Jake Adelstein je prijatý ako prvý americký kriminálny reportér do najväčších japonských novín a je poverený dvoma prípadmi, ktoré spolu na prvý pohľad nesúvisia. Čoskoro však musí riskovať svoju kariéru aj život... (HBO Max)

Bozvav

Úplná lahoda, pane jahoda. Krásná ukázka japonské (za mne naprosto šílené mentality), kde se za zdánlivou zdrženlivostí a zdvořilostí skrývá maximální arogance, nulový prostor pro kreativitu a vlastní názor. Ze zkušenosti vím, že sílá japonské výkonosti je v celku, kde jedinec je užitečný jen do té doby, pokud pracuje jako dobře promazané kolečko ve velkém stroji. Příběh zajímavý, zracování zatím bez výhrad. ()

Kaka

Oldschool detektivka, která, zdá se, ctí klasický narativ poctivé kriminálky, avšak je natočená moderními technologiemi, které u Manna máme tak rádi a experimentuje s nimi úspěsně už cca 15 let. Tedy přívětivým množstvím autentické ruční kamery a betonovo/neonové atmosféry velkoměsta. V neposlední řadě se zřejmě můžeme těšit i na vypiplané bad guys, jak bývá rovněž zvykem ve tvorbě mistra. ()

castor

„Pokud nemáš očitého svědka, na vraždu rovnou zapomeň.“ Legendární Michael Mann ostré hochy vyměnil za podrobný diskurz do práce japonské policie a způsobu, jakým úřady spolupracují s novináři. Aneb jak první zahraniční kriminální reportér v největších japonských novinách k prvním případům přišel… Ke znovu svěžímu vzhledu a vizuálním hrátkám přidal jakési pohlcení japonskou kulturou a vlastně se toho v první epizodě tolik nestane. Je navíc trochu s podivem, že až po vší té složité přípravě na vysněnou pozici zjišťuje, jak to v praxi chodí. Tolik mi to ale nevadilo, jsem hlavně hrozně rád, že se hollywoodský matador Mann stojící za poctivou filmařinou, který se v posledních letech tak moc odmlčel, vrátil. ()

Necrotongue

První epizoda byla typickým úvodem do problematiky; tvůrci mě seznámili s hlavním hrdinou a s prostředím, představili mi téma příběhu a vcelku slušně mě naladili na další pokračování. Hlavní hrdina mě na první dobrou příliš nezaujal, o to více jsem si užíval prostředí, protože mám k Japonsku dlouhodobě kladný vztah. Hlavně tedy k původní japonské kultuře, dnes už je tam přítomno přílišné množství cizích vlivů. No, já mám ale po prvním dílu zatím pocit, že by se mohlo zadařit a já bych se mohl dočkat celé řady pro Japonsko charakteristických jevů. Poučení: Chceš pochopit Japonce? Změň styl myšlení. ()

Trevor

Kým Jake písal náročný vstupný test za novinára tie na Slovensku sú jednoduchšie. Pozostávajú z jedinej otázky a síce tejto : Koľko nôh má veľryba? Na výber majú uchádzači tri možnosti. a)žiadnu b)štyri, z toho jednu drevenú c)Rimavská Sobota...a tak potom vyzerajú články a spravodajstvo našich mainstreamových, nehoaxových médií...teší fakt že Jake hneď v prvej epizóde pochopí o čom novinárčina je. Buď píšeš čo od Teba majiteľ chce alebo si hľadaj nové zamestnanie. A takto sa ovláda v 21.storočí spoločnosť plná bezmozgov, amerických a proeurópskych užitočných idiotov. Každopádne prvá epizóda seriálu viac ako vydarená, škoda snáď len Jakeovej vízie s upáleným dĺžnikom Yakuzy v závere. ()

BugHer0

Skvělá záležitost! Prostředí pro nás „exotického“ Tokia funguje. Divák se postupně dozvídá velmi přirozenou cestou plno zajímavostí o Japonsku, do toho hlavní hrdina a první „cizácký“ reportér deníku Meičó šinbun postupně odhaluje prostředí jakuzy. V seriálu funguje snad všechno. Je to napínavé, není předem jasné, kdo je klaďas, kdo záporák, postavy jsou mimořádně sympatické a zajímavě vykreslené, navíc nechybí i velká dávka humoru, kterou jsem původně nečekal, ale je velmi příjemným zpestřením. Nejvíc ale všechny v mém věku potěší, že se hlavní dějová linka odehrává na konci devadesátek, takže seriálu nechybí ani kapka nostalgie. Žádné sociální sítě a moderní vymoženosti. Nejvíc to podtrhují kazety, které posílá do Tokia Jakeovi jeho mladší sestra, aby zůstali v kontaktu, a Jake si je následně přehrává ve walkmanu. Nemůžu se dočkat, co se z toho vyklube dál! ()

