Seriál Normální lidi sleduje láskyplný, ale komplikovaný vztah mezi Marianne a Connellem, od posledních dní střední školy v městečku na západě Irska až po léta strávená na Trinity College. Connel je ve škole oblíbený a patří ke hvězdám, zatímco Marianne je osamělá, arogantní a ostatním nahání strach. Ale když Connell jednoho dne přijde do Mariannina domu vyzvednout svou matku, která tam uklízí, mezi oběma dospívajícími lidmi se vytvoří podivné a silné pouto, jež se rozhodnou skrývat. O rok později už oba studují na vysoké škole v Dublinu. Z Marianne se mezitím stala královna večírků, zatímco nejistý Connell jen velmi těžko nachází své místo ve společnosti. Romantické drama zkoumá, jak jsou životy obou milenců navzájem propleteny, a jak složitá může být intimita a první láska. (HBO Europe)

Drozdo57

Seriál o dvojici zaujímavých mladých ľudí, ktorí dvanásť dielov a štyri roky riešia absolútne banálnu vec. Obaja sa chovaju úplne nelogicky. Veľmi mi to liezlo na nervy. Ale zároveň sú obaja BRILATNE! svárnení dvojicou skvelých mladých hercov, ktorí do svojich rolí dali všetko. Celé je to skvele natočené. Scénografia je výnimočná. Netradičná práca s kamerou. Aj ten najobyčajnejší, pomalý rozhovor nie je ubíjajúci. Ja viem, že mladí ľudia vo veku 18 až 20 rokov sa chovajú zvláštne a často nelogicky. Tiež som bol dosť kretén. Ale tu bolo tých nerozumných rozhodnutí až prílisť. A šak, keď sa tak veľmi ľúbite a je vám spolu tak skvele, prečo sa k sebe takto chováte? Plus som si uvedomil, akých skvelých rodičov mám. Musím to ohodnotiť asi lepšie, než si to zaslúži, pretože spôsobiť, že niečo takéto mňa, cynického chlapa, s najobyčajnejším manželstvom na tomto svete, to vôbec nenudilo, je asi fakt umenie. ()

pralines

Za je to je paráda. Zase mě to dostalo do pocitů na který jsem téměř zapomněla. A řeklo mi to, že láska a vztahy prostě nejsou zadarmo a je nutný si jich vážit. ()

m.arta

Obyčejně neobyčejné.. celou dobu jsem neodtrhla oči. Celou dobu jsem cítila emoce s hlavními hrdiny.. normálně jsem se i zamilovala :D.. a já Cruela vážně moc nepociťuji city z obrazovky. Zasáhlo mě to přímo do srdce a i do hlavy. Laicky hodnotím i provedení, střih, záběry, hudba, herce.. MŮJ OBJEV ROKU 2020! TOP ()

bonovox

Oceňovaný seriál, ktorý si zaslúži všetky ovácie. Sonda do života dvoch mladých ľudí, ktorí hľadajú svoje miesto v spoločnosti ako aj lásku k sebe navzájom. Pol hodinové epizódy sú fajn nápad, aj keď niektoré sa dosť vliekli. Po hereckej stránke skvelé, obe hlavné postavy sú veľmi vierohodne stvárnené, podobne aj soundtrack je výborný. 80% ()

uhlerado

podľa mna tí su, napriek ranám z detstva, celkom aj sadomasochisti, ved sa stale rozchadzaju a davaju dokopy. Ten mlkvy chalan, introvert, co vie pekne pisať, si neuvdomuje, ze najst fajn babu je umenie a ona bola uplne v pohode. cele to natahovali, ako rezia produkcia vyborna, ale pribeh fatalny, mohlo to byt na 4 diely a hotovo, naco to natahovat. ()

Gregor_Samsa

Je to povedený, hezký a realistický, byť pro vztahové harcovníky, co mají odžito, je tam spousta WTF momentů. Ne-ne, návraty nefungují, to přeci víme, ale na druhou stranu rozcházet se kvůli tomu, že se jeden nezeptá na bydlení a druhý nenabídne, je trochu p***vina. K tomu to stříknout sedmnácti odstíny šedi, no uvařme ten dort s pejskem a kočičkou opravdově. Nechci to hanět, ale sneslo by to o pár dílů méně. Výbornej soundtrack. Doufám, že nebude pokračování. [80%; 2021-01-31 Home sweet home] ()

Elisson

Videla som 6 dielov. Prvý bol nádejný, ale potom tam vkuse len súložili, pretvarovali sa, kecali o veciach, ktorým nerozumejú a nevedeli čo so životom. Smutný a prázdny život majú tí západniari, aj keď stále dúfam, že mnohí sú vyspelejší než postavy z tohto seriálu. ()

Galaktus

Normální lidi stále ještě existují? Tenhle seriál toho v pár dílech řekne o vztazích víc než desítky řad omílání stále stejných klišé. Zfilmování příběhu Connela a Marianne je v některých aspektech lepší než jejich vykreslení v knize. Všechna čest scénaristům a autorce, která se na tom všem podílela a podařilo se jí přetavit literární médium ve filmový skvost, který je jednak uvěřitelný, jednak výborně obsazený. Nadával jsem při nesnesitelnosti některých dialogů, odvracel jsem se od monitoru, přeskakoval dlouhé sekundy tichých pohledů. Ale co jsem si z toho odnesl? Komunikace je základ. A někdy i přes všechnu snahu obou stran není možné přeskočit jednotlivé kroky budování důvěry, zážitky nevyčteš z knih, jen je do nich můžeš uložit a pak si je z nich po letech možná vyzobnout. Normální lidi existují a já jsem za ně nesmírně rád. ()

