Traja chrobáci

(TV film)
  • USA Three Bugs (festivalový názov)
Komédia / Rodinný
Československo, 1976, 49 (31) min

Traja mímovia predstavujúci chrobákov v reálnom svete ľudského obydlia, úmerne obrovského k ich chrobačím rozmerom, prežívajú dobrodružstvá neobyčajného poznávania bežných vecí v ľudskom obydlí. (oficiálny text distribútora)

janesX

Na Troch chrobákoch som mal vždy rád hlavne to, ako vedeli vždy vyčariť každému úsmev na tvári. Vždy to bude výnimočné dielko, ale tiež je pravda, ako to tu už ktosi písal, že sa z toho dalo vytrieskať oveľa viac. ()

Chevees

Nádherná groteska o třech broučcích. Skvělé herecké výkony Oty Jiráka, Bolka Polívky a Josefa Dvořáka pod výbornou taktovkou režizéra Jána Roháče v dokonalých kolisách - k tomu prostě není co dodat... ()

loki5

Pro děti pěkná oddychovka. Aneb jak by mimové natáčeli večerníčky :-). Nápadité dekorace a několik povedených věcí viz způsob jak se vrátit zpět do lesa. ()

rekkky

V lecčem příliš naivní a některé gagy divácky těžko stravitelné a největším negativem je nejspíše neexistence nosné dějové linky. Stačí vidět jednou a dost. ()

bend-ik

Hoci som to videla viackrat (comu doteraz nerozumiem), mne sa to vobec nepacilo. Chrobaci, ako aj prostredie mi prislo skarede, a ani "myslienka" ma neoslovila. Mozno (ale silne pochybujem) to bolo tym, ze som film kukala ako mala.. mozno.. ()

mupimup

Geniální kreace tří excelentních mimů, která by, nebýt vytvořená v ostnatým drátem obehnaném socialistickém ráji, cestovala po světě a sklízela zasloužený obdiv. Jako dítě jsem asi nejvíc miloval Jirákovic buřta a scénu s acylpyrinem, dnes už nejsem schopen posoudit kdo z těch tří je lepší. Nadčasová záležitost, zařaditelná po bok Chaplinových, Keatonových a Lloydových grotesek. ()

Schlierkamp

Československá unikátní komedie, v níž excelují tři skvělí mimové. Tito význační umělci představují 3 brouky, jež se nedopatřením ocitnou v lidském příbytku a objevují pro ně dosud neznámé předměty běžného užívání (za nejpovedenější považuji seznámení s umělou kukačkou v hodinách). Své mimické umění nám předvedli B. Polívka, J. Dvořák a O. Jirák, přičemž se domnívám, že posledně jmenovaný za prvními dvěma lehce zaostával. Naopak skvělý J. Dvořák mě opět přesvědčil o jeho neobyčejném komediálním talentu a orginálním herectví, o umění rodáka z Vizovic netřeba hovořit. Přiznám se však, že většina filmu mě nechávala poměrně chladným, a proto se přikláním k průměrnému hodnocení. ()

TICHOPAN

Ano - chrobáci sú klasika a hodně dobrá - scéna kdy se do nebohé berušky snaží napchať gigantický aspirín, či čo je hen ten oný, mi ještě teď občas způsobuje polykací obtíž:-)Skvělé... ()