Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

Kushina

Tomuhle říkám akčňák na úrovni. Z téměř důchodce se stává brutální zabiják, co se s ničím nesere a později dochází k vysvětlení. A jeho otec? Jak zastavil střelbu z pistole tím, jak dal prst mezi tělo zbraně a úderník, no do prdele, to bylo tak božský!!! Tenhle film pro mě byl něco jako John Wick v starším podání herců. Fakt mě to bavilo 80% ()

cubiczech

Střídavě super, ale střídavě jen dobrý. Klobouk dolu pro Odenkirka, netušil jsem že zvládne takový povedený fighty. Chvílema jsem si říkal že tam chybí nějaká ta lehká sidestory, kde by se nějak lépe vysvětlila historie postav (možná tam byla, ale to že si ji nepamatuju možná říká něco o tom provedení), ale pak už by to bylo až moc jako John Wick. Hlavní záporák byl trochu slabej a působil dost jako takovej ten poslední chlápek před hlavním bosem (který nedorazil). Každopádně vůbec se to netáhne a je to super zábavný, naprosto doporučuju. ()

Saxos

Když vám dva dementi, co si o sobě myslí, že jsou pořádní zloději, naruší hnusný a stereotypní každodenní průběh života, může se z vás stát vzteklý pes. To podpoří blbé kecy policajta, kolega v práci i nepochopení rodiny. K tomu jsem celkem slušnej bouchač a nastoupím do blbého Busu, kde namlátím partě grázlů. K tomu další smůla, že jeden z nich je samozřejmě z rusácké mafiánské rodiny. Prostě, když se to sere, tak se to sere. Klady: synátor potřeboval do školy zpracovat referát o válečném veteránovi, taťka mu dal opravdu spoustu materiálu. Potitulkové scény. Závěr: doporučuji. ()

tomino28

Je to dobré! V rámci žánru dokonce velmi dobré a má to koule! Chvíli je to John Wick (2014), chvíli si Bob Odenkirk chystá finále ve stylu drsnějšího Sám doma (1990), ale důležité je, že tvůrci do toho šli s tím, že jsou si vědomi, že skoro všechno už tady bylo a že nevadí některé postupy zopakovat. Když se to udělá kvalitně, tak to přeci nemůže vadit. A zde byla laťka nastavena vysoko. Některé momenty jsou správně drsné, u některých se zase zasmějete a výsledná hodinka a půl příjemně odsýpá. Snad jen ten konec byl lehce "over the top", jak se říká, ale celkově mám z filmu radost, i za Boba, kterému nemám problém toho frajera věřit. ()

fafejt001

NA  můj  vkus  hodně  drsné  .  Jako  dobře  natočeno ,  ale  fakt  vraždění  a  střílení  bylo   opravdu  dost . A to  mi  fakt  nestačí  . Mnozí   jsou  nadšeni  , já  již  méně . Tohle  by  mne  zaujalo  tak  v  17ti  letech  . Ale  pokud  se  tohle  líbí  lidem  , je  to  jejich  věc . ()

Karbos

Plné nesmyslů a absurdních nelogických výjevů scénář na úrovni lehké retardace ale tu největší chybu naštěstí tvůrci neudělali - neberou se ani trochu vážně - vědí že je to absurdní ultimátní jízda a tomu i přizpůsobily kontex a vyznění filmu a proto se tomu dá ledasco odpustit, protože tohle byl skutečně jen jeden obří zásun. A já to tak i beru, pro mě velmi milé překvapení a společně s Rozhněvaným mužem, nejlepší letošní akčnák..... ()

rigby

Výborný akční film, který si na nic nehraje. Jednoduchý a přehledný děj, žádné zbytečné spletitosti. Od začátku akce za akcí. Jako bonus sympatický hlavní hrdina. Jednohubka pro pobavení, ale skvěle udělaná. 3+ ()

Elisson odpad!

Nudné, tupé a zle zahrané propagovanie zbytočného násilia a vraždenia. Skoro väčší hnus ako kampaň Očkovanie je sloboda. ()

hufnagel

Začína to ako príbeh vyhoreného muža v úplne normálnej nefunkčnej rodine.Ale zdanie klame a vývoj sa točí do úplne iného nečakaného typu filmu. ()