Kropajda1

Jeden z mála seriálů, u kterého jsem neusnula. Jen jsem nepochopila, proč oba hlavní hrdinové museli mít jiné vztahy, když bylo na první pohled zřejmé, že ani jeden ze vztahů není tak silný, jaký oba zažili spolu. A věděli to i oni, přesto v těch vztazích zůstávali. Ona se spíš trestala a charakter Connella byl tak komplikovaný, že by potřeboval spíš jasnovidku. Zahrané skvěle a spousta erotických scén natočená vkusně. Naštěstí to nepojali "americkým stylem", kdy člověk přemýšlí, proč tam vlastně ty scény byly. ()

kokofek

Troufám si tvrdit,že mi tento seriál částečně pomohl pochopit generaci mileniálů. Neříkám,že zcela a nahlédnutí to pro mě bylo. Jako většinou u každého problému v dospívaní a osamostatnění se hraje roli prožité dětství.Vidím,že to nezměnila ani překotná počítačová doba. Spíše to ještě zhoršila. Tito mladí lidé jsou ještě více citliví než předchozí generace( I když matka Marianne by zničila i méně citlivou bytost zcela jistě), a potřebují více lásky a jistoty. No ale tato doba tomu nepřeje. ()

Kozlowski8

Seriál o komplikovaném a poněkud podivném vztahu dvou "divných" mladých lidí, mířený spíš na generaci dnešních mileniálů, k nimž patří i Marianne a Connell. Jejich vztah-nevztah provází spousta výkyvů, které jdou ruku v ruce s jejich měnícím se psychickým rozpoložením a spousta kroků a rozhodnutí této dvojice mi nedávalo smysl. Přestože jsem starší chlap, který se nedokáže zcela vžít do myšlení mnohých dnešních mladých lidí, nemohu neohodnotit tento seriál čtyřmi hvězdičkami. Zaslouží si je  za hezké zpracování a pohled do dvou mladých duší, krásnou kameru, fantastický soundtrack a hlavně za ty dva - Daisy Edgar-Jones a Paula Mescala. 70 %. ()

eliss_

Seriálu vskutku nemám, co vytknout. Mohla bych tedy tak akorát vypsat výčet superlativ ohledně scénáře, hereckých výkonů či hudby, ale to bych již pouze reprodukovala autory mnoha jiných recenzí k tomuto seriálu, a to nejen na ČSFD. Zbývá mi tedy jen vřelé osobní dopručení, a to každému jednici, kterému nejsou proti srsti romantické příběhy, jejichž hlavními postavami jsou "normální" lidé, který však zároveň vyhledává více než jen klasické klišé, které je nám velmi často servírováno v seriálech tohoto typu ( středoškolské /vysokoškolské prostředí, mladý zamilovaný pár). Neboť seriál z víceméně obyčejného příběhu s relativně obyčejnými postavami vytváří něco naprosto neobyčejného, a to nenásilnám, přirozeným a autentickým způsobem, který ovšem rozhodně není oddechovým. Dovolím si tak konstatovat, že během sledování seriálu snad z každého (kdo nemá psychopatické sklony) vzejde na povrch určitá dávka emocí, či dokonce dojde k jistému ztotožnění s hlavními postavami. ()

Awer

Kdyby šlo dát šest, dal bych samozřejmě šest Dva úžasní lidi hledají a nalézají způsob, jak tu být jeden pro druhého Ona se učí být tam, kde je. A on se učí jít. A je krásný, jak naprosto jsou připravení si vyhovět v tom, aby toho dosáhli ()

Modeman123

Dlouhé váhání, zda dát čtyři nebo pět hvězd. Nakonec převážil zvláštní faktor X, který se line celým seriálem a nutí Vás hltat každou minutu seriálu o mladých lidech pocházející z odlišných sociálních vrstev. Jejich původ je tak diferentní jako scénérie irského venkova kontra Dublinu. Několik let jejich "vztahu" je shrnuto krásně do 12 kratších dílů (být to americký seriál, je to 12 sérií). Velké překvapení tohoto roku. ()

Bolex

Seriál nadchne trpělivé a příslušně naladěné divačky, které nebudou řešit dějovou nejistotu a divný konec. Takové divačky a vlastně i diváci, ocení uvěřitelný herecký projev hlavních představitelů. Možná tvůrci dílo určili pouze čtenářům literární předlohy? Většinou velmi dobrý hudební doprovod. ()

Slack

So seriálom sa skôr stotožnia ľudia, ktorí majú v skrini vzťahov nejakého toho kostlivca. Dovolím si tvrdiť, že keby to produkoval Netflix, bola by z toho neznesiteľná agitka na čokoľvek čo práve považujú za moderné. Áno, veľakrát som mal plné zuby toho ako si nedokázali povedať niečo na prvý pohľad očividné. Ale to jediné môžem vytknúť. Obsah tu uvedený trochu navodzuje dojem, že sa jedná o nejakú Young adult romancu. Ale nič nemôže byť ďalej od pravdy... ()

lucienecek

Něco tak krásnýho a dokonalýho jsem dlouho neviděla. Bylo to tak uvěřitelný, tak krásný, tak emocionální, citlivý, perfektně zahraný, hudba naprosto dokonalá, oba jsem žrala od začátku do konce. Naprosto dokonalá jízda. ()

Pokračování Gladiátora našlo hlavní tvář

Pokračování Gladiátora našlo hlavní tvář

07.01.2023

Ne, nezdá se vám to. Pokračování k takřka 23 let starému Gladiátorovi Ridleyho Scotta skutečně vznikne, Scott se k němu vrátí už letos, hned co dokončí svého epického Napoleona, a zatímco o ději se… (viac)