Zástupca šerifa Joe „Deke“ Deacon (Denzel Washington) je vyslaný z Kern County v Kalifornii do Los Angeles na rutinnú prácu spojenú so zbieraním dôkazov. Namiesto toho sa spolu so svojím novým partnerom Jimom Baxterom (Rami Malek) priamo zapojí do pátrania po sériovom vrahovi, ktorý terorizuje celé mesto. Počas sledovania a vyšetrovania podozrivého Alberta Sparmu (Jared Leto) sa začnú odhaľovať znepokojujúce tajomstvá z Deaconovej minulosti, ktoré by mohli ohroziť nielen tento prípad. (TV Markíza)

UhLee

(7,5/10). Nevím jestli tento film zařadit mezi detektivky nebo něco úplně jiného. Co však můžu říct s naprostou jistotou TENTO FILM JE HROZNĚ PODHODNOCENÝ. Stojím si za tímto tvrzením. Zasloužil by si alespoň červené čísla. Sledujeme totiž další z hereckých koncertů chameleona Jareda Leta, který mě opět a znova uchvátil svým hereckým nadáním. Od první chvíle, co se objevil na scéně, tak jsem hltal každé jeho slovo a pohyb. Osobně jsem nevyrůstal na Denzelovi, a proto nedokážu ocenit jeho herecký výkon jako třeba právě u Jareda nebo Ramiho. Měl tam pár scén, kdy jsem viděl, že je to pan herec, ale moje pozornost se ubírala úplně někam jinam. Rami tady hraje dost nešťastnou roli, protože s ní nedokázal prodat co všechno se v něm skrývá. I tak to byl nadstandartní herecký výkon, hlavně tedy ve vypjatých situacích. Nad čím bych se chtěl pozastavit, jako spousta ostatních uživatelů, tak to je hudba Thomase Newmana. Jeho tóny tam někdy sedly naprosto dokonale, ale někdy to bylo vážně zvláštní. Závěr snímku nám akorát ukázal, že toto nebyl obyčejný film z prostředí policie a to na něm hrozně cením. ()

jedna_vrana

„Hodně věcí se po vašem odchodu změnilo.“ „Ale pořád chytáte padouchy, že?“ „To jo.“ „Potom se toho tolik nezměnilo.“ Joe Deacon (Denzel Washigton) sa pripletie na svoje pôvodné pôsobisko, kde sa nechá vtiahnuť do prípadu masovej vraždy, do ktorej ho vlastne nič nie je. Spolupracuje s mladým, ambicióznym Jimom Baxterom (Rami Malek). Ako celok tento thriller nebol zlý, ale chýbajú mu všetky dôležité atribúty, aby bol pre diváka niečím iným. Medzi hlavnými predstaviteľmi nie je chémia, pôsobia nesympaticky a ani jeden z dvoch hlavných predstaviteľov túto hranicu neprekročil. Príbeh, ktorý riešia, nie je originálny a už len čakáte, či z toho ešte niečo autori vyťažia. Mierne sklamanie. ()

Tosi

Možná je trochu zklamáním, že s touhle trojicí se z filmu nevytřískalo víc a odráží se to i na procentech, ale Washington a hlavně Jared Leto, se snažili udělat film zajímavějším, což nemůžu říct o postavě Rami Maleka. Do žánru sériových vrahů tedy nic čerstvého, spíš plytká oldskúlovka jakoby natočená před třiceti lety, ale v pohodě koukatelná. Jak to vymyslel Washington na konci s tou červenou sponou se mi moc líbilo. ()

Johnny.ARN

Ježíš, taká tá úmorná, dlhá, nudná kriminálka o hovne. Naznámejší blázon na svete chce prešťat Fredyho klon a najmúdrejšieho zberača na svete. To všetko v rozťahanom príbehu, atmoškou, ktorá ma vôbec nezasiahla a záverom, ktorý nechcel nechať nič na náhodu. Ako keby som kukal Sedem hriechov či ako sa to volalo, alebo inú podobnú píčovinu. Bez napätia, bez emócie, bez ničoho. Skrátiť, viac akcie, mohlo to byť solídne Bčko, tak je to len nuda, kde sa ani neni na čo pozerať. 1 z 5 ()

hanagi

Celé si to tak nějak zvolna plyne aniž by to na mně zanechalo sebemenší emocionální stopu. Což je celkem průser, když lovíme sériového vraha. Nahoru to táhne Jared Leto, který na mě působí znepokojivě i v civilu, natož v roli psychopata. ()

