tyna97

Nějaká trůnohry jsem neviděla a ani neuvidím, tudíž budu hodnotit jako samostatný seriál, ve kterém zatím vůbec nevím, oč jde. Tato první epizoda, jakožto můj úvod do nějakého světa draků a blondýnů, se mi zdál poněkud nechutným a ne tak zajímavým a chytlavým. Nicméně, dám tomu ještě šanci, ikdyž se nedovedu představit víc strávených hodin v obležení krve a nahotin. ()

warrenur

Vyzera to na poctive pokracovanie uspesnej a v 6tich seriach i precizne natocenej uspesnej fantasy Game of Thrones. Tento diel som si pozrel 2x. Prvykrat kvoli zorientovani sa v menach postav, ich rodoch a vztahoch medzi nimi. Som zvedavy ako to bude medzi mladou princeznou btw. povahou pripominajucu Aryu a jej brutalnym strykom, ci ake intrigy nam predostru hraci pri velkom stole. Legendarna dvojka "pavuk" a "malicek"...tito pochadzali z rovnajkej predlohy majstra spisovatela G.R.R. Martina. Myslim, ze sa mame na co tesit. Kratke pisomne upovedomenie divakov, ze sa dej bude odohravaty 172 rokov pred Daenerys a ponechat zaverecnej znamej melodie bol vyborne tahy. Hoci porovnavaniu sa tato seria samozrejme nevyhne. Btw. videli sme na chrbte Viserysa zaciatok greyscale - "kamennej choroby"? ()

godycz

cekal jsem vic draku nez ve hre o truny. dockal jsem se mladete co bylo pouzito jako Pepo, kupu nudnych kecu, porodu jak z dr. prirucky a plejada nezazivnych hercu. vyjimka je smith a jeho podbnost s javorskym :) kazdopadne HBO standart, o lvl vejs jak Neflix. ()

Mackoun

Ducha srovnatelného s Game of Thrones v tom zatím necítím, ale uvidíme, co vytasí další epizody. Být následovníkem legendy je vždycky nevděčná role a očekávání bývá vyšší, než by bylo za běžných okolností. Marně to rozhodně nepůsobí a určitá naděje tam je! ()

Bozvav

Na můj vkus po parádním úvodním prologu moc velká okecávačka, jeden turnaj a trochu sexu. Nic z čeho bych padla na zadek, ale nejsem skalní fanoušek ani původního seriálu, takže asi tak. Uvidíme , co bude dál. ()

barteca

Ovsem, ze budu sledovat rozhlasovou hru, jsem netusila,  nemusime se mazat s detaily, pekne vsechno utopime v seru a vyjde to i levneji v tech divadelnich kulisach … zatim postavy rozeznavam podle zasedaciho poradku, ne podle podoby a  nevim, nevim, jestli u toho vydrzim ! ()

sadlokan

V HoT jsem v prvnim dílu měl už tak deset milců.Včetně dua incest a trpajzlika.Tady tedy zatím tápu.Tak zatím jsem natěšen pouze na sebevraždu hladem,kterou má předvést nějaký mezivládce Targarian florian. ()

JakeG

Není řas ztrácet čas, takže jsme začali pěkně v ostrém tempu a HBO se konečně probralo a má to zvuk atmos, takže s domácím kinem jistě body navíc. Uvidíme, zda tempo udrží. ()

fixaman

Víc násilí a gore nerovná se lepší seriál. Tady to všechno působí naprosto samoúčelně, jen aby vše zahnali ještě dál než ve Hře o trůny a pro mě to úvodní díl spíš sráží. Porod byl už vyloženě za čárou. Takhle ne. ()