kenkaku

Jako představení japonské kultury fenomenální. Bohužel je to takové zvláštně uloudané. Tiše doufám, že to bylo jen první epizodou, kde bylo třeba představit postavy a ”naladit atmosféru”. Osobně hodně oceňuji, že autoři odolali mainstreamu a většinu epizody se mluví Japonsky. ()

Kacitr

Příběh s pozadím japonské kultury. Jake začíná pracovat v tisku, kde mají striktní pravidla...Vlastně všude kde se hlavní postava vyskytuje je to takové...všelijaké. Za onou událostí je něco víc. A hodlá do toho štourat. I za cenu toho, že ho z vysněného zaměstnání vyhodí. Zápletka se teprve rozjíždí. Co z toho bude netuším, ale mám dojem že si Jake udělá v Toyku víc nepřátel než kamarádů..... ()

mira007

Intenzivní autentická sonda do japonské kultury ve story americkýho novináře - prvního cizince v největších japonských novinách. Úvodní díl je sice jen seznamovací, ale závěr je tak zajímavý, že to chci vidět celý. ()

warrenur

Vynikajuci otvarak, ktoremu odpustam i urcitu naivitu z "prijatia" gaijin-a do svojich radov, napriek tomu, ze exceluje v jazyku a zrejme i vo vedomostiach a zapale - typek uz nemoze "vytrcat" viacej. Inak vsak funguje pozadie, napatie, motivacia a i vykreslenie tamojsich pomerov takmer dokonalo. Nocne kluby, vyber hudby, redakcia a i svojsky nadrzany "stycny" s redakciou, ci len vedlajsie postavy rozhodne nie su ploche. Ustredny Ansel Elgort ma prijemne prekvapil. Spokojnost. Snad bude toto vyzivny kusok. 85% ()

ER

Pilotní epizoda představuje nejen hlavní postavu, ale i japonské prostředí včetně novin, kde začne náš Američan pracovat. Proč se rozhodnul žid z Missouri pracovat v Japonsku se sice nedozvíme, ale je jasné, že kriminální rubrika japonského listu bude mít big story. Rukopis Michaela Manna je znát, precizní scény, poměrně osobní atmosféra, ne nadarmo se odkazuje na Miami Vice. Jestli to bude stačit, uvidím v dalších epizodách, zápletka se teprve ukazuje. ()

DonBraso

Už z traileru jsem si říkal, že tohle hodně bude dramatická sonda a pilot ukázal, že tomu tak bude. V tom by vlastně nebyl takový háček, ale u dramat musíte mít silný osobnosti za kamerou a přesně jak jsem očekával, zde tlačí bota nejvíce. Ansel Elgort se prostě do tohohle prostředí nehodí. Měl jsem s ním problém už v Baby Driver, kde to vlastně ani tak nevadilo, protože to bylo akční, ale zde akční hody rozhodně nemůžete čekat. Pilot je jen nabídka či pozvání jestli vás tohle bude bavit nebo ne. Komu chutná poznávat, tak to v klidu dosleduje jako já, přesto si říkáte není tohle málo. On jsem viděl i druhý díl, který Elgorta vzal v one man show celého dílu, že kamera snad třikrát za díl ho i dokáže nahradit a to je ten problém. Já sice tuším, že to bude opět z tohohle nesympatického joudy nějaký dobrý zvíře, ale jeho face může dělat co chce a prostě to bude bolet za oči. Jakmile přijde Ken Watanabe hned přijde charisma a věříte všemu. Chápu, že u asijských herců je to hodně snažší, ale kromě asi učení japonštiny prostě toho Elgorta jako žurnalistu zkousávám horko těžko. Všechno zachraňuje stylizace a to chtění vědět kam to půjde dál, což se naštěstí i daří, protože náměť je skvělý a v tomhle by se nemělo šlápnout vedle. Jen je tu dost postav a byla by hrozný škoda je nechat jen jako to křoví, který dostane za díl pět minut. Což se bohužel hned potvrdilo u druhého dílu ač je to více živější. Možná je to tím, že je tam trochu více rozkoší nebo nevím :) Mám velké obavy,pilot za 70%. ()