oveckaoa

To sem se zase nechal nalákat na píčovinu csfd elita (čti csfd nuly) se zase s hodnocením předvedla. Tak, že Denzel a jakýsi Egypťano Američan co vypadá drsně jak rozzuřená čivava a bál by se ho snad jen mentálně zaostalý hledají vraha šlápot film má přes 2 hodiny a skoro hodinu sledujeme jen jak si Denzel kecá s svými kamarády policajty myslíte si, že se to pak zlepší? Chyba lávky zbývající hodinu sledujeme ty dva jak najdou podezřelého on si hraje na mistra světa ve všem a střídavě si myslí, že je to on a není to on pak už máme konec. Tohle je snad nejhorší film z Denzelovi kariéry a z žánru thrillerů kdejaká podělaná detektivka co kdy šla na Barrandově má lepší scénář a je zajímavější což je smutné navíc je to tak nudné , že zajímavější než tenhle film je porovnávat v létacích , které máslo je levnější a o kolik haléřů. 40 procent a i to je moc. P.s. hnusnější černošku než tu co zde hraje tu patoložku jsem viděl snad pouze jen tady https://www.csfd.cz/film/591521-zombie/komentare/ ()

Beky

Čekáš, čekáš....ale nikam se nedocekas!!! Napínavé, skvělé obsazení, i zahrane. Ale scénář nedopeceny. Víc jak tři stars nemůžu dát. ()

Pavlínka9

Zajímavá trojice...Vidět dvě základní chyby v jednom filmu od postav z policejního prostředí - to se jen tak nevidí :D Nesnáším, když postavy Denzela Washingtona žvýkají :D Nemůžu si pomoct, ale on to dělá ve filmech tak často a je to tak trochu odporný :D Film mi neskutečně připomínal svoji "temností" - myšleno ve formě nočních situacích, nějaký jiný snímek, jen si nedokážu vzpomenout který...Za mě pohodový krimi film, který nejde vlastně tolik do hloubky a je to za mě v pohodě :) ()

JohnSmith

Ohromná škoda. Příběh o policajtech co jdou po pachateli za každou cenu mohl vypadat lépe. Washington i Malek jsou sice fajn, Denzel možná trochu přehrává, ale naprosto mi chybělo napětí a závěr byl pak úplně špatně. ()

hroubek

Já se na Střípky fakt těšil. Temných detektivek není nikdy dost. Trailer navnadil, herecké obsazení je suprové, a celé se to stylizovalo podobnou atmosférou jako Sedm. Nakonec si jde film vlastní cestou a zkouší se na věci kouknout z jiného úhlu a nabídnout trochu jinou detektivku. A to se mi po pravdě dost líbilo. Jenže je tam jedno velké ALE. Tím "ALE" je scénář a logika. Hodinku a půl to krásně šlape a má to nepříjemnou atmosféru. Bohužel se to pak zlomí, a zlomí se to tím nejblbějším způsobem. Prakticky se tím zachodí všechno, co se do té doby budovalo. Chápu, proč to tvůrci udělali, jaký to má význam atd., přesto všechno to na mě nefungovalo, tak jak by mělo. Denzel Washington nezklamal. Jared Leto si svou roli naprosto užívá a je správně slizký. A Rami Malek je sympaťák, který občas zbytečně tlačí na pilu. Střípky jsou filmem, jenž má zajímavý nápad, který bohužel prodává hůře, než by měl. A o to více to zamrzí. ()

bizz_mjc

Střípky neoplývají rychlým tempem, Střípky neoplývají akcí, nemají výjimečnou vyšetřovací linii, ale jeho tři postavy (zombí Leto to nandavá) stojí svým způsobem na okraji svých propastí (ego, vášeň, zarputilost) a každá hraje dobře svou hru. Závěrečné "sedmičkování" sice příběhu nepomůže, ale jinak jsou Střípky napsané dobře a prostě mi svou dramatičností sedly. ()

