V jednej rozprávkovej krajine žili ľudia dlhé roky spokojne, mali svoje bežné radosti aj starosti, tešili sa z prírody naokolo, majestátneho lesa. Neprekážalo im, že je panstvo opustené a nemajú žiadneho pána. Mali pokoj a mohli si žiť slobodne. Nikto netušil, že príchod panstva znamená zmenu života k horšiemu. A netušili to ani obyvatelia lesnej ríše, ktorá bola nielen krásna, ale aj zvláštna. Okrem divých zvierat, vtákov a motýľov tu žili aj víly, škriatkovia, trpaslíci a iné čarovné a viac či menej očarujúce stvorenia, ľudskému oku neviditeľné. Vládcovia lesa darovali strigôňom Bendegúzovi (Ady Hajdu) a Sebele (Zuzana Bydžovská) čarovný kamienok, ktorý mal moc plniť ľudské želania. Strigôni uzatvorili stávku, či ľudia moc čarovného kamienka zneužijú, alebo použijú na dobré skutky. A tak sa kamienok dostal do sveta ľudí a pokojný život obyvateľov lesa, malebnej dediny a panstva čakali veľké zmeny. Na panstvo v sprievode komorníka Vendelína (Jakub Rybárik) a sestry Júlie (Kristína Spačová) prichádza mladý gróf Henrich (Daniel Žulčák), ktorého úlohou je zveľadiť majetok a naučiť sa hospodáriť. Henrich, ktorý má obrovské podlžnosti a množstvo negatívnych charakterových vlastností, má však iný úmysel. Rozhodne sa vyrúbať les. Do cesty sa mu však postavia nielen obyvatelia lesa, ale aj mlynár Matúš (Jakub Jablonský) a jeho sestra, grófka Júlia. Čo sa stane s čarovným kamienkom? Vyhrá stávku Bendegúz, či Sebela? (RTVS)

Master19

Hloupé jaké všecka ta jména... Připadalo mi to jako nějaká německá nebo severská pohádka, takhle přece česká pohádka nevypadá. Nejvíc nejprotivnější je ten domotaný ušatý skřet/děcko. Herci jsou fajn, na přírodu se taky pěkně kouká, ale znova to vidět nechci. ()

KASUGI

Viděl jsem pouze začátek a konec, takže hodnotit nebudu, nicméně si neodpustím zmínit zákys, kdy čarovný kamínek nesplnil některá vyřčená přání: "Ať tě najde někdo, kdo tě potřebuje víc než moje rodina." "Ať je třeba celý ze zlata." ()

herr_carter odpad!

Kýč střídá kýč, bratia taky musí hulit slušnej matroš, jinak by tohle veledílo nemohlo nikdy vzniknout. Osa příběhu vystavěná na kácení stromů, bravo.......................moje hodnocení = 0 z 10. ()

Finskej

Dosti zpackaná záležitost. Kromě jiného je kritický i dítětem hraný hodný lesní skřítek, který musí pobíhat dějem a ostatním postavám i divákovi vysvětlovat, jaká je situace, co se děje a co mají dělat. Jak mohlo režisérce na první pohled NEbýt jasné, jak ukrutně špatně všechno je, když existuje tento prvek, je mi záhadou. Protože prvek "dějem proplouvá roztomilé děcko (nebo jeho ekvivalent) a všechno komentuje, vysvětluje a postavám vydává pokyny" je smrtelný hřích, za který by měli scénáristy a režiséry natřít dehtem, vyválet v peří a vyhnat z města. Za zvuků dechovky a Michala Davida. ()

Gogo333

Tak to bylo peklíčko. Takovou stupidní pohádku jsem neviděl dlouho. Celé takové nudné a šeredné. Je vidět, že na Slovensku na tom s těma pohádkama taky nejsou nejlíp. Aspoň ta příroda, že je pěkná. 30% ()