SamGee

Bývalý kaskadér David Leitch prešiel na dráhu režiséra akčných filmov, ktoré sa stali hitmi medzi divákmi i kritikmi (John Wick, Deadpool 2, Hobbs a Shaw). Tento rok si z pozície producenta zobral na starosť novinku Nobody pod taktovkou ruského režiséra Illya Naishullera, ktorý pred piatimi rokmi oslovil divákov svojim debutom Hardcore Henry.      Dej sa zameriava na Hutcha Mansella (Bob Odenkirk), chlapíka v strednom veku, ktorý sa utápa v každodennej rutine. Jedného večera v autobuse zachráni dievčinu pred ruskými chuligánmi, ktorých brutálne zlikviduje. Týmto činom si pohnevá ruského gangstra (Aleksei Serebryakov). Jediné, čo ostáva Hutchovi, je ochrániť svoju rodinu a vrátiť sa  do profesie nájomného vraha.   Námet o návrate do služby sme videli nespočetne krát, ale film dokáže aj tak prekvapiť  rôznymi prvkami. Jedným z nich je úvodná montáž, ktorá nám za pomoci rýchlych strihov ukazuje, ako Hutchovi lezie monotónny život na nervy. Príjemným doplnkom sú osobné momenty hrdinu s rodinou, ktorej mohli tvorcovia venovať väčšiu pozornosť. Rovnako by snímke prospelo ozrejmenie Hutchovej minulosti a organizácie Obshak. Dúfajme, že tieto nedostatky budú adresované v pokračovaní. Našťastie má snímka v rukáve esá vo forme Hutchových vtipných poznámok, búrlivých manierov ruského mafiána a samotnej akcie. Za najlepšie akčné scény považujem Hutchovo zlikvidovanie  výtržníkov v autobuse a finále v sklade, ktoré sa očividne inšpirovalo akčným trilerom Equalizer.   Herec Bob Odenkirk, ktorý sa preslávil v seriály Better Call Saul, si kradne celý film pre seba. Ľahko si získava srdcia divákov nielen bojovými chvatmi, ale aj svojim suchým humorom a interakciou s blízkymi. Plus, je obdivuhodné, ako dokáže vo svojom veku zvládnuť choreografiu. Kľudne by si mohol potriasť ruku s Keanu Reevesom. Okrem Odenkirka stihnú zažiariť raper RZA, veterán Christopher Lloyd a Aleksei Serebryakov v roli excentrického gaunera.   Hudba od skladateľa Davida Buckleyho a výber pesničiek trefne vystihujú atmosféru filmu. Čo sa týka vizuálu, niektorí ľudia by našli istú podobnosť s akčnou sériou John Wick. Mne osobne  táto podobnosť neprekáža.     Akčná novinka Nobody si zaslúži pozornosť z mnohých dôvodov. Film prináša správnu kombináciu sympatických postáv, akcie a humoru doplnených dynamických príbehom, farebným vizuálom a pestrou hudobnou vložkou. Túto snímku si užijú najmä fanúšikovia obľubujúci kvalitnú akciu.       Príbeh: 6/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 7/10, Akcia: 8/10, Vizuál: 7/10, Celkovo: 7/10. ()

v.indruchova

TAková "příjemná řežba". S nenásilnou porcí humoru. Oddychovka. Násilý je tam dost ale zbytečně na to neupozorňují a není to hlavní záměr. Druhá část je zábavná, pořád se něco děje, bez zbytečných keců a dojáků. Herci i hudba parádička. Tichá voda břehy mele, a týpek který nevypadá nějak drsně se tak chová a stává se největším psychošem spolu se svými pomocníky. Děda je fakt skvělej. ()

DJMaroko

Ano není to nic nového, ale na rozdíl od filmu John Wick to není pro mě až zase tak přehnané.  Bob Odenkirk schytá slušnou dávku ran a vše nepůsobí tak přehnaně jako u Johna Wicka. ()

PanPyzamo

Na první pohled mě film zaujal svým obsazením v podobě Boba Odenkirka, který je známý především jako Saul ze seriálu Breaking Bad či Better Call Saul. Film Nikdo nenechá moc dlouho čekat a celkem rychle dojde na akci, která už se bude jen a jen stupňovat. Tempo je tedy rychlé. Přirovnal bych to k akční sérii John Wick. Akční scény ačkoliv na již zmíněného Johna Wicka nemají, tak jsou peckovní a do toho sem tam i doprovázeny parádní hudbou. Za mě dobrý film, který doporučuji. 7,5/10 ()

lasida

Tenhle film by bylo možné lehce zaškatulkovat, KDYBY ALE nešlo o neskutečnou jízdu ala Tarantino! Nechci srovnávat, ale geniální soundtrack, který už první peckou odkazuje na Tarantinova KillBilla a ta neskutečná lehkost snoubící se s brutálním, ale ladným masakrem. Nemůžu si pomoci, tohle je něco víc!!! Iljo, díky, pro mě neuvěřitelně příjemné překvapení! ()

stanyko

Remeselne je to v poriadku, ale zapletka snad najstupidnejsia aka sa len dala vymysliet. Tak pocuvajte ten spoiler: tato z americkeho predmestia vymlati brata najvacsieho ruskeho mafiana v meste pocas jazdy MHDckou lebo uplnou nahodou je byvaly najomny vrah istej vladnej agentury.. No to urcite :) Davam 2* a to je viac ako si to zasluzi. ()

veverysiak

Akýže to rozdiel oproti otrepanému a unavenému Wickovi, skutočne obrovské prekvapenie, v tomto segmente už brúsilo viacero búchačov, takže latka je dosť vysoko, takmer všetci však upadli do podpriemeru, zabudnutia a trápnosti, prajem Bobovi, aby sa ich trajektórii vyhýbal a ak sa dá producentom nahovoriť na pokračovanie, nech ho radšej pred koncom skántria, takže 80%. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)