Daemon a Mořský had bojují s krmičem krabů. Říše slaví Aegonovy druhé jmeniny. Rhaenyra čelí vyhlídce na sňatek. (HBO Max)

darthvader77

Stále je zde obrovský důraz na spektákl. Obležení Kamenoschodů moc smysl nedává z hlediska logistiky nebo strategie, ale závěrečná scéna epizody má katarzi, co se týče Daemona, který přiliš často přechází do Ramsaye Boltona ačkoliv jako Jaime Lannister by byl zajímavější. Líbí se mi, jak Milly Alcock není žádná paní Marie. Uráží lidi bez rozmyslu, chodí s prasečí krví na hlavě a její impulzivnost jako teenager dodává jejímu charakteru potřebné šediny, tudíž se snad nebude opakovat přeměna Ježíše v Hitlera jako v GoT 8. Paddy je absolutně fantastický a ty Shakespearovské dialogy tam hází jako kdyby byl někde v divadle.  Též se mi líbí, že Alicent je vyobrazena jako velice nejednoznačná postava. Je totiž ambiciózní a jsem rád, že přiznala, která matka by nechtěla mít syna za krále. Obecně s ní udělali tvůrci nejlepší práci. Jinak ty prachy jsou ve výpravě, na CGI krásně vidět. Královský les byl nádherný. Šup na další epizodu. ()

Narayan

Kua, zapřísáhl jsem se po 8. serii GoT, že už nikdy nebudu ztrácet čas s ničím, co je založeno na psaní toho tlustého budižkničemy Gay R.R. Martina. Ale stejně jsem neodolal. A zatím kupodivu dobré. Obzvláště dobře to funguje jako léčivá náplast poté, co cítím potřebu vypíchnout si obě oči a uši zalít betonem, po shlédnutí prvních dvou dílů Prstenů moci.  Takže jo, možná o dalších pár serií později, až to nějaký idiot zase zazdí čímsi absurdně dementním, budu zase nadávat, ale zatím jsem celkem spokojený, a po delší době se zas těším u něčeho na další díly. ()

Necrotongue

Třetí epizoda se od obou předchozích dílů nikterak výrazně neodlišovala. A mohla. Tvůrci totiž v jisté fázi rezignovali na svou dosud marnou snahu stvořit dialog natolik zajímavý a bohatý na intriky, aby se alespoň vzdáleně přiblížil GoŤáckým verbálním šachovým partiím, a rozhodli se jít raději cestou nekompromisní akce. A to by bylo jistě fajn, kdyby svůj divákulibý záměr nepohřbili čím? Ano, spoustou kompromisů. Tím nejmarkantnějším byl hnusný zlozvyk z GoT- veškerá akce musí probíhat buď ve tmě, v mlze nebo v kouři. Tím dalším zůstává fakt, že scénáristé nemají potuchy o válečné taktice nebo dokonce o strategii. Příklad: Obránci mají vojáky na jediném zaprděném ostrově s velkou jeskyní, do níž se stahují v případě extrémního nebezpečí (drak). Útočníci disponují flotilou, vojáky a drakem. Drak ostrov v nepravidelných intervalech griluje, útočící flotila krouží kolem ostrova, přičemž ji obránci ostřelují z katapultů (zřejmě ohnivzdorných, protože drak?). Co takhle: Hromadné vylodění pod vzdušnou podporou s následnou postupnou likvidací či vyhladověním jeskyňářů, případně zavalením vstupů do podzemí. Tohle pisatelské neumětelství, kvůli kterému vzniká čistá stupidita jen proto, aby se prodali nějací ti efektové, které divák možná zahlédne v tom celkovém kouřmu, mě štvalo už v GoT a štve mě i tady. / Poučení: Napadne-li tě v lese divočák nebo medvěd, nepropadej panice a statečně mu plivni mezi oči. Sice zemřeš, ale malou chvilku na sebe budeš hrdý. ()

tomik99

Skvělé budování světa a nahlížíme postavám do hlavy, abychom zjistili jejich pohnutky a myšlenky. Přesto je cítit, že po třetím díle je nutné určité osvěžení hned v dalších epizodách. Nesmírně mě to baví a je to celé skvělé. Je ale nutné, aby příště dorazila nějaká nová postava nebo se děj zase hnul o kousek dál. Zatím je to jedno velké napínání, které dle mého názoru není schopno dlouhodobě udržet naší pozornost. Jde o to, kdo usedne za král. Hráče tu máme jasné, ale příště musí přijít nějaký velký zvrat. ()

0verseer

Po ukecanej druhej časti je táto o poznanie akčnejšia. Aj keď v tomto prípade (narážam na záver) je to skôr o efekte ako účelnosti. Fungovala však nosná časť epizódy venujúca sa dvorným intrigám počas lovu v snahe vydať Rhaenyru a tiež prírastok ďalších "hráčov o trón" v podobe nevinne pôsobiacej Alicent Hightower a jej syna Aegona. Napriek tomu, že akčný záver stál na ňom, si nemôžem pomôcť s rozporuplným dojmom z Daemona, ktorého postava zatiaľ stagnuje a nie je dobrý ani ako záporák, ktorého divák nemá rád, ani ako antihrdina, ktorému nefandí, ale jeho konanie chápe... ()

• Fanouškům Hry o trůny (od r. 2011) může Lord Jason (Jefferson Hall) spolu se svým dvojčetem Tylandem (Jefferson Hall) připadat povědomě. Je to dáno tím, že herec Jefferson Hall se objevil jako Ser Hugh z Vale ve dvou epizodách 1. série Hry o trůny. (Veskoslav)
  • V této epizodě byli představeni tři draci: Syrax – zlatožlutá dračice, na které jezdila Rhaenyra (Milly Alcock), Caraxes – červený drak, na kterém jezdil Daemon (Matt Smith) a Seasmoke – stříbrno-šedý drak, na kterém jezdil Laenor Velaryon (John Macmillan). (mikki089)