Pichloza

Hra o trůny je zpět a myslím že to začíná skvěle(ne perfektně, ale skvěle). Rod Draka zatím používá to nejlepší co bylo na původním seriálu(politika, intriky, vztahy v rodině, charakterově šedé postavy) a všechno to zabaluje do opět skvělého vizuálu a epické hudby Djawadiho. Jediné co bych vytknul a v čem souhlasím s Nevkou je postava Deamona. Ačkoliv je Matt Smith v roli Deamona Targaryena skvělý a správně odporný jeho linka mi přišla až moc rychlá a přál bych jí o něco větší péči a pomalejší tempo. To samé bych si i přál u linky těhotné královny a jejího syna. I tak mám obrovskou radost a doufám že časem tenhe seriál neskončí stejně jako jeho předchůdce. ()

tomik99

Upřímně jsem hodně mile překvapen. Do nového světa jsem vklouzl jako po másle a hodně rychle jsem se sžil s novými postavami, které mě začaly okamžitě zajímat. Musím říci, že při začátku GoT jsem byl celou první řadu zmatený, tady jsem se chytil hned. Je to lépe vypravěčsky zvládnuté, chytlavé a stále se s celým světem nakládá důkladně a s péčí. Je to jako pocit, kdybych z toho světa nikdy neodešel. Skvělý pilot a už se těším, jak to bude pokračovat dál. ()

Razzor_82

"Představa, že ovládáme draky je jen iluze." Tak po dlouhém odpočítávání nám konečně HBO vykoplo tu seriálovou senzaci roku. První díl hodnotím zatím jako průměr. Draků si moc neužijeme. Casting na obsazení mě osobně zatím moc nezaujal. Na nové tváře je asi potřeba si zvyknout. Největší jiskru mají Paddy Considine a Matt Smith. S Milly Alcock v roli princezny se zatím sžívám. Do očí bije Steve Toussaint s jeho blond kšticí.  Vizuál je moc pěkný a připomene staré GoT. Intriky zatím vlažné. Uvidíme, tak zatím 6/10 ()

JamesConnorG

9/10. - Na úvod chci zmínit, že jsem si předešlí hlavní seriál Hra o Trůny neskutečně v hloubi srdce zamiloval. Naprosto miluji tu výpravu, rozsáhlí fantasy svět, propracovaný příběh, ale především hlavně postavy. Ve směs všechny postavy byli napsány skvěle, miluji je a Jon a Tyrion mi v srdci zůstanou navždy. Upřímně se přiznám. že jsem na Rod Draka neměl obrovský hype a vrhnul jsem se na něj až po 3 vydaných epizodách. Udělal jsem chybu? Drží se prequel stejné kvality jako předešlí seriál? Naplnil první díl veškerá má očekávání? ANO. První část se zatím drží ve duchu první série originálu a nic víc jsem nepotřeboval. Máme tu fungující vládu Targaryenu, skvěle napsané postavy, překrásný svět, který už dost dobře známe a slušné vypravování děje. Rhaenyra pro mě zatím vede jako TOP postava a naprosto žeru její charakter a baví mě její příběh. Ze začátku seriálu jsem dost příjemně překvapen. ()

helraiser

Perfektní úvod a uvedení rodu draka jak se sluší a patří. Postavy super, už ze zvyku dost krvavé, především porod a dělání pořádku v ulicích Králová přístaviště, samotný turnaj neměl chybu, takhle brutální turnaj se jen tak nevidí. Jinak vizuálně perfektní a na rozdíl od prstenů moci to fakt není nuda. Spokojenost a natěšenost na další díly. ()

Daiker

Dračí princezna je tedy rozhodně lepší, stylovější než z Hra o trůny, ikdyž tam tato herečka dlouho nebude....... Příběh byl vysvětlen dobře, postavy sympatické...... Černoši s bílými parukami, dredami mi tam vůbec neseděli..... ()

Hellierer

Asi trochu nadhodnocuju, ale tohle je přesně to, co jsme po těch posledních sériích GoT potřebovali. Návrat do oblíbeného světa, syrového, surového, drsného, líbezně nasnímaného a maximálně atmosférického, navíc zatím zdá se opět skvěle napsaného. Casting na jedničku a rád zase někde vidím Rhyse Ifanse. No a Matt Smith perfektně slizký, kdy je evidentní, že se pro tyhle role narodil! Takže HBO perfektně nalákalo a já už se nemohu dočkat dalších dílů. ()