Antek

Staromódně střižená kriminálka, která není ani tak o zločinu, ale o detektivech. Vlastně úplně nechápu to vlažné (až negativní) přijetí, protože za mě má tenhle princip velké zastoupení ve španělské nebo jihokorejské kinematografii, kde už tak neremcáme (právě naopak).  Kdyby byla natočena v roce 93, kdy byla taky napsána, sedli bychom si z ní na zadek. Dneska už ten námět není tak originální, ale vůbec jsem neměl problém se do příběhu ponořit a prožívat ho trochu „staromilsky“. Nejspíš to bylo i tím, že mě hned zaháčkovala už úvodní scéna, která je skvěle natočena a správně šponuje divácké očekávání. Pravda, ta očekávání se možná úplně nenaplní, ale mám daleko k tomu, abych vykřikoval hesla o „falešných příslibech“. Je to sonda do života novodobých andělů s plackou, kteří se rozhodli obětovat své duše a stráží nás před démony tohoto světa. Ten démon má navíc feťáckou podobu Jareda Leta, který skvěle „podhrává“ a nechává nás po celou dobu v nejistotě. A Malek s Washingtonem jsou pak skvělými nástroji v Hancockově civilní režii, která jistou rukou posouvá příběh k mnohoznačnému závěru. Za mě poctivě odvedená práce na všech frontách, což dneska není rozhodně málo. ()

vyfuk

Tento film se ukázal být jako silný potenciál. Já jsem se na něj asi neměl ani moc příležitost těšit, protože jsem nevěděl, že má existovat. Ale nakonec se nekoná ani nějaké převratné překvapení. Hancock si zde nádherně hraje s možností toho být jak scénáristou, tak režisérem a hezky promyslet každý tah. Taky to tam vypadá. Po stránce zpracování je film silně vymazlený a hraje si s každým záběrem. Plus k tomu i atmosférou to k tomu nějak spěje i přes poloviční voice-overy, které poté najedou na současný záběr. I tak se najdou ne přímo prohřešky, ale něco, co mě tahá za oči, jen to vidím. Jako třeba záběry, kdy v baru se baví postavy a záběry se střídají jako muži na lehké děvě a skáčou sem a tam, kdy skoro narušují veškeré pravidla osy. Poté je tu scénář. Ten je kupodivu asi nejvíce plytký. I když se vám snaží nastavit film v nejlepším možném měřítku, nějak v tom chybí ono napětí a hon za zločincem. Mnohé naháněčky nebo hledání je spíše necharakterní a silně nezajímavé. Zvláště, když do toho přidáme nečekaně zbytečné přehrávání Washingtona a občasné nelogické chování celého policejního sboru. To nakonec vede i k nelibému finále, které ale zase v rámci charakteru jsem schopný chápat, ale bylo by lepší na něj dát ve filmu větší důraz. Film je to nakonec dost zvláštní. Dělá dojem silného krimi thrilleru, ale vlastně je takové plytké a nijaké. Takové novodobé Sedm, které se tolik nevyvedlo. ()

Jaro.Krafcik

Produkčne v čase pandémie to skúša aj hbo max, síce ešte nemáme službu na Slovensku ale bude pridávať filmy ktoré mali ísť povodne do kín. Malé veci alebo Česky střípky je iba priemerným filmom. S parádnym obsadením. Danzel a Málek zahrali ako mohli ale nestačilo to. Ako poznamenal užívatel Arsenal83, zaujimavá hudba, no čo z toho keď vás ten príbeh nejako viac nezaujal. 3* ()

mkubalikova

Leto si to dával na pána, Denzel a Malek byli také ok, jen mám pocit, že je to natáčení moc nebavilo. Každopádně si všichni zasloužili lepší scénář a možná méně "šokující" závěr. 60% ()

Skeksis

Viac krvi mi minule vytieklo z nosa, ako bolo v tomto filme. Stratená baba, ktorá sa napokon nenašla a Malekov nepríčetný ksicht hraničiaci s pokazenou mimikou. Jared Leto pomaly vyzerá akoby prežil Osvienčim a Černobyľ súčasne. Vyzerá ešte horšie ako keď hral tú transku s AIDS, za ktorú dostal Ošťara. Dosť dlhé,a nič sa tam vlastne nestalo. ()

jefff

A mě se to líbilo. A jakože dost. Škoda vlažnějšího úvodu, pitomý hudby a trochu hůře budované atmosféře, protože jinak je to hodně solidní krimi/thriller ala kultovní Sedm, kterým se film zcela jistě inspiroval. Denzel výborný, na Maleka jsem si musel trochu zvykat - úplně mu to nesedlo, ale jde to. Jared Leto se vyřádil a režisér mu mohl klidně dát ještě více prostoru. A konec za mě super. ()

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako… (viac)