Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Dvojirakri

Nezlobte se na mě, ale já se za celou dobu nedokázal oprostit od toho, že Jean Reno není Godefroy z Návštěvníků a že nesleduju komedii. Po hodině sledování jsem to vzdal protože z toho mišmaše co mi v hlavě vzniknul nemohl být dobrý film, jak sami uznáte. Tak snad jindy... ()

PTuranyi

Leon je zabiják ale inak prostý človek, analfabet s malým rozhľadom ale zásadami. Má rád svoju rutinu. Tú však naruší dievča zo susedstva, ktorú zachráni pred smrťou. Teraz má za ňu zodpovednosť a snaží sa ju vychovávať. Ona ho pre zmenu naučí čítať a písať. Podsvetie je však kruté a Leon je len malá ryba. Veľkou rybou v tomto rybníku je agent Stansfield z protidrogového. Leon je skvelý zabiják nemá však šťastie ale to nemá ani Stansfield. Záver nie je veľmi šťastný a to je šťastie. Zasadiť kvetinu v parku - aby mala korene. Skvelá hudba k tomu. ()

F2003F

Jeden z najkrajších filmov, teda filmových umeleckých diel, aké sú. Tento je výnimočne majstrovským nielen skutočne opodstatnenou súhrou excelentne odvedených výkonov každého remesla dokonale splývajúcich do dojemne súcitnej atmosféry, ale najmä svojím srdcom hovoriacim do hlbín duše. Od hrozivého úvodu husia koža po celý zvyšok sprevádzajúca nepomenovateľne zmiešanou emóciou s vedomím nevyhnutne razantne blížiaceho sa (nespravodlivého) záveru. Neomrzí ani po tisíci krát, vždy dodá rovnako úchvatný efekt. Až na directors cut, ktorý prekvapivo nerozšíri obzory a úroveň, iba navodí ľahko neopatrné pedo vibes, ale veď kto by sa do nádhernej a štýlovej Matildy dokázal na prvý pohľad nezamilovať všakže. Z ústrednej trojici hlavného obsadenia sa každý výrazne prevtelil a stal hranou postavou, najmä démonický Oldman vie mimikou brutálne nahnať strach a zlý pocit. Unikát dodávajúci mi v mojom srdci istú navonok nenápadnú dávku uznania a podpory a zároveň skvelý balzam na dušu v ťažkých chvíľach. Plus fajn cz dabing  11/10 „I like these calm little moments before the storm. It reminds me of Beethoven.” ()

Washik

Než jsem se na Leona mrknul měl jsem velmi hrubou představu o čem to je. Prostě Leon=svérázný zabiják. A jaksi jsem vůbec nepočítal s tím že se Natalie Portman vetře do hlavní dějové linie :) Nakonec jsem to nějak rozdýchal a konec je jasnych *****. Ale přeci jenom ten námět..... ()

Goshewan

Jistě jste si už sithli přečíst, že v tomto filmu jsou zachyceny bezpochyby výborné výkony herců, vyvážený poměr mezi akcí a příběhem a vše je zabaleno do skvělé hudby. Ale možná jste si také všimli, že se Bessonovi často vyčítá námět, konkrétně nepravděpodobnost vztahu mezi Léonem a malou Mathildou. Měli bychom si ale uvědomit, že ne celý život byl Léon sám, a už vůbec nebyl celý život zabijákem. S Mathildou se z negramotného "chlapce" stává milující patron, který po dlouhých letech mění svůj stereotyp nejlepšího muže v oboru a objevuje tak v sobě skoro zapomenuté city, pro které je ochoten zemřít. Otázkou však zůstává na kterou stranu se tyto city kloní - jestli k otcovské lásce nebo lásce jako takové? V každém případě Léon vybočuje z řady většiny akčních filmů a se svým, i když třeba nepravděpodobným, příběhem se stává "must see" filmem. Vřele doporučuji! ()

Canniosh

Vynikající film s perfektními hereckými výkony, zajímavým příběhem a ještě zajímavějším koncem. Jedním slovem - vynikající. Poklona, pane Bessone. Malá škodolibá poznámka na závěr: škoda jen, že Jeanem Renem perfektně zahraný zabiják nedostal od Bessona více prostoru pro své chladnokrevné "uklízení", aby na povrch vyplynul ještě více onen kontrast mezi jeho "prací" a chováním k malé holčičce. ()