Asmodin

Pohádka měla dobrý potenciál, který byl nakonec ztracen v nevyřčených gestech a odfláknutém scénáři. Nebylo zde jasné proč byl les důležitý. Nakonec se vesničané zachovali jako všichni aktivisté... hodně štěkali, ale stejně utekli. Přesně tady se ztratilo to podvědomé poselství, proč nekácet (deštné pra)lesy. Mocní vládci lesa mohou na dřevorubce poštvat jen včely a vlky? Zase nevyřčeno proč. Po vizuální stránce skoro není co vytknout, jen bych si přála vidět více českých herců. ()

janesX

Má to pekné, až veselé farby, je to najfarebnejšia rozprávka za posledné roky, no aj tak to nemá tú správnu atmosféru. Namiesto rozprávkových postáv a bytostí väčšinou vidím stále len perfektne "vyčistených" hercov vo fungeľ novučičkých kostýmoch. Predpokladám, že herci si to svoje odohrali vždy hneď na prvý šup a režisér kývol rukou, že to bude oukej (alebo žeby tu možno chýbala autorita režiséra?). Škoda, lebo niečo je naopak zahrané dobre a k tomu tie hravé triky a animácie sú tiež celkom vydarené. Až to dokopy pôsobí trochu rozporuplne. Rozporuplne na mňa pôsobila aj hudba - niekedy sa objavil celkom pekný melodický (ale aj tak často nedozretý) motív, vzápätí na to (a žiaľ oveľa častejšie) som počul tú najgýčovejšiu melódiu, akoby prebratú zo slovenského Paneláku. Tak neviem. Je tu niečo zfušované? Alebo žeby to celé malo aj tak byť "len" pre deti? Ak by to malo byť "aj tak len" pre deti, potom by ma ozaj niečo zaujímalo: Pozrie si to malý divák do konca, alebo to vypne pätnásť minút pred koncom, tak ako ja? ()

mira007

Vánoční pohádka roku 2019 o zlém panovníkovi, který chce zničit lesní království ( prostě pokácet stromy v lese ) čemuž chtějí zabránit jeho němá sestra Julie ( v podání krásné sympatické Kristíny Spáčové, která mi přijde jako dvojnice Alexandry Marie Lary z Pádu třetí říše pro kterou mám slabost ) a chudý mlynář Matuš ( Jakub Jablonský ). Nějak mi to evokovalo Cameronův Avatar s tím ekologickým feelingem a tahle pohádka má plus ve vizuálu, maskách, lokace, kostýmy, kde se tvůrci snaží v americkém stylu, ale ve výsledku je průměr s drhnoucími dialogy, chudém ději a málo akčním vyprávění. Řekl bych o chlup horší než druhá vánoční pohádka Princezna a půl království PS: Letos v obou vánočních pohádkách je záporák potrestán svatbou s osobou, kterou nechce ... WTF? ()

filipvrbik

Hezké poselství, ovšem naprosto příšerně a neprofesionálně udělaná pohádka, kde je z hlediska filmu špatně skoro všechno, od výpravy, přes triky až po dabing...20% ()

EllienPM

Hodně jsem se podle ukázek v TV těšil, vyloženě jsem si na to udělal čas a ulehl k TV. Ale... K čemu výpravnost, kreativní masky a kostýmy, k čemu smaragdově zelená tráva a lesní romantické výjevy, ach, když lesní tvorové působí jen jako statické figuríny za výlohou (občas se proběhnou) a nenapíše jim scénáristka žádný větší prostor, žádnou vlastnost či projev, takže to celé vyzní jen jako reklama na Rajec? Střih naprosto křečovitý a bolestný. Výkony Slováků nemohu nazvat hereckými, snad jen ta Zuzana B. a Pavel K. se snažili. Myšleno to bylo dobře, ale provedeno je to velmi povrchně. Celý les je ohrožen, protože jednomu ňoumovi upadlo zrcadlo a jedna holka neumí napsat tátovi sama od sebe a sovu doručovatelku si do okénka ve věži nalákat telepatií. Jááj. Rádoby. Rádoby. Celé to dorazí nefungující dabing a i to vykradení Hobitína si mohli odpustit. PS: ten polonahý mlynář byl fajn a osvěžující - ale jen z dálky. Z blízka bylo všem hned jasné, že takovýhle chcípáček by pytel mouky neunesl ani 200 metrů, natož jich desítky-stovky tahat každý každičký den. Dokoukáno do konce. ()

