V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

teekanee

Hodnocení tady na čsfd slibovalo hodně, ale dostal jsem ještě mnohem víc. Při příjezdu do městečka jsem si připadal skoro, jako v nějakým Lovecraftovským horroru. Hodně mi to atmosférou a stylizací přípomínalo hru Bloodborne. Celkově vizuální stránka filmu je za mě prostě bezchybná a poslední dobou se mi variace na klasickou animaci zamlouvá mnohem více než 3D animáky. Film jako takový je nacpanej vtipnejma chvilkama, který zahřejou u srdce a skvělá hlavní myšlenka je provedena v podstatě perfektně. Opravdu vynikající podívaná. 95% ()

Regeindy

Moc hezký, originální animák, který se zařadí do oblíbených Vánočních pohádek. Zajímavá animace navodí pocit staré Disneyovky s nádechem Burtona, ale tady jde především o příběh a ten se opravdu povedl. ()

kopy123

TAK JSEM DOSTAL CHUŤ PUSTIT SI NOVÝ ANIMÁK S VÁNOČNÍ TEMATIKOU. A JAK TO VŠECHNO ZAČALO? NO ZE ZAČÁTKU SE SEZNAMUJEME S ROZMAZLENÝM, AROGANTNÍM, NESCHOPNÝM FRACKEM (UŽ SI NEPAMATUJU JEHO JMÉNO, TAK MU BUDU ŘÍKAT PROSTĚ FRACEK). A TAK SE HO PO DALŠÍM SELHÁNÍ FOTŘÍK ROZHODNE POSLAT KDESI DO ZAMRZLÉHO ZAPADÁKOVA DĚLAT POŠŤÁKA. NO A TAK SE FRACEK DOSTAVÍ DO MĚSTEČKA A ČEKÁ HO MILÉ PŘEKVAPENÍ V PODOBĚ DVOU ZNEPŘÁTELENÝCH RODIN, KTERÉ SE ŘEŽOU HLAVA NEHLAVA. TAK SE FRACEK POD POHRŮŽKOU VYDĚDĚNÍ POHLTÍ DO PRÁCE POŠŤÁKA. PO PÁR DNECH JE FRACEK ÚPLNĚ NA DNĚ S VELKOU NULOU ODESLANÝCH PSANÍ. VE CHVÍLI NEJVĚTŠÍHO ZMARU, KDYŽ UŽ OBEŠEL CELÉ MĚSTO, MU PŘEVOZNÍK (MIMOCHODEM CELKEM JSEM SI ZAMILOVAL JEHO SARKASMUS) PORADÍ, ŽE ZAPOMNĚL NA OSAMĚLOU CHATU V HORÁCH, A TAK JI FRACEK NAVŠTÍVÍ, NO A KOHO TO NENAJDE, PŘECE STARÉHO,MRZUTÉHO SVATÉHO MIKULÁŠE, KTERÝ NEJSPÍŠ POVĚSIL SANTOVSTVÍ NA HŘEBÍK. MIKULÁŠ, V DOMĚNÍ, ŽE JE SANTÍK VRAH FRACKA VYDĚSÍ, AVŠAK ČIROU NÁHODOU SE K SANTÍKOVI DOSTANE DOPIS, NA KTERÉM JE VYZOBRAZENO DÍTĚ V DOMÁCÍM VĚZENÍ. MIKULÁŠ TEDY POŠŤÁČKA VYHLEDÁ, PŘEDÁ MU PRO DÍTĚ DÁREK. SAMOZŘEJMĚ VE VSI SE ROZKŘIKNE CO SE STALO, A TAK MÁ POŠŤÁČEK Z ČISTA JASNA ZÁKAZNÍKY, NEBOHÉ DĚTIČKY, TOUŽÍCÍ PO DÁRKU. FRACEK SANTÍKA PŘEMLUVÍ, ABY SMOLU DĚTEM ROZNESLI HRAČKY. A JAK SE POSTUPNĚ PŘIBLIŽUJE HRANICI 6000 DOPISŮ, TAK I NEVĚDOMKY DĚLÁ DOBRÉ SKUTKY, JAKO NAPŘ. ZAPOMENUTÉ UČITELCE PŘIVEDE DĚTI,A TÍM RADOST ZE ŽIVOTA, DĚTI ZAČNOU DĚLAT DOBRÉ SKUTKY,ABY SE NEDOSTALY NA SEZNAM DAREBÁKŮ A CELKOVÉ PŘIVEDE VÁNOČNÍHO DUCHA DO ZAPADLÉ VESNICE. ALE JAK TO TAK BÝVÁ, PRÁVĚ SANTA A POŠŤÁK ZAČNOU BÝT TRNEM V OKU ZNEPŘÁTELENÝM RODINÁM, KTERÉ SE JE POKUSÍ ZABÍT. A JAK TO V POHÁDKÁCH BÝVÁ, TAK VŠE KONČÍ ŠŤASTNÝM KONCEM. CELKOVĚ PŘÍBĚH MĚ NEZAUJAL,ALE TA ANIMACE JE FAKT ÚŽASNÁ. ()

