Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

tom88

Pre niekoho trápne, pre niekoho vtipné. Na mňa to z väčšej časti zapôsobilo vtipne a cítil som z toho aj kus originality ( je to predsa len Rodriguez s Tarantinom ). Film je výnimočný po obsahovej, humornej aj hereckej stránke, ale tým nechcem povedať, že to herci zahrali úžasne, len je to niečo iné. Chvíľami je to geniálne a chvíľami volovina na druhú, ale pobaviť sa pri tom rozhodne dá, no ja ostávam pri priemere aj keď veľmi silnom. 68% ()

bartias

Takže: Honeymoon Suite - "The Missing Ingredient" 60% + Room 404 - "The Wrong Man" 60% + Room 309 - "The Misbehavers" 80% + Penthouse - "The Man from Hollywood" 100% (aneb 100% Tarantino "krátce" po Pulp Fiction) ()

SeanLSD

Veľmi nevyvážená kompilácia - Anders *, Rockwell **, Tarantino *** a Rodriguez plná *****! Na tomto krátkom formáte najviac vidno rozdiel v prístupe grindhousových maniakov Quentina a Roberta k filmovej zábave. Tarantino si pripravuje – svoju niekedy vymazlenú, inokedy menej – pointu či efekt siahodlhým žvanením, kým Rodriguez pointy / efekty (rôznej kvality) vŕši na hromady v jednom kuse a niekedy (ako tu) sa ich nahromadením prepracuje k úplnej dokonalosti. Bez potreby naťahovania na celovečernú stopáž koncentruje gejzír svojich nápadov do výbušnej 20-minútovky, ktorá nemá chybu! Prekvapivo to najlepšie, čo po DESPERADOVI stvoril a zároveň jediné jeho dielo, kde bez ťažkostí a presvedčivo spája obe línie svojej tvorby - detskú zábavu a krvavú zábavu (čo naznačoval už jeho prvý kraťas BEDHEAD, na ktorý nechá spomenúť prostredníctvom televízora, sledovaného neposlušníkmi). ()

Radiq

Úvodní titulky jak Růžový panter, ne? Tim Roth se vyřádil - jeho šílené křečovitě schizofrenní přehrávání je dokonalej záchvat. Grimasa střídá grimasu, hláška hlášku, pohyb pohyb. Povězme si to otevřeně - kvalita jednotlivých povídek se stupňuje - první dvě jsou nic moc (přesto dobré), Rodriguezova lepší a vtipná (i když bohužel to byla předzvěst jeho "dětských" filmů) a pak přijde Tarantino s jeho dialogově dokonalou, herecky skvěle zvládnutou a humornou, velmi rychle utlou epizodou, která to zakončila ve vší parádě. Holt, zajímavej konec starýho a začátek novýho roku. Jo a doporučuju svoje dítě nikdy nepojmenovávat Theodor. ()

Idego

Hvězdičku za výbornou Tarantinovu povídku a dobrou Rodriguezovu. Zbytek je totální odpad; tedy nedostatečná. Kdybych to měl zprůměrovat, vyjde to chvalitebně, na dvě hvězdičky, ale to by nesměl i ty dvě dobré povídky prznit Tim Roth. Neuvěřitelně zkazil už tak špatný film. Jestli ho ještě někdy uvidím dělat nějakou pitomou grimasu, gesto, škubat tělem či uslyším nějakou variaci jeho debilního smíchu, budu vraždit. ()

chelseaman22

Pikolík byl neskutečně zajímavý - neskutečně originální. První dvě povídky byly doslova katastrofální, jen díky Madonně se na to snad dalo dívat. Dvě poslední povídky od Tarantina a Rodrigueze byly numero uno. Zakomponovaní herci Banderas a Willis umocnili výborný gurmánský zážitek, jež bych si dal klidně třikrát dokola. 78% ()

SniperG1

Nechápu,že jsem tento snímek viděl až teď ! Poslíček měl opravdu těžkou noc, kterou famózně zakončil :) Quentin Tarantino to s poslední povídkou jasně vyhrál ! Výborně jsem se pobavil. 90% ()

mr.kliky

je tu pár dobrých momentů. a tím momentů myslím opravdu momentů.. sekund.. zbytek je jenom šroubovaná trapárna a pitvořící tim roth tomu nijak nepomůže. jedna hvězda za to, že třetí a čtvrtá povídka jsou alespon koukatelné.. první dvě jsou naprostá ubohost. ()

LeoH

Jaká generace, takový Rogopag. Jsme v půlce 90. let, éře bezstarostného blbnutí na domnělém konci dějin, takže po úvodních titulcích v sedmdesátkovém růžovopanteřím stylu a lehce dojemném prologu s předáváním žezla hotelového sluhy a seznamem pravidel, k jejichž porušení je náš hrdina už předem odsouzen, se dočkáme všech možných nevážností: praštěného čarodějnického sabatu s topornou Madonnou od pozdější spolurežisérky Sexu ve městě, neméně střelených manželských hrátek pod taktovkou Alexandra Rockwella, který si při natáčení nezávislého majstrštyku In the Soup podle všeho vypěstoval závislost na svazování bývalé svářečky Jennifer Beals, Rodriguezovy brutální babysitterské historky á la Addamsova rodina a ukecané hitchcockovské variace od Tarantina, nacházejícího se právě na vrcholu slávy mezi Pulp Fiction a Jackie Brownovou. Tim Roth se tím vším pohybuje v herecké stylizaci kombinující symptomy hysterie a tance sv. Víta, kterou lze dle divácké nátury vnímat jako roztomile zábavnou i protivně samoúčelnou, podobně jako celý film. Po prvním zhlédnutí jsem tu měl ****, ale už tenkrát to bylo tak tak a s léty to spíš zvětralo než uzrálo. ()

