rodícího se syna, se mu zhroutí jeho sen, aby pouze jeho syn se stal pokračovatelem jeho rodu. Na obranu proti svému bratrovi si zvolí následníka, svého jediného potomka, dceru Rhaenyru. První díl nového seriálu ze světa knižní série Hra o trůny nám přinesl prvotní seznámení s královskou rodinou, která vládne drakům a má dědičné právo na Železný trůn. Seznámení je to okázalé, kdy jinak bychom měli poznat rodinu, jejích dcery, pobočníky a draky než během královského turnaje a během porodu následníka trůnu. Seznámení s touto imaginární historickou rodinou se dost povedlo. Během hodiny se dozvíme o postavách hodně důležitého, koho vede láska, koho chuť po boji a kdo touží pouze po sexu a po penězích. Herci jsou zvoleni dobře. Obsazení je velmi povedené. Zkušení angličtí herci z mnoha divadelních seriálů a britských filmů jsou přesnou hereckou sestavou pro vážný historický seriál. V hlavní roli, dědice si užijeme Paddy Considina, jeho dceru hraje Milly Alcock a zdárného bratra, který si nárokuje trůn, hraje Matt Smith. V dalších rolích uvidíme třeba i hvězdy velkofilmů, jako je Rhys Ifans a Graham McTavish. Je dobře, že tvůrci nezvolili známe herce, protože by svojí slávou fanoušky zaháněli od příběhu mezí vládnoucími rody. Herci jsou k postavám zvoleni dobře, snad jenom Matt Smith trocha nepatřičně vyčnívá, ale to je nešťastný dar za to, že hrál několik let slavného Doctora Who (Pán času). Krve a sexu je v epizodě dostatek, ale ještě se určitě tvůrci pořádně neodvázali, protože je ho, oproti vybraným epizodám seriálu Hra o trůny, málo. První díl se věnuje postavením postav na šachové pole, do základního postavení. Důležité je seznámení s postavami, aby si fanoušci našli své oblíbence. První díl to všechno splnil, tak jsem natěšen, co všechno ještě budeme zažívat v Králově přístavišti s postavami, které se buďto milují nebo nenávidí a buďto jim jde o peníze nebo jenom o sex. Musím se i trochu zmínit o technickém provedení seriálu. Bohužel trpí syndromem "temný obraz - skoro trma". (Jako poslední důležité díly seriálu Hrao trůny), Všechno temné, tmavé a v některých záběrech není až tak správně dobře vidět. Mám sice 4K s HDR televizí, ale prostě temnoty je moc. Je ale strašně dobré, že už od prvního dílu má seriál dabing, tak nemusí člověk pracně číst titulky. Připomenout musíme také hudbu Ramina Djawadiho, který se vrátil znovu do světa Targaryenů a používá oblíbených motivů. Na začátek je seriál povedený, ale je tam moc takového „politického“ a vysvětlovacího kecání, aby se člověk seznámil s postavami. Hodnocení: 75 % ()

von.netvor

No.....kde jsem to už všechno viděl? Jo ve Hrách o trůny, před deseti lety..... Toto je zatím nastavovaná kaše s charaktery, které nedávají smysl. Hrozné CGI jak ze hry z roku 2005. A draci mají sedlíčka. To drsná Daenerys ojížděla draky naostro.... Zatím dávám 50%, ale myslím si, že to bude přehypovaná srágora. ()

OsahuKimina

Lets Go! Baby! Grandiózní návrat, který okamžitě od prvních minut dává naději všem fanouškům prvních sérií Hry o Trůny. Politikaření, bitvy, násilí, nahota a draci v historickém, fantasy nemilosrdném prostředí už od prvního dílu, přesně jak jsme to milovali. Příběh se začal napětím charakterizovat od samého začátku a Milly Alcock a Matt Smith je trefa do černého... obsazení na jedničku s hvězdičkou. Jen ať to pokračuje tak dobře jak to začalo! ()

hdraf

60% - seriálové zklamání roku díky velkému očekávání. Alespoň po prvním díle. GoT připomíná až posledních 10 min i díky hudbě. Ale není tam žádný "Bíly chodec", jen klasický uražený bratr, který chce trůn. v GoT jsem věřil 99% herců jejich postavy. Tady tak 1%. Bohužel. Snad se to změní v dalších dílech. ()