V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

Mkartaylas56

Wau. Netflix ke konci roku neskutečně válí a ani v období Vánoc nesešlapuje nohu z plynu a přináší pro mě jeden z nejlepších filmů roku. A to v podobě vánočního animáku, o kterém jsem se upřímně dozvěděl teprve pár dní nazpět a o to větší (vánoční) překvapení to pro mě bylo, když jsem jej dokoukal. Má na první pohled hodně oldschoolovou a možná i pro někoho ne moc atraktivní animaci, která je ale ve výsledném produktu fantastická, nádherná a právě díky své neotřelé a téměř zapomenuté formě úžasným způsobem dotváří rovněž skvělou pohádkovou a vánoční atmosféru. Scénář sice je vcelku předvídatelný a má pár lehce hluchých míst, ale to, s jakou láskou a péčí se ho povedlo převést do snímku jedině chválím. S ním jdou ruku v ruce postavy, kterých tu sice není mnoho (alespoň těch hlavních), ale jsou krásně napsané a o to silnější vztah jsem si k nim dokázal během té hodiny a půl vytvořit. Co ale v Klausovi funguje zdaleka nejvíce jsou emoce. Opravdu dlouho jsem neviděl film, který by mě dokázal emočně semlít i bez pomoci totálního ždímání. Opravdu, ono se toho v něm zas tak moc nestane, ale za pomoci všech faktorů, které jsem vyjmenoval a navíc za pomoci úžasné hudby, jsem se v určitých momentech opět cítil jako malý kluk a jenom jsem okouzleně sledoval obrazovku s výrazem totálního blaha. Dokonce jsem místy neměl daleko ani k slzám, což se mi upřímně moc často nestává. Prostě pokud bych měl za poslední řádku let vybrat 1 vánoční film, který budu s radostí sledovat i během následujících svátků a který má na dosah titul či označení "vánoční klasika", tak bez jediného zaváhání řeknu Klaus. 95% ()

horor2

Klaus po španělsku aneb jak je důležité odeslat a doručit naději ve špíně nekonečného boje dvou klanů. Smál jsem se, dojalo mě to a opět za to může Netflix :-) ()

korect

Reverzní mýtizace. Ačkoliv nejsem příznivcem anglosaské vánoční tradice, ani její zkomercionalizované sestry vzniknuvší v USA, a jsem přesvědčen, že pravý Mikuláš je biskup bez losů, červené čepice houkavého smíchu, ale se skutečným příběhem lásky a dobrosrdečnosti, tento film si mě získal pro to, co dnes málokterý snímek pro děti dokáže. Klaus zde není vyvlastněný Father Christmas, ani falešný a prázdný Claus (haha), nýbrž někým docela jiným. Nadužívání magie, nadpřirozena a superschopností, tak typické atributy dnešních dětských filmů, zde prostor nedostávají, mýtus vzniká až v dětských očích, což je neodolatelně poutavé. Filmový příběh sice neoplývá přílišnou originalitou děje, ale jeho poměrná schématičnost je zakryta nesmírně citlivým zpracováním a schopností vytvořit atmosféru morbidní, vtipnou, dojemnou, veselou, roztomilou... Animace a celkově grafická stránka je úžasná, trnu hrůzou nad tím, kdyby byl film svěřen studiu Disney a o jaké prvky by skrze jeho dramaturgické síto přišel. Možná mě pan Pablos chytil na vařené nudli díky emoční dynamice, možná to byla krása animace, každopádně jsem jeho dílu plně propadl. Jenom hudební doprovod mě trochu tahal za uši, ač gangsta postman rozhodně potěšil ()

Hojiko

Neskutečné překvapení. Já myslel, že už nikdy nikdo nenatočí nějaký animovaný film ze kterého budu nadšený. A povedlo se. Hodně dobrý děj. ()

Pohodex

Tak tohle mě dostalo. Vánoční atmosféra na mě dýchla i v dubnu. Nechybí humor i silné emoce. Ač nejsem fanda animáků, tak za mě film roku 2019. ()

Cortesz

Další španělské překvapení, tentokrát animované. Pro mne krásný příběh s krásnou animací, mám takový dojem, že se to v mnoha rodinách možná stane vánoční klasikou, protože ta vánoční atmosféra z filmu přímo sálá. ()

Joe16210

Tohle bylo něco naprosto skvělého a nečekaného. Milý film s krásnou animací a originálním příběhem. Rozuzlení rozhodně zajímavé a vlastně i dojemné. Doufám, že se z Klause stane novodobá vánoční klasika. ()

