Helena Lylová (Virginia Madsen) se smála, když od svého spolužáka slyšela hrůzný příběh o Candymanovi, vraždícím monstru s hákem místo ruky. Nevěřila ani tehdy, když tajně navštívila místo, kde se odehrála brutální vražda. Candyman ji o své existenci však brzo přesvědčil, když rozpoutal peklo plné zohavených mrtvol. Protože však policie na duchy nevěří, podezřelou se pro ně stává Helena. A jenom jediný člověk ji může očistit. Candyman. (Bonton Home Video)

blondboss

Candyman je ten typ hororu, pri ktorom si človek povie, že o čom to akože malo byť. Aby sme si rozumeli, pointu chápem, ale tak zle natočené a úplne chaoticky by som to nevedel asi ani ja. Zbytočné dejové sekvencie, nie veľmi chytré dialógy a navyše ani herecky to nebolo nejaké majstrovstvo, až na Virginiu, ktorá to slušne ustála. Inak ale nezáživný horor, avšak s veľmi kvalitným hudobným podmazom. Na tretiu hviezdu to u mňa ale nevydalo. 45 % ()

Elessar.

Pochopiteľná kultovka, ako ja už som post éra, no ale to nevadí. Určite legendárnosti tejto "mytológie" sa dá prísť veľmi ľahko na chuť. Bavilo ma to a pripomenulo mi to časy, kedy som sa hrala na vyvolávanie duchov (populárna školská zábava) a asi by som to po tom, čo by som videla tento film, nerobila. Z pochopiteľných dôvodov. Hudba je boží, priam mi to pripomenulo Diablovho advokáta. ()

Snooper

Skvělá hudba, nadprůměrné herecké výkony, ale na horor trošičku málo strachu. Spíše napínavý thriller s nadpřirozenými prvky. Hlavní strašák je pojatý až moc pohádkově s pochybným motivem na to, jaké silácké řeči má na začátku. Film se mi ale líbil a nechal ve mně stopu alespoň natolik, abych nepokoušel štěstí před zrcadlem :-) ()

Ondrew

Vskutku je mi zahadou, preco sa prave z tohto filmu stala svojim sposobom legenda. Vnimam ho ako cisty priemer, ktory sa minimalne polovinu casu strasne vlecie. Nebyt vybornej hudby P. Glassa, dal by som o hviezdu menej. 50% ()

lehkoživka

Velmi příjemně "jiný" horor. Panelákové ghetto s nehostinnou atmosférou, charismatická Virgina Madsen vs. vraždící monstrum-fešák Candyman... jo, tohle si nechám líbit. ()

Jamall

Luxusní hudba a to je asi tak vše. Jinak mi to přišlo místy dost nedotažené, atmosféra chvilkami dost mrazivá, ale nestrhne. ()

bulawaio

6/10. Candyman je určitě legendou mezi tzv "Urban legend" a patří mezi ty lepší devadesátkové horory. Atmosféra je především v první polovině naprosto skvělá, k tomu není co dodat, ale nemůžu si pomoct, že z takhle nadupaného příběhu by se nedalo vymáčknout mnohem více. I přesto, že je Candyman jeden z mezníků hororové kinematografie, tak u mě stojí trochu dále od nejlepších hororů. Nicméně zájem o opakované projekce u mě rozhodně je. ()

sibskyn

Candyman je jeden z nejlepších hororů vůbec. Miluji tu scénu, kdy je Helen u doktora a zavolá Candymana a pan doktor má výráz" seš ale blbá kráva" a za ním se objeví tmavý včelař osobně. U toho jsem si říkál " aha! A máš to". ()

Masai

Kdysi dávno... hodně dávno, jsem si tak opět vyrazila do kina na Hříšný tanec, ale někde se stala chyba a já skončila na promítání tohoto hororu :o) Nevím jistě, ale asi to byl můj první horor, navíc ve velmi mladém věku, ve chvíli kdy jsem byla naladěna na jednu z největších slaďáren co kdy vznikla, přesto jsem to statečně vydržela až do konce, ale úplně v pohodě jsem asi nebyla, jelikož závěr filmu jsem úplně zapoměla a překvapil mě i po letech. Navíc od té doby kdykoliv vidím včelí roj, mám velmi nepříjemné pocity :o) ()

Birter

O historce s Candymanem už jsem slyšel, ale abych jsem se o ní dozvěděl více podíval jsem se na stejnojmenný film. Bavil jsem se od začátku do konce. Zbožňuji když po pravdě pátrá někdo jiný než policisté, v tomto případě zvědavé dámy z univerzity, které filmu dodávají skvělý šmrnc. Větší poklona ale patří hudbě, která je přímo dokonalá a prahnete po ní v každé scéně. Moc hororů jsem sice neviděl, ale ty, které ano mě nedokázaly vyděsit nebo ve mě vzbudit napětí. To se však Candymanovi povedlo na plné čáře, nemluvě o lekačkách. Tento příběh o mysteriózních vraždách a ještě záhadnějším vrahovi je z mého pohledu bezchybný. ()

Jason13

Až na Virginii Madsen (herectví, chování její postavy) je Candyman skvělým, atmosférickým hororem a pro mě osobně jednou z klasik žánru.. ()

vooddoo

K filmu jsem se dostala náhodou, protože jsem již dlouho neviděla žádný starší horor. Zběžně jsem si pročítala komentáře uživatelů, a stejně jako většina musím pochválit opravdu podmaňující hudební motiv. Samotná postava Candymana už dnes asi bohužel hrůzu moc nenažene, přesto se jedná o celkem solidní béčkový horor. Sice u něj neumřete strachy, ale ani nudou. Některé situace mi přišly dost nelogické, některé chování postav bylo opravdu zvláštní, ale líbila se mi ta atmosféra ghett - byl to pěkný náhled do toho, jak jsou i dnes nuceni někteří lidé žít. Dávám celkem tři hvězdičky, film mě zkrátka ani nenadchl, ale ani neurazil. ()