V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

Tygger

Museli mě trochu nutit, jelikož další americká kýčovina o Santovi mě fakt nelákala. Jak jsem se ale mýlil! - za prvé to dělali Španělé a za druhé, jde o nejlepší animák za dlouhou dobu! Ač je to vlastně "Santa Claus: Origins", hlavní postavou je rozmazlený floutek, kterého otec poslal na ostrov s neslavnou pověstí, aby tam oživil poštovní kancelář (trochu Zaslána Pošta od Pratchetta). A právě zběsilá sekvence při příjezdu do města, kde všichni bojují, kradou a stařenky nejspíš schovávají mrtvoly, mě přesvědčila, že se do toho filmu zamiluju. Barvité postavy jsou vtipně stylizované a expresivní v originální 2D animaci s 3D stíny. Jinak jde v podstatě o celkem klasický a předvídatelný charakterový vývoj, ale s touhle dávkou vtipu, šarmu a dojetí to ani trochu nevadí. Prostě dokonalá pohádka s jasnou linkou a poselstvím, u které se budou bavit maličká dítka i dospělstvo. ()

Likan7

Jeden z nejlepších animáků ever. Originální scénář, skvělá animace a vánoční atmosféra v té nejčistší podobě. Je to vtipný, dojemný i veselý. Najednou jeden z nejvánočnějších filmů od Lásky nebeské a totální nářez. Krásný příběh, velmi originálně a s citem napsaný, trefil snad každou scénu do absolutního topu. Okamžitě jsem přál Jesperovi, Alvě, Klausovi a tý parádní malý Laponce, aby to celý mělo ten čistokrevný happyend, jaký od vánočního filmu čekáte. A i když to skončí tak nějak podle očekávání, konec mě i tak dokázal dojmout jako málo co v poslední době. Klaus je 10/10 budu přemýšlet, jestli jsem někdy viděl příjemnější, dojemnější a jemný animák. Pixar šoupe nohama. ()

Sharpooter

Když si chci na Vánoce pustit vánoční pohádku, tak si představuju přesně takovouhle podívanou. Příběh byl dobrý, zahřeje u srdce, rozesměje a hlavně učí děti, že bez práce nejsou koláče. Animace byla velmi povedená a i vcelku originální. Vykreslení temného městečka se tvůrcům povedlo skvěle a hlavně originálně, stejně tak i příroda nebo postavy. Charakter postav byl zajímavý, každá postava byla opět velmi originální a dobře napsaná, vždy jsem chápal chování hlavních i vedlejších postav a soucítil jsem s nimi. Tento počin byl tak dobrý, že si říkám, kde jsem to ty dva roky žil, že jsem ho našel až teď. Vytknul bych maximálně tak lehce předvídatelný příběh. Když nad tím tak přemýšlím, tak nám vlastně trailer toho o příběhu filmu celkem hodně pověděl a co v něm nebylo se dalo domyslet v prvních 20-ti minutách filmu. Film doporučuji všem, úžasně navodí vánoční atmosféru, avšak si neumím představit, jeho sledování kdykoliv jindy než o Vánocích. Pokud jste ho ještě neviděly, o hodně přicházíte. 9,5/10 ()

Mini_X

Nikdy jsem nečekal, že někdy dostaneme animovaný film ve stylu Pixaru či Disneyho, ale jde vidět, že zázraky se dějí. Kde vůbec začít, animace je naprosto boží a nedokázal bych si představit lepší pro tenhle film. Postavy jsou úchvatné, každá je úžasné napsána a vy si je zamilujete. Příběh je bez chyby, je to vánoční jízda od, které nebudete chtít odtrhnout oči z obrazovky. No a poslední část, je finále, které je emoční jak prase a při posledních deseti minutách filmu jsem byl plný slz. Tenhle film se pro mě stal nový vánoční  film, který si budu pouštět každý Vánoce, a film mě přesvědčil, že vánoční zázraky se dějí. 10/10 ()

Skratik

Jeden z nejlepších animovaných filmů, co jsem kdy viděl. Naprosto parádní animace a skvělý scénář. Sergio je skvělej, naprosto výjimečné dílo, které jistě nevidím naposledy. Zábavný a inteligentní příběh plný emocí až k prasknutí. Doporučuji. ()

