Traja chrobáci

(TV film)
  • USA Three Bugs (festivalový názov)
Komédia / Rodinný
Československo, 1976, 49 (31) min

Traja mímovia predstavujúci chrobákov v reálnom svete ľudského obydlia, úmerne obrovského k ich chrobačím rozmerom, prežívajú dobrodružstvá neobyčajného poznávania bežných vecí v ľudskom obydlí. (oficiálny text distribútora)

jan72

Neviem aký superlatív ešte pridať, je to skutočne ojedinelé dielo. Traja chrobáci prichádzajú v zápalkovej krabičke do makrosveta ľudí, pascou na myši sa katapultujú do kukučkových hodín, spadnú dolu, jeden z nich do čaju. Z prechladnutia ho vylieči výrobok firmy Spofa tablety Isonal, ktroý sa dávkuje malou zápalkovou detonáciou. Potom si zakrepčia na gramofóne, zahrajú si chebový poker a sami sa odošlú v obálke naspäť domov, na lúku. ### Pridávam sa k "nascendi", tiež ma zaujíma, ktorý idiot vystrihol pasáž s kukučkou. Dávno to v TV s touto scénou nedávali. Dúfam, že to v archíve STV nepoškodili. ()

LaValse

Možná jsem moc infantilní, když s nadšením pozoruji tři herce, co pobíhají po gramofonové desce převlečeni za brouky. Na tohle by měly děti koukat! ()

Pitryx

Naprosto úžasná blbůstka. Obdivuji ty machry, co stavěli ty „kulisy“. A samozřejmě i ty tři mimy. Myslím, že jde o neškodnou a hezkou zábavičku vhodnou ne jen pro děti, ale pro všechny generace. ()

PATWIST

Paráda, ako malý som to videl veľakrát, možno aj 15krát, vždy som chcel aby mi to pustili z kazety u babky :-) A pred tým na ňej bolo nahrané Malý unavený Joe (1972) tak sme to museli pretáčať :-D ()

ostravak30

Josef Dvořák a Boleslav Polívka jsou komici. A vždycky si vystačili s minimem slov. Boleslav Polívka je v podstatě od přírody mim. Jediným překvapením pro mě byl Ota Jirák, kterého jsem v kostýmu, navíc o víc jak 40 let mladšího nepoznal. I na dnešní dobu jsou unikátní dekorace a působí opravdu věrohodně. Některé gagy byly hodně dobré, jiné slabší, ale jako celek je to docela unikát. Moc lidí, kteří něco podobného dělali nebylo a dále se tomu věnoval prakticky jen B. Polívka. A ani těch filmů příliš nevzniklo. ()

Bratr

Nádherná a přitom tak vzácná groteska, kterou jsem viděl pouze párkrát a vždycky, když ji vidím, koukám na ni s němým úžasem. ()

Max Q.

Teď jsem to pouštěl mé pětileté dceři a na jejích reakcích jsem poznal, jak je tento snímek nadčasový a univerzální. ()

lele

Je to nápadité a brouci jsou vtipně pojatí, štětky místo tykadel a Bolek má boty skoro jak já :D ale jinak dějem mě to docela nudilo, pár vtipných momentů to nezachrání. ()

Peky

Až se trochu stydím, že v dětství se mi to líbilo. Jedna hvězda z nostalgie a za kulisy, všechno ostatní příšerný. ()

Vonter

Moc fajn nápad a kulisy. Ale takhle to zeslonit a ještě v podání takových celebrit! Z takového námětu se mělo vytřískat daleko víc! Ukrutná veselice při sledování Chrobáků se tudíž koná jen v jeslích a v domově důchodců u našich nejletitějších spoluobčanů, odkud se ozývá bujarý, hurónský smích. A jestli neumřeli, tak se smějí dodnes. P.S. Kdo si na konci filmu připadal jak po výplachu mozku, ať dá like. ()