Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

robfi

Sveho casu provokativni snimek, dneska .. si clovek jen tak rika, jak jsme se od te doby zmenili. Co se tyce kvality filmu, tak spise k horsimu. Dneska by Natalii Portman hral priteplaly buzik nebo aspon cernousek, ktery by vubec neumel hrat a hlavni zapletka by nebyl zivot najemneho zabijaka, ale pobirani socialnich davek, nebo utiskovani nebohych muslimu..... ()

KoudyTheAlko

Mladičká Natalie Portman a neskutečný Jean Reno v příběhu o dvou naprosto odlišných lidech, které spojí samota a vlastně nejen to.. Jak skvěle se mi na tento film koukalo snad ani nemohu popsat. Ke konci jsem už jen seděl 20 centimetrů od monitoru a hltal poslední scény filmu, které mě absolutně dostali. Říkal sem si proč jen to neskončilo jinak, avšak později sem si řekl možná právě proto. Možná právě kvůli pocitům a myšlenkám které to ve mě zanechalo. ()

Azareth

Leon je dnes kult, ktorý pozná snáď každý človek, na svet privedený v roku 2003 a skôr. Perfektne natočený snímok so skvelým hviezdnym obsadením - Jean Reno, Natalie Portman, Gary Oldman ()

Anetulicek

Film, ktorý som už nejaký ten rôčik odkladala...aj keď myslím, že som ho ako malá videla...čo však neznamená, že som mu rozumela....Odporúčam pozerať režisérsku verziu..bez niektorých scén by film nemal taký šmrnc...Natália Portman v roli Matildy...wau...perfektne zahrané emócie, bravúrna manipulácii na nie príliš inteligentného Leona...A samozrejme Jean Reno, má určitú charizmu...aj keď daná postava nemá veľký intelekt...začiatočné scény, keď Leon tajomne mlčí, alebo keď si nasádza okuliare ...vtedy to bolo riadne šmrncovné... Postava Gary Oldmana..mala tiež pár pekných chvíľ..hlavne keď si dáva posilňujúcu tabletku a taktiež jeho posledná scéna...v aktuálnej nálade a rozpoložení za 5* ()

Jaryktichy

Tento film mi doporučila moje sestra, že je fakt hustý a musím si ho pustit. A tak jsem učinil. Začátek mě překvapil a byl dobrý, ale celý zbytek filmu byl nudný a skoro oničem, jenom scény s květinou byly zajímavé. Konec mě zase kapku zabavil a konečně se podlouhé době objevila akce. Celý film byl takový nemastný neslaný a nemám pořebu ho už vidět. Osobně jsem očekával více. ()

vandamator

Nádhera kterou nelze prožít pouze očima, ale hlavně srdcem, nezapomenutelný snímek nejen díky skvělým hereckým výkonům a to nejenom Jean Rena, ale také díky režii a kameře. Jedním slovem NÁDHERA! ()

Radek273

Po velmi dlouhé době přišla konečně řada i na Leona a nebylo to vůbec špatné. Těžko říct, zda souhlasit se zdejšími názory, že se jedná o nejlepší film Jeana Reno. Přeci jen "Drž hubu!", "Godzilla" či "Mission: Impossible" se mi s ním zapsali mnohem víc. Každopádně s debutující Natalií Portmanovou (která mi přišlo někdy trochu přehrávala, ale co čekat v 12 letech) tvoří opravdu sympatickou dvojici. Velkým překvapením pak pro mě byl Gary Oldman, který na to, jak málo měl prostoru, roli prožil naprosto dokonale. ()

panki9922

Oh man, this film is dope! Neskutočné. Ak som si pred pár dňami pozrel - Tak dobre ako sa len dá - a skritizoval tam pre mňa nefungujúcu ústrednú dvojicu Jacka Nicholsona a Helen Hunt, tak v Leonovi funguje všetko. Nadovšetko však funguje Natalie Portman a Jean Reno. Počas sledovania zažijete a prežijete si širokú škálu pocitov - smiech, smútok, žiaľ, strach, lásku, ľútosť, nenávisť. Oh man, this film is dope! EDIT: spätne som si všimol, že Leon je mojím 100 komentárom tu na csfd. 100% worth it. ()

Skylwalker42

Já nevím, kdy se vytratil z Bessona talent, ale kdysi ho opravdu měl. Zde je důkaz. Vše tak geniálně filmařsky sedí až je to k nevíře. Navíc herecký koncert třech hlavních představitelů. Rena, Portman a Oldmana - ten je přímo k sežrání. Konec při prvním podívání mě naprosto uzemnil. Jak emočně napjaté rozloučení hlavní dvojice, tak pointa se Stanfieldem. Leon je prostě velký FILM. ()

