Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

tomxxx

Po druhém zhlédnutí filmu musím své hodnocení předělat. Tim Roth perfektně zahrál bláznivého pikolíka, i když by mohlo někomu vadit, že přehrával. Malinký nedostatek filmu je, že ho dělali 4 reřiséři, takže každá povídka je natočená v jiném stylu. ()

Endyis

Jednotlivé povídky: Anders 4*; Rockwell 4*; Rodriguez 5*, Tarantino 5*... Vyníkající pohodová povídková komedie s perfektním Timem Rothem... 80% ()

terunka003

Vtipné, neobvyklé, nevypočitatelné × občas dřoucí děj. Povídky celkem zajímavé, ta první je teda solidně švihlá, druhá ujde, třetí super, a ta poslední se táááhne jak... Hlavní postava mi přijde trochu opožděná a trochu přehrávající. Jinak je to fajn film, a má něco do sebe. ..aneb jak se dá vydělat 1000 dolarů jedním sekem.. ()

tnp101

První dvě povídky, v čele s příšernou první, za moc nestojí. Zato ta třetí, Rodriguezova, je absolutní opak. Je to svižné, neuvěřitelně vtipné a s dobrým nápadem. Kdybych měl hodnotit jen samotnou třetí povídku, bude to ode mě nekompromisních pět hvězd. Tarantino v závěru také nezklamal. Sice to není tak svižné, jako předchozí případ, což je způsobeno velice minimalistickým střihem, čímž musím vyzdvyhnout bezchybné načasování a zahrání (nebo částečnou improvizaci?) bez jakýchkoli vyditelných zpackání. "Over the top" herecký výkon Tima Rotha je akceptovatelný, pokud jej umí režisér dané povídky zakomponovat takovým způsobem, že to nebude bít do očí a zároveň jej využívat ve vlastní prospěch. To nejlépe zvládl Rodriguez, jehož povídka by bez přehrávání Rotha ztratila polovinu svého kouzla. Celkově tedy uděluji tři hvězdy, ale i tak snímek upřímně doporučuji. Druhá polovina je skvělá. ()

lennyd

Na začátku tento nápad vypadal docela zajímavě - dát čtyřem režisérům do ruky základní náčrt situace (silvestrovská noc, hotel, pikolík) a nechat je, ať se s tématem vypořádají po svém. Jenže - jak se dalo z jmen uvedených na pozici režisérů usuzovat, výsledky jejich práce jsou značně nerovnovážné. Quentin Tarantino a jeho příběh ční nad ostatními jako hor (a ani si nemusel jako vedlejšák švihnout hlavní roli ve svém příběhu), a jediný, kdo se mu jakžtakž ještě přibližuje je Robert Rodriguez s příběhem o nezbedných dětech. První dvě story jsou ale bohužel docela nudné, a nebýt toho, že divák čekal na Rodrigueze a Tarantina, asi bych to hned po prvním příběhu vypnul. Jinak mi vyloženě neseděl Tim Roth v roli pikolíka - škoda že nedopadla zvažovaná varianta se Stevem Buscemi (viz komentář dona corleoneho)... ()

Chris Masters

Ze začátku jsem ani pořádně nevěděl o co jde. Ale poté co jsem uviděl Banderase mi bylo všechno jasné, co pokoj to jiný režisér. A samozřejmě jako třešnička na dortu Quentin Tarantino.Skvělá komedie. ()

venison

Puštěno po letech a stopa bohužel poněkud vyvanula.. Nevím, jestli to je tempem nebo tím, co nám poslední dobou servírují za kvalitky, ale dneska už jsem se nudila.. :-( ()

hanagi

Stylizace, kterou jsem nezkousla! Nechápu, nerozumím, cítím se trapně a úplně mimo! Obdivuju dekadentní vizuál hotelu a plejádu známých herců. ()

VanTom

Ani geniální a skvěle dynamicky natočená povídka Roberta Rodrigueze nesmazala trapný dojem z prvních dvou povídek a nepříliš zábavná konverzačka Quentina Tarantina na závěr tomu také moc nepomohla. A z trapně přehrávajícího Tima Rotha mi bylo zle. ()

JohnSmith

Tim Roth je správně divnej,má pěkně debilní výraz a úchylnou chůzi.Ze všech čtyř povídek byla asi nejlepší ta Tarantinova a hned v závěsu za ní Rodriguezova.Kdyby si tihle dva pánové rozdělili vechny 4 povídky mezi sebe,udělali by mnohem líp ()

Compadre

Docela pěkná povídková komedie...ty dvě od Rockwella a Anderse neurazí, ale druhá polovina od mistrů nezávislého filmu pana Rodrigueze a Tarantina to je paráda. ()

Natabar

To, co předvedli Tim Roth je spíše karikatura herectví a pokaždé, kdy se objevil v záběru jeho dementní obličej nebo podivuhodné kymácení se (jakože chůze) mi bylo šoufl. Nicméně minimálně Tarantinova povídka mě pobavila. ()

Brain-D

Tak já si to rozdělím: 1.Novomanželské apartmá - 6/10___2.Nesprávný člověk 7/10___3.Nevychovanci 10/10___Muž z Hollywoodu 5/10 - k tomu výborného Tima Rotha, který zde výborně pobavil !!! ()