Flory14

Při hledání nějakého nového vánočního filmu na mě vykoukl Claus, viděl jsem samé dobré ohlasy a příběh o originu Santy, tak proč tomu nedat šanci. A z ničeho nic, tu máme (v kokurenci takových velkých značek jako Frozen či Toy Story) animák roku a jeden z nejlepších vánočních filmů vůbec! Nejsem zrovna velký milovník vánoc ale i v Grinchovi jako jsem já tento film probudí vanoučního ducha a skvěle zahraje na emotivní vlnu. Film ze začátku extra nepůsobí, mladý rozmazlený synek je poslán na samý kraj světa aby dostal lekci a ikdyž asi tušíte jak to bude probíhat, zpracování je úchvatné. Snímek má vše co by měl vanoční animák mít. Simpatické postavy, vtipné momenty a krásné dojemné scény. Ty jsou pilířem celého filmu, nechápu jak se to filmařům povedlo ale dlouho jsme u animáku takhle silné emoce necítil. Obvykle nechválím písně, ale zda byla opravdu krásná a dokonale sedla k dané scéně. Zpracování Clause je vskutku originální, je tajemný jako hrad v Karpatech a vás prostě jeho osud zajímá. Netlix ke konci rok totálně šlápl na plyn, jeho projekty jsou v té největší kvalitě a akademie by je měla začít brát velmi vážně. Bez diskuze pět hvězd. ()

LdaVinci

Naprosto zasloužené kladné hodnocení. Nádherná animace a hlavně úžasnej příběh, nad kterým pokud se zamyslíte, zjistíte, že je to něco úžasného! Díky za tento klenot! :) ()

Brooks

Nápadito animované, s vyváženou kadenciou detského a dospeláckeho humoru a v závere emocionálne silné, ako to najlepšie od Pixaru. Okamžitá vianočná klasika. ()

Maniik88

Veľmi originálny príbeh o tom ako vznikol Santa Klaus. Roprávka je dobre vymyslená, zaujímavo animovaná, s výbornými vtípkami, ostrovom bláznov, drsnom Klausovi. Občas mierne strašidelné, trošku zložitejšie pre najmenšie deti. Scénka s dievčatkami prepichujúce snehuliaka, dedina rozdelená na dve pólky a vojna medzi rodinami a k tomu naničhodný syn pošťák, ktorý si myslel, že ho taťko bude živiť do konca života. Zmena charaktorov, dediny, vznik mýtu a napokon legendy. Výborná práca od Špenielov a hodnotenie okolo 88% zaslúžené. ()

departed

Nejkrásnější origin Santy Clause, za předpokladu že neexistuje ještě nějaký další, který mi náhodou unikl, ale Klaus vyloženě kraluje od stylizace, přes animace, námět, dabing až po hudbu. Takové moc příjemné překvapení, které přišlo zničehonic a bez kompromisů strčilo dost vánočních filmů do kapsy. ()

movemat

Už som asi až príliš zhýčkaný čarovnou Disney produkciou, keďže táto jednoduchá, ostrouhlá animácia mi až príliš kazila zážitok z inak zaujímavého animáku. Trochu mi to pripomenulo Mŕtvu nevestu, ale kým tam táto animácia tématicky zapadla, tak vo vianočnom animáku mi tento štýl proste nesedí. No rozhodne ma potešil príjemný humor, len škoda, že ho nebolo viacej. ()

sisin.k.a

Na první pohled jednoduchá grafická práce, skrývá krásný, dokonalý, originální Vánoční příběh. Těším se až si ji o Vánocích znovu pustím. ()

PAVLIS

70% Děcka budou asi nadšená. Je tu několik vtipných i roztomilých scének a dobrých nápadů. Čistě subjektivně mi ale přišel hlavní hrdina, přiblblý pošťák s ADHD, dost otravný, děj až na detaily kolem vzniku Santa Klause předvídatelný, chvílema přecukrovaný a postavený dost na náhodách, takže... Znáte takový ten pozitivní pocit na konci filmu, ale s levnou pachutí kdesi vzadu? PS: Dabing tentokrát nevadil. ()

estik97

Velmi pěkná pohádka spíše možná pro větší děti, ale vydržela u toho i má sestra (3 roky). Je to krásně poučné, vtipné a místy i "strašidelné". Od všeho něco a v té pravé míře :-) vřele doporučuji! ()

PF 2020

PF 2020