Wolfis

Jeden z tých najoriginálnejších animákov, aké som videl. Veľmi zaujímavá a podarená animácia na štýl kresleného filmu v modernom šate, ktorá dodáva filmu tú správnu atmosféru. Pochmúrne mestečko je dokonalo vykreslené ako po obsahovej stránke s charaktermi postáv obyvateľov, tak aj po tej grafickej stránke. Aj keď má tento animák nie až tak tradičnú animáciu, je doslova pastvou pre oči a jednotlivé scény sú spracované po výtvarnej stránke na vysokej úrovni. Po prečítaní obsahu animáku som nemal vôbec veľké očakávania, ale ide o naozaj výborný počin s hlbokou myšlienkou a originálnou story line o začiatkoch (Santa) Klausa v spolupráci s mladým poštárom, hľadajúcim samého seba. Záver pekne zapadol do celého deja a tradíciami spätými so Santa Clausom, ktoré sa vysvetľovali po celý priebeh filmu v duchu samotného príbehu. Netflix a ich Klaus sa bravúrne chytil sveta animákov a urobil to opäť po svojom. /poštárskych 100%/ ()

PowPow

Pohádka obsahující jasné, ale pozapomenuté sdělení, že co když něco darujete, máte z toho větší radost, než kdybyste to sami dostali. Nač se vlastně zaobírat tím, že takový podnik by nemohl fungovat z ničeho, že dobro a zlo jsou příliš černobílé, nebo že by vás při vloupávání se do cizích domů nejspíš postřelili? Vypněte mozek a nechejte na sebe působit sympatické hrdiny, slušně fungující humor a "nehollywoodskou" filmovou vánoční atmosféru. Možná to není dokonalé, ale po zhlédnutí mám chuť nadělit tvůrcům pátou hvězdu. ()

MatyRock

Jak to vlastně všechno se Santou Klausem začalo? Netflix nám dává skvělou odpověď ve filmu s vánoční atmosférou a k tomu krásně padnoucí animací. Pohádka se vším všudy i s něčím navíc. Tak zase za rok na vánoce. 8/10 :) ()

BDups

Trvalo mi rok, než jsem se na to podíval, protože jsem logicky musel počkat na Vánoce a animák co způsobil takovej poprask a zažil Oscar křivdu na úkor legendárního uzavření Toy Story pro který všichni hlasovali jen z nostalgie, jsem si prostě nemohl nechat ujít a musim říct, že od animace, příběhu až po soundtrack to bylo fakt skvělý. ()

Elanornegra

Veľmi milé prekvapenie, ktoré od začiatku je pomerne nejasne a nevie povedať čo chce, ale postupne sa to vykryštalizuje v nádhernú rozprávku. Vizuál taký retro. Záver veľmi roztomilý. To vysvetlenie nenávisti medzi klanmi hodné funny, ako aj veľa gagov o zrode Klausa....85% ()

Pavlis.xxx

Jednoznačně nejlepší animák poslední doby a určitě nejlepší ze Španělska. Jako bonus legenda o Santovi. Vtipné, pěkně nakreslené, emočně nacpané plus zajímavý příběh. Spíš asi ocení dospělí i když to kouzlo Vánoc tam bylo. Velmi milé překvapení. ()

lavahorsecz

Vynikající! Naprosto perfektní zpracování, miluju tento typ animace. Navíc příběh je skutečně skvěle vymyšlený a nudit se nebudou ani děti..:) ()

Egl

Nádherně vypadající vánoční film, který má úžasnou a dechberoucí animaci a skvělý příběh. Vánoční klasika, kterou si budu s radostí pouštět každý rok. 8,5/10 ()

Tom.Brejcha

Miluju animáky. Disneyho/Pixar převážně. Ze začátku jsem si na novou animaci teda trochu zvykal. Ale řeknu Vám, ten vtip, který je ve scénáři Klause, je fenomenální. Už dlouho jsem se takhle nezasmál. Ironickej hunor zbožňuju. A tady je ho plný pytel. ()

minilawman

Dlouho mě od tohoto filmu zrazovala jeho vizuální stránka. Ta kresba i úvodní děj mi úplně nesedly, ale ze zvědavosti co tento film dělá v první stovce jsem to nakonec překousl a jsem rád že jsem to udělal, protože je to krásný příběh, který mě na konci málem dohnal k slzám. Na plné hodnocení to odemě není, ale i když nejsem fanda Santy Klause, při vánoční atmosféře, proč ne. ()

PF 2020

PF 2020