Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

Pradlík

Tvůrci Simpsonů vypěstovali podle mě mnohem lepší, vtipnější a bláznivější seriál, v každé epizodě se směju jak blázen. Sledujeme dobrodružství Philipa J. Frye, který se nedopatřením zmrazí a probudí se až v roce 3000, kde potkává jednookou Leelu, kleptomanického robota-alkoholika Bendera (se skvělým dabingem Johna DiMaggia), a nakonec i svého potomka profesora a jeho mezigalaktický poštovní tým. Spousta parodií a narážek, skvělé hlášky (jako Benderovo oblíbené Bite my shiny metal ass!),zároveň Futurama obsahuje nejlepší spracování budoucnosti jaké jsem viděl (ta potrubní MHD je geniální). Prostě dohromdy obrovský kopec srandy a nejlepší kreslenej seriál všech dob, a při opilosti vysíláme dvojitě! ()

Elyon

Podobně jako Simpsonovi je i Futurama parodií na cokoliv. Mám ráda tenhle seriál. Je vtipný, zábavný a neuvěřitelně rychle utíká. Hlavní postavy jsou úžasné, nejraději mám Hermse, Amy, Zoildberga, Leelu, Bendera a Nibblera. Starý profesor je vtipný a hodně mi připomíná Abe Simpsona, jenže profesor má narozdíl od něj o několik desítek bodů vyšší IQ, i když senilita si v jeho mysli taky pěkně zařádila a většinou je to jen zapomětlivý hláškař, který většinu času věnuje svým šíleným experimentům. Nebo malý Kif, chudák, vůbec se mu nedivím, že nenávidí práci vedle toho blba Zappa. Asistovat někomu takovému...brrrrr. Mám taky ráda Benderovi hlášky, je to hrozná prča. Jinak jsem byla překvapená, kolik je tu narážek na Star trek. V téměř každé epizodě najdetě nějakou a to prý Matt Groening žádný díl Star Treku neviděl:). ()

Magenta

Futuramu jsem se rozhodla zkouknout teprve nedávno, a protože nejsem zarytá fanynka Simpsonových, k tomuhle seriálu jsem se stavěla skepticky. Ale bavilo mě jak to prostředí, tak i postavy a jejich černý humor. Sice tu na mě nedýchá taková koncentrace čiré srandy jako třeba v Groeningově předchozím díle, ale mně je Futurama zkrátka bližší. Jen těch sci-fi nápadů, co se tam objevily, a postaviček, které byly tak divné, až byly vtipné... Jen ty filmy mi popravdě nic moc neříkaly. ()

PDcz

4**** body Původně jsme dali body 3***, ale postupně měníme názor na 4**** body. Ze začátku jsme byli proti dabingu, protože doktor Zoiberg a Bender jsou v originále nenahraditelní, ale čím déle to sledujeme v české stopě, tím více si zvykáme a přestává rozdíl pozorovat. Opět COOL :-) ()

John8

Nemůžu si pomoct... sice je tu hodně dobrých vtipů, ale Simpsnovy jsou simpsnovy... [ EDIT 24.7.2013] - tehdy jsem to neviděl ale dnes už vím že Futurama je vlastně brilantní nápad. Narozdíl od současně stagnujících Simpsonů, Futurama a její svět dovoluje našim hrdinům kdykoliv změnit prostědí, pár zákonů na hraní a nebo jim jednoduše dá zachránit svět a příběh i vtipy mají volnou cestu. Opravdu netuším proč jsou opět zrušeni namísto trpících Simpsonů. ()

misakurt

Chápu stížnosti na český dabing, ale jenom od těch, co shlédli seriál v původním znění. Já jsem jej měla možnost vidět až v českém znění, a vůbec mi to na zážitku neubralo. Myslím, že je to slušně odvedená práce. Je to jenom o zvyku... ()

Raziel_cz

Ještě tak před 5 lety jsem nedal dopustit na Simpsonovi, později mne tato vášeň opustila a přišlo Futuramistické období... Což moc dlouho netrvalo... ()

char_t

Simpsonovi pro dospělé z budoucnosti. Škoda jen, že potenciál "kluka z minulosti" a "vesmírného poslíčka" využívají prakticky jen první série, pak jako by scénáristi na svou první zápletku úplně zapomněli... Šestá série trochu slabší, ale sedmá vrací kvalitu zpět na 4* ()

J. T. Kirk

Seriál o trošku slabší než Simpsonovi, na jehož téma se dá vymyslet mnohem více příběhů, ale jenom doufám že to tvůrci utnou v nejlepším a nebudou to zbytečně natahovat a zhoršovat celkový vzhled seriálů dalšímy díly, které už jsou jen opravdu slabý odvar původních dílů jako je tomu u Simpsonových.. ()

t0ny

Budoucnost je ošemetná, aneb Matt Groening se zbláznil. Snad žádné jiné téma nedává takovou scénáristickou volnost a já s Fryem si pozici Alenky v říši mimozemšťanů, robotů, a vesmíru na dosah neskutečně užíváme. A ještě něco: všechny postavy jsou neskutečně boží. P.S. Nemožné kvalitativně docenit, pokud sledujete s dabingem. ()

Isomut

Fry, Bender, Lila. Fajnová kreslená partička zažívajúca bláznivé dobrodružstvá v ďalekej budúcnosti od roku 3000 na rôznych planétach. ()

SidneyP

Asi takhle: Futurama narozdíl od Simpsonových používá dost černého humoru, jízlivosti, ale také urážek, sprostých slov, atd. Ne, že by mi to přímo vadilo, ale někdy míň znamená víc, takže v tomhle bych se někdy krotil. Jinač je to velmi výborný seriál, který sice nepřekonává kvalit jejího bratříčka, nicméně dílko je to geniální a jsem jeho velkým fanouškem. 75%. ()

Gismo.kv

Tenhle seriál se tvůrcům Simpsonů povedl, je to naprosto něco jiného, přesto kvalitou se jim vyrovná. Futurama je oproti Simpsonům více bláznivější, ale na druhou stranu nabízí daleko více sentimentálních okamžiků, což seriálu vůbec neškodí, ba naopak. Jsem rád, že šesta řáda, která přišla po pauze po slabých celovečerných filmech, si drží stejnou kvalitu jako ty předešlé... Postava Bendera a Zoidberga patří mezi mé nejoblíbenější postavy z animovaných seriálů... ()

Hapretor

Když máte mladšího bráchu, občas na to koukáte s ním a občas se i upřímně zasmějete. Matt Groening a David X. Cohen jsou geniální magoři! ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)