AcHeRoN

Keď som ho svojho času videl prvý krát, zanechal vo mne silný filmový zážitok. Postavy, do ktorých sa divák zamiluje. Jednoducho gurmánska pochúťka. ()

rubii

příběh byl skvělý, herci a všechno dokola bylo bez chyby. Jen jsem někdy nechápal hloubky rozhovorů mezi Jeanem a Natalie. ()

f1

Ano, kamera, herci, prostredi, vse super. Ale ta 1 hvezdicka chybi za cilovou skupinu - zakladni skola. Podruhe se na nej nepodivam. ()

Marward

Nádhera. Jako živé. Něco tak brutálního a zároveň něžného a realistického se nevidí příliš často. Oceňuji, že křehká dívenka nedokázala zabít hlavního záporáka filmu, protože jí paralyzoval strach. Příběh působí velice opravdově. Bolest, úzkost, radost, údiv prožíváš s hlavními hrdiny téměř hmatatelně. Pro ty, kteří jsou již přesyceni všech těch nafouklých sekaček a stříleček a touží po něčem ze života, je LEON určitě dobrá volba. ()

J!b

Nejdokonalejší film právem bezpečně usazený ve všech top žebříčcích. Emoce, emoce, atmosféra a ještě jednou emoce. A pořádný kus peklně husté akce. ()

Henk

Nebyl jsem zrovna fanouškem francouzské kinematografie, když se mi tehdy na VHS dostal do ruky film "Brutální Nikita". Nevěřil bych,že frantíci dokáží natočit tak dobrý thriller(detektivky, ty jim celkem šly). Do té doby jsem toto dílko považoval za naprostý klenot francouzské tvorby. Jenže "Leon",kterého jsem viděl v TV mi na zmíněný film dal rychle zapomenout. Ne, že by byla Nikita o tolik horší,ale Leon mi přece jen přirostl k srdci víc. Byl to první film s Jeanem Reno a Natalií Portman, který jsem viděl a dodnej jej považuji za jeden z klenotů francouzské filmové tvorby. ()

gekons

Skvělý kousek již staršího data,avšak o to lepší, ne zrovna úžasný námět, který ale přivádí k dokonalosti atmosféra,kterou se Lucu Bessonovi podařilo vykreslit,díky charismatické dvojici samotáře a nájemného zabijáka (Jean Reno jako vždy alespoň pro mě suverénní herecký výkon), a "čerstvého" sirotka, mladé dívky, která však není až tak mladá, jak se může zdát.Na zbytek už se podívejte sami a pochopíte. ()

jcall2bad

Nádherné, osobité, lidské, dojemné, precizní, citlivé. Možná jsem jediný takový, ale na tomto snímku nevidím ani nejmenší chybičku. Reno je nefalšovaný drsňák, Oldman je opět geinální jakožto záporák a Portman vydává na 13-ti letou holku perfektní výkon. 10/10 ()

ŘehořSamsa

Nechápu tady to vysoké hodnocení. Pro mě je to tragický film. Portman (a to ji děsně žeru) je tu tristní. Ona chce být taky čistič? A pak spolu jako dělají sedy-lehy, aby ji naučil trénink? A předvádí mu Madonnu? Proč? Nějak jsem v tom nechápala smysl. Nepřijde mi to ani dojemné, ani milé, ani poučné (možná, jen, že sekne s cigárama, to bych měla taky). Luc Besson se vyčerpal na 5 elementu, všechno před tím i potom od něj nemám ráda. Podle mě je to klasický emerický režisér libující si v líbivé sladkobolnosti, klišovitosti, prodejnosti a navíc zjedodušuje a zbytečně vypleskne všechno, nenechá nic pro "mezi řádky". Všechny atributy, co nesnáším. ()

Wroclav

Málokdy jsem zažil u filmu s tak vysokým hodnocením takové zklamání. První polovina je nudná, pořád jsem čekal, že se něco stane, vztah mezi Leonem a Mathildou nijaký, závěr předvídatelný. Ani akční, ani gangsterka, ani psychologické - zkrátka nijaké. Je tam pár originálních nápadů - ale těch chvil kdy mě film zaujal bylo po čertech málo. ()

aronofsky

Nikita byla jen předehra. Postava Léona je oproti Nikitě mnohem sympatičtější a líp zahraná, navíc mu sekunduje velice roztomilá a uvěřitelná Natálka (přiznejte se: že jste se taky smály, když vystřílela celý zásobník z okna?) Nějak mě ale zaráží „Akční” v popisce žánru. Jestli si od toho slibujete jednu akční sekvenci za druhou, tak vás film asi trochu zklame. JÁ jsem byl naopak nadšený. 80% ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)