Rhaenyra přeruší svou cestu po Západozemí a Daemon princezně ukáže, jak vypadá Hedvábná ulice po setmění. (HBO Max)

Kaka

Zbytečně komplikovaný scénář plný intrik. Máme tu kupu hlavních hrdinů více čí méně zajímavých, kteří se noří stale hlouběji do problémů, přičemž některé z nich jsou doslova vycucané z prostu a nemají příliš silný základ v jinak obstojně napsaném epickém seriálu. GoT měl v tomhle přece jen více šťávy a tvůrčí finesy. ()

Martrix

Konečně epizoda s typickým Martinovsky piklícím smrádkem. Sice mi to piklení k Daemonovi moc nesedne, protože jeho postava postrádá vychytralost Varyse i intrikánství Malíčka, ale pořád budu raději za tohle, než za podivné bitvy. Takže, přestože se opět vlastně nic zásadního nestalo, karty jsou zamíchány a hra působí o něco zajímavěji, než doposud. ()

warrenur

Velka spokojnost, Konecne sa pubertalna princezna s dievcenskou zalubou vo frivolnom a drzom strykovi Deamonovi, vydavaju na "nerestnu" vypravu do podhradia. Kto citil konecne zavan povodnych GoT serii? :D Vo vzduchu to s kuceravym Dornanom viselo snad od prveho dielu. Paradne bol znazorneny kontrast medzi mladuckou kralovnou a pohladom princezny. Vyborny diel. Opat nieco ine, ako sme doteraz videli a to je vitanym osviezenim. 90% Pripodobnenie s "vrabciakmi" detskymi spionmi a i Daemonovou ambicioznou exotickou slapkou ku GoT serii takisto potesili. Bolo to totiz prihodne a hlavne nenasilne. ()

darkrobyk

Hra o trůn pokračuje, pikle se kují, dokud jsou žhavé. Daemon sleduje své cíle a konečně řekl králi, co by chtěl. Ovšem manipulace s Rhaenyrou mu nevyšla, jak by si byl přál. A nebýt princezny, tak král snad nepoznal to, co divák už věděl z minula. Králův pobočník je zákeřný a lstivý had, kterého si král hřál na prsou. Nu, o svém potomkovi to asi ještě neví, ale doufám, že to zjistí, aby ho s plnou parádou předhodil drakům, páč z dračí krve v sobě nemá ani kapku. A konečně sex! Že jim to ale trvalo. Kamera šikovně ukazuje všechno a nic, což je správné - tříbí to fantazii a člověk nemá pocit, že by sledoval prvoplánové porno. Dekadentní špína podhradí je přesně svět, co jsem měl u Martina rád. Vynikající je temný vizuál s oranžovým světlem svíček, krbů a pochodní navozující tu správnou atmosféru dávnověku. A nechyběl drak! ()

• Přehlídka nápadníků pro princeznu Rhaenyru  (Milly Alcock) se koná v Bouřlivém konci, sídle rodu Baratheonů. Je to poprvé, co lze vidět sídlo Baratheonů – to se neobjevilo ani ve Hře o trůny (od r. 2011). (mikki089)
  • Milly Alcock (Rhaenyra Targaryen) řekla New York Post, že při natáčení scén v nevěstinci se režisérka Clare Kilner ujistila, že Milly a Matt Smith (Daemon Targaryen) neviděli žádné komparzisty, dokud nenatáčeli. Řekla, že to bylo šokující a „divné a hloupé“, když se prodírali nahými těly. (mikki089)
  • Daemon Targaryen (Matt Smith) říká Rhaenyře (Milly Alcock), že za poslední čtyři roky dospěla. Je to od doby, kdy se naposledy viděli, když Rhaenyra získala od Daemona ukradené dračí vejce a přinesla ho zpět do Králova přístaviště v epizodě Nezvedený princ (2022). Potvrzuje to také relativně krátkou dobu mezi epizodou Druhý svého jména (2022) a Král úzkého moře (doloženo Alicent Hightower v pozdějších fázích těhotenství v epizodě Druhý svého jména a s novorozencem v epizodě Král úzkého moře), vzhledem k tomu, že mezi 1. a 2. epizodou uplynulo šest měsíců a mezi 2. a 3. epizodou uplynuly více než dva roky. (mikki089)