Pete

Nemám příliš v lásce filmy se Santou, a tak jsem byl z počátku dost skeptický, asi jako obyvatelé Smeerensburgu. Tenhle Klaus Begins si mě ale postupně svou úžasnou hravostí a množstvím skvělých nápadů zcela získal. Je v rámci možností velmi originální, kombinuje tradiční i moderní postupy, a to kouzlo v sobě prostě má. ()

PlayEasy

Velmi milé překvapení! Když je člověk ráno nemocný, a jelikož se Vánoce již blíží, dostane chuť na nějakou vánoční oddychovku, vzpomene si, že na Netflixu kdysi startoval jeden úspěšný animák Klaus, tak si ho přirozeně pustí. A tohle byl přesně náš případ. Originální animace i styl pojetí trochu podobný jako Není král jako král a zároveň je to vtipná pecka plná dobrodružství, skvělé atmosféry i toho vánočního poselství. Holt kdo by řekl, že takhle to bylo se Santou na začátku toho všeho! :-) 90% ()

hrumsrt

S filmy na Netflixu je to poslední dobou pořád od desíti k pěti a žádný není schopný ukázat větší kvalitu, ba pak dokonce uspět a zapsat se do dějin. Dnes už je těch vánočních filmů tolik, že si jsem jistý, že je může televize obtáčet obrok a stejně nebude o program nouze. Ale jen zřídka přijde něco nového, co se dokáže nejen vyšvihnout v rámci tohoto žánru, ale navíc prorazit i mezi ne-vánoční snímky. Ale právě Klausovi se to snad i povedlo! Příběh zapadlé vesničky kdesi na severu, kam přijde nový pošťák, jehož cílem je vesnici co nejdříve zase opustit. Je to možná největší díra na zemi, lidi jsou znepřátelení, domy působí temně, škola je zavřená a poštu nikdo nevyužívá. A tak když na našeho hlavního hrdinu jde nuda, tak hledá co by dělal a ještě tak kdyby mu to pomohlo, co nejdříve zmizet. Když tu zjistí, že mimo vesnici je ještě jedna chaloupka, kde objeví jednoho urostlého vousáče jménem Klaus. Navázané přátelství pomůže nejen pošťákovi, ale vdechne život celé vesnici... Svým originálním příběhem je to zatraceně odvážná podívaná, která sice může všem capartům zavřít hubu, odkud že se to ten Santa Klaus vzal, ale přece jen tak moc přiživuje vznik kultu okolo červeného dědečka na saních a sobech, že nakonec může spíše vyvolávat více otázek.. Klaus svojí netradiční animací s klidem drží krok s tím nejlepším od Pixaru, ale zároveň nešetří takovým temnějším odleskem, který jakoby pokukuje po Burtonovkách. Líbilo se mi to, nechybí srdíčko, ale vývojovou strukturou příběhu je pořád dosti všední. Jedna z nejzajímavějších vánočně tématicky laděných pohádek... 80% ()

JosefTomas

V mých očích dokonalý film, který chytře a kreativně pracuje s klišé a dávkuje je v přesně tak, aby nepůsobily nepatřičně a zároveň se mnohdy nebojí do těchto "tradičních" možností vhodit vidle s nečekaným nápadem, jenž jinak skvělou pohádku posouvá o několik řádů výš (za všechny mohu zmínit skoro gangsta dealování dopisů). Jistě, na Pixar v nejlepší formě to nemá, ale v Sergio Pablos Animation Studios mají dětské filmy nakoukány zřejmě z přehledem a s 2D formou grafiky udělali stejnou revoluci, jakou třeba předvedli tvůrci Arcane. Klaus totiž dokázal vítězit na několika frontách a dávají o důvod víc být naštvaný na Akademii, která to bezmyšlenkovitě hodila Toy Story 4. Soráč, ale tady je to, co posledním Pixarovkám chybí. ()

PTomA

Po tom co jsem viděl, že je Klaus 54. nejlepší film na csfd, hned jsem měl důvod proč si ho pustit. Podle mě si toto místo nezaslouží (Toy Story 3 není ani v žebříčku nejlepších filmů, WTF?). Jako je to originální vznik Santy Klause, ale příběh byl klasicky vánoční, který jsme viděli už několikrát. Ani ten úvod tomu nenapomohl, i když se mi fakt zalíbila animace. Lepších 7/10 ()

DonBraso

Česká pošta nejspíš kouká povinně:) Velmi milé překvapení,že i Netflix na poli animovaném dokáže vybrat zajímavý dojemný příběh.85% ()

pafka

Skutecne skvely animak, kde tvurci dokazuji, ze nemusi zit mezi palmami a presto umi natocit film, kde je animace skvela, dej je hodny celevecernimu filmu a vsechny z rodiny to bavi. Pravda, kocka se nekoukala. ()

PF 2020

PF 2020