Avathar

The Missing Ingredient (*) - sračka jak cyp! Totálne debilná a nevtipná kravina. Nezachránili to ani kozy dvoch pekných báb. A Madonna by sa vážne nemala srať do herectva! The Wrong Man (**) - lepšie, ale vo výsledku stále bieda. Kŕčovitý chaos, občas zachránený nejakou vtipnou scénkou či hláškou The Misbehavers (*****) - záchrana! geniálna, vtipná, svižná parádička! Plus skvelé obsadenie a výborné hlášky. Kráľovsky som sa bavil. Perfektné! The Man From Holywood (*****) - výborná bodka. Klasické "tarantinovské" dialógy a fajn obsadenie + námet z jednej skvelej poviedky Roalda Dahla /// Takže suma sumárum: prvé dve poviedky sú utrpenie (hlavne tá prvá), ale Rodriguez a Tarantino to zachránili. ()

baruss

Allison Anders - Chybějící ingredience ***** ; Alexandre Rockwell - Nesprávný člověk ***** ; Robert Rodriguez - Malí neposluchové *** ; Quentin Tarantino - Muž z Hollywoodu ***** . + scénky, ktoré premosťujú jednotlivé príbehy ***** ()

adams89

Na Čtyři pokoje jsem se podíval s vidinou doplnit si filmografii Tarantina o další z jeho kousků. Z těch čtyřech povídek mě ale zaujala jediná, a to ta natočená Robertem Rodriguezem. První dvě, v režii Anderse a Rockwella, byly naprosto strašné a postrádaly všechno, co by dokázalo udržet moji pozornost. Rituál čarodějnic v čele s Madonnou a scénka se Siegfriedem a jeho manželkou bylo něco, co jsem absolutně nepobíral. Pak naštěstí přišla vypečená Rodriguezova povídka. Té exceloval především šarmantní Banderas a hodně zábavné zakončení. Sympatický byl i odkaz na režisérovu prvotinu Badhead, která se mihla v televizi, na níž se dívali oba nezbední sourozenci. Čtvrtá Tarantinova povídka mě dost zklamala svou průměrností. Krom fuckujících žvástů byla vlastně o ničem a tomu Hitchockovu příběhu o sázce se škrtáním zapalovačem, který jsem měl tu čest vidět, se vůbec nemůže rovnat. Přehrávající Tim Roth v roli hotelového pikolíka byl pro mně, až na třetí část, také lehkým zklamáním. Ve finále tak je to nezajímavý film, na který se nejspíš znovu jen tak nepodívám. Ta píseň, co hraje v úvodu a v závěru je ale šmrncovní!50% ()

kinghome

Škoda prvních dvou povídek, které jsou spíše podprůměrné a vůbec nepobavili. Jestli budete mít možnost, tak je přeskočte, protože opravdu nestojí za shlédnutí, ale ty poslední dvě povídky jsou čistý skvost. Škoda že nejsou samostatně to by bylo 100% ale takhle to jsou jen slabší 4. Je to škoda. ()

Mr.Husts

Film poměrně originálně rozdělen na 4 části/povídky v kterém jako v žádném jiném pocítíte rukopis několika režisérů a v kterém je první povídka totální sračka a druhá dost špatná. Film se začne dobře sledovat až u povídky Rodriqueze, která má parádní šmrnc a dětičky jí táhli tak skvěle, že se mi možná líbila i o chloupek víc, než ta poslední na kterou jsem se těšil díky Tarantinově režii nejvíc. I ta byla výborně koukatelná a zdlouhavé dialogy zdálnivě o hovně v Tarantinově typickém stylu mě potěšily. Bohužel však musím hodnotit film jako celek kvůli první zlehka přijebnuté polovině filmu nemůžu jít výš než za lepší trojku. ()

Novada

Skvělé, krátké, zábavné povídky, které vás vždy drží v napětí co se zrovna v jakém pokoji stane...Nelze opomenout zajímavé herecké ztvárnění pikolíka Timem Rothem, který dokázal skvěle vystihnout vlastnosti toho to hotelového sluhy. Jeho zbrklost a roztěkanost působí dojem, že nám pikolík tak trochu bere drogy ale film to neskutečně oživuje..! ()

Chasm

Tak tady mi hrozně vadila ústřední postava Tima Rotha, nevim jestli dělal to, co se po něm chtělo, nebo jestli jen zrovna prožíval epileptickej záchvat, ale každopádně to bylo příšerný.... Na dvě hvězdičky to zachránili Tarantino s Rodriguezem.... ()

LadyDevil

Nějak mě to neoslovilo. Moc mi ty scénky, co měly být vtipný, tak nepřipadaly a vůbec - celková atmosféra a pojetí filmu není nějak podle mýho gusta.. ()