majec4

Snazi sa to, ale nejako ma to nevzalo. Kamera a "efekty" super. Dovod mojho hodnotenia su herci. Ti mladsi herci podali slabe vykony podla mna. Vsetko je to ako scenka z nejakeho stredoskolskeho videa zo stuzkovej. ()

zdeny99

Na tuhle pohádku bylo tolik upoutávek v České televizi. Tvářily se, že Čarovný kamínek bude famózní pohádka. Dokonce to tak vypadalo, jak v něm je bravurně do sebemenších detailů zobrazena říše fantazie pomocí filmových triků. I na internetu o kamínku psali, jak to bude něco velkého, až bych řekl nadpozemského... A on je Čarovný kamínek absolutní propadák. Je to absolutně nudná pohádka s nezáživným dějem a strašnými dialogy. Kolikrát mi při nich přišlo, že sami herci ani neví, co vlastně povídají. Na chvíli se sem tam jen objeví nadpřirozené bytosti z říše fantazie, aby daly divákovi naději, že se konečně něco změní k lepšímu, ale bohužel se nic nezlepší. Převážně se herci na kamínek jen dívají a něco se začne dí až po polovině filmu, kdy ten arogantní zmrd nechá pokácet les. Už tak jeho záporná postava je odporná, jenže samotný herec ji ani neumí zahrát. Vůbec se s ní nedokáže sžít a ještě nosí takový odporně barevně bizarní kostým. Je to podle mě vůbec ten nejhorší kostým celé pohádky. A i tím vzbuzuje pozornost diváka, protože na rozdíl od jeho kostýmu se kostýmy všech ostatních povedly. A to je jedno z mála, co se na Čarovném kamínku dá hodnotit kladně. Ty kostýmy jsou precizně propracované. Je poznat, že do nich bylo investováno dost peněz. Kromě nich se ještě dá chválit krásná příroda a scenérie. Tím ovšem končí všechno dobré v této slovenské pohádce. Jako vrchol zoufalosti mi nakonec přišlo předabování slovenských herců do češtiny. Konečný výsledek dabingu mi přijde až moc umělý a vůbec se k těm hercům nehodí. [303. hodnocení, 25. komentář, 41%] ()

xtomas252

Tak tohle byl opět úlet, vánoční atmosféru daleko víc navodí Zaklínač, kde uvidíte padat sníh. V původním znění by to určitě bylo lepší, ten prkenný dabing, někdy naprosto bez emocí, taky teda vůbec nepomohl. Ovšem scénář je tak mistrně napsán, že když vám párkrát klimbne hlava, tak stejně o nic nepřijdete. Pět minut jsem koukal za zvuku zapnutého mixéru z kuchyně a kupodivu to bylo beze zvuku lepší než horší. Možná měli být němí všichni, ne jen lepá děva v hlavní roli. A to si zaslouží hzvězdu! ()

mh.mail

30% - Zmatený a nekonzistentní slepenec různých motivů ve stylu "jak pejsek s kočičkou pekli dort". Podivné postavy (jak ti dva trotlové, co okupovali hobití noru, tak i zmatený ušatý skřítek), slabí vládci lesa (k čemu tedy byli, když si nedokázali poradit s jedním samozvancem), potenciál čarovného kamínku prakticky nevyužitý (jeho role v závěrečném usvědčení padoucha byla spíš směšná) a tak by se dalo pokračovat, ale byla by to ztráta času. ()

Richie24

Ani tolik důležitá poselství a velmi dobrá kamera Čarovný kamínek bohužel nezachrání. Je to fádní a příběhově nezajímavé. 2 **. ()

popelka595

Mně to zase tak strašný nepřišlo :)). Jako jasně, není to pohádka, kterou bych chtěla vidět víckrát jak jednou a některé herecké výkony jsou fakt tragické. Na druhou stranu ale opravdu oceňuji myšlenku "živé přírody", která je mi hodně blízká. K tomu krásné prostředí Slovenských tater a nakonec té hodiny a půl ani tak nelituji :) ()