Fender

Film vedou hlavně herecké výkony, které jsou opravdu excelentní, Natalie Portman a Jean Reno se do role svých postav hodili opravdu výborně a skvěle se doplňují. Oceňuji, že je to netradičně pojatá gangsterka, která mile překvapí a rozhodně vás nebude nudit. Skvělý film. ()

Felix22

Chladný a odtažitý Jean Reno jako profesionální nájemný zabiják, malá Natalie Portmen, a démonický a skvěle zahraný Gary Oldman coby záporák. Opravdu výborně zrežírovaná gangsterka. ()

Standa12

Pre mňa osobne filmová srdcovka. Videné miliónkrát a neváham si to pozrieť ďalší milión. Neskutočne sympatické postavy v podaní Jeana Rena, ktorý síce hra trošku mdlo no k postave sa to hodí a ešte mladučkej obľúbenkyne Natalie Portman, ktorá predviedla úžasný výkon. Svojou réžiou Luc Besson pre mňa stvoril dokonalý film, i keď vo svojej podstate veľmi smutný a tragický. Hudba Erica Serra magická, očarujúca. Proste nesmrteľná klasika. ()

Dvorik

Strhujici, vtipne, smutne, perfektni! Videna i rozsirena verze, ktera vyznela trochu pedofilne, tak ji asi radsi sestrihali. Pro me zivotni role Garyho Oldmana, z ktereho jde silenstvi v kazdem zaberu. Muz mnoha tvari, ze by ho clovek ani nepoznal v Batmanovi a Harry Potterovi. ()

Kvidoland

Drsný Jean Reno, mladá krásná Natalie Portman a hodněkrát vtipný vzteklouš Gary Oldman dohromady? Ano, tomu se říká výborná kombinace. A plus obyčejné prostředí velkoměsta ve Francii, zajímavý příběh a celkové zpracování filmu si zaslouží 4/5! ()

Mlekarnik

Film Leon je dle mého jeden z nejautentičtějších, když přijde na vyobrazení života nájemných vrahů. Osamělý, rutinní život vedený člověkem, ze kterého za léta vyhrožování a zabíjení nepohodlných lidí vyprchala většina lidského citu. Jeanu Renovi v tomto legendárním filmu pomůže mladá Natalie Portman objevit v sobě i něco jiného než desítky let špinavé práce odklízeče. Leon brzy zjistí, že život je daleko víc než to, a v průběhu filmu se z mlčenlivého zabijáka stává člověk s vášní. Za zhlédnutí rozhodně stojí jak příběh přátelství těchto dvou postav, tak i pan herec Gary Oldman, který zde dokonale zahrál jak policejního antagonistu, tak i jeho grandiózní maniakální projevy. Nádherný film, plný špičkové herecké dovednosti, jak od světových, vyspělých herců, tak od třináctileté Natalie (vše nejlepší k narozeninám!). ()

Lojz@

Jak píše golfista, perfektní film, dnes jsem se u snídaně díval už asi po desáté znovu :) Akorát mně bylo Leona líto, že zemřel na konci s tím blbcem. Ale taky je pravda ty proutníku :D , že na té holce fakt něco bylo :D ()

mottleone

Tento film je má srdeční záležitost, kterou mi tehdá děda pouštěl už v předškolním věku a určitě tím nakopl moji zálibu pro drama/thrillery❤️🔥 Film který je dost opomíjen, protože vyšel ve stejném roce jako PulpFiction, Gump i Shawshank.. V úvodu nám snímek hezky pomalu představí nájemného zabijáka, kde miluju hlavně ono tajemno, kterého zde bylo docíleno díky snaze nezachytit Leonův obličej, dokud se prvně nevynoří za svým cílem - Jean Reno (kterého hlavně díky této roli řadím mezi oblíbence). Poté je nám představena mlaďounká Natálka Portman, která má s Renem na plátně tu správnou otec-dcera chemii a kde svoji první roli zvládla za jedna. No a pak je tu ten hajzl - Gary Oldman, který tu odvádí herecký masterpiece a stává se jedním z mých nejoblíbenějších záporáků. Při závěrečné konfrontaci obou chlapáků mám vždy husinu a příjemný pocit zadostiučinění, když Matyldě svitne na lepší zítřky; kdy závěrečné titulky ořvu při titulní písni Shape of my Heart.. Kultovní, snad i nejlepší francouzský velkofilm (prodloužená verze ještě lepší) = 110% a zlatých 5* ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)