Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

J*A*M*B*O

Celý film bol pre mňa taký divný. 12 roční drsné dievča, sa zaľúbi do Hitmana 20. storočia. Nápad teda u mňa za veľa nestál, ale konečným výsledkom som bol dosť prekvapení. Kedže som čakal neakú sprostosť, dočkal som sa dobrej drámy a preto dávam 9/10 bodov. ()

Moiseiwitsch

Film jsem viděl mnohokrát. Myslím, že je to Renova nejlepší role spolu s Návštěvníky, Roninem a Magickou hlubinou. Jako akční film dokonalé. Herecké výkony Natalie Portman a Garyho Oldmana fantastické. Moc pěkná je také hudba. Nemám co bych filmu vytknul. Prostě pět hvězd. ()

brzozin

Leon je jedna z nejvýraznějších filmových klasik mého života. Možná proto je k tomuto filmu velice těžké napsat jakýkoliv smysluplný komentář. Ve své podstatě se jedná o velice originální a na svou dobu novátorský koncept. Násilí ve své nejčistší podobě. Drogy, vraždy, úplatní policisté, totální morální nihilismus. A v tom všem zasazený dětský svět Mathildy, žijící v naprosto pokřivené realitě. Vedle ní pak Leon, masový vrah, zabiják, člověk na okraji společnosti. Nicméně zároveň citlivý a dobrácký člověk. Výsledkem je jejich milostný vztah, který se tu rozvíjí jakoby proti všem a všemu. Proti světu s jeho zažitými stereotypními škatulkami. U tohohle filmu musíte zákonitě fandit těm zlým a opovrhovat těmi hodnými. Tedy alespoň podle běžného schématu (policisté x zločinci). Svět, kde zločinci jsou dobří lidé a takzvaní slušní lidé jsou vlastně zločinci. Trochu mi to připomíná svět, ve kterém skutečně žijeme. ()

Anteia

Uf, tenhle film jsem viděla poprvé úplně jako malé dítě, bylo mi něco kolem pěti a postavu Matyldy jsem si dočista zamilovala. No, jo. Už i v mladičké N. Portman něco bylo! Tenhle film je jeden z těch, které vás rozhodně nenechají odejít někde pryč uprostřed děje! A samozřejmě mám tendence si pořídit Aglaonem, když se k tomuto filmu občas vrátím a čas od času když piji mléko vzpomenu na Leona. Ale to se asi nestává pouze mně, myslím. ()

matobystro

Jednoduchý a napínavý film so skvelým scenárom. Film zaujme hneď od začiatku. Skvelé výkony hlavných hrdinov a rozhodne jeden z najlepších akčných filmov čo poznám. ()

kubilov

Příběh začíná v jedné restauraci v Little Italy na Manhattonu, muž v lennonkách, Leon, nenahraditelný leč stárnoucí contract killer dostává další zakázku... Zřejmě životní role Jeana Rena, první velká role Natalie Portman a klasický slizoun od Gary Oldmana, k tomu křehká a trochu netradiční romance a spousta emocí, rozhodně má tedy Leon co nabídnout. Vynikající film s typickou Bessonovskou stylizací, který však není jeho nejlepším kouskem. I tak však jasných 5*, zvlášť po druhém zhlédnutí. ()

Havala

Jean Reno je prosté rodilý zabiják. Film na mě působil trochu depresivně. To ale nevadí,alespoň zanechal pořádný dojem. ()

Hawaj

Skvělý, skvělý. Geniální. Čím dál tím víc tenhle film oceňuju a čím dál tím víc nechápu, proč Besson pak natáčel čim dál větší srágory. Skvělá Natálka, fenomenální Reno a nepříjemně reálnej Oldman. Biják s velkým B. Režie s velkým R. ()

iz67

Od chvíle, kdy jsou Matylda a Leon spolu, velká nuda. Nevím, jestli to bylo dobré před 20 lety, ale teď je to úsměvná nudící pohádka. A konec už je proti dobrému vkusu vůbec. ()

Mire

Proste vynikajúci thriller. Reno a Oldman fantastickí, Natálka mi prišla miestami trošku otravná, ale tak na jej vek OK. ()

Patches1984

Nemůžu si pomoct, ale Léon mě prostě zklamal. Možná za to může přehnané očekávání. Přitom Jean Reno je vynikající a Gary Oldman jakbysmet. Celý to kazí ta malá holka. Natalii Portman samu o sobě moc nemusím, ale postava malé Mathildy by mě asi od začátku úplně stejně iritovala, kdyby ji hrál kdokoliv jiný. Překvapuje mě, že všem ostatním postavám okolo trvalo celej film, než jí vysvětlili, že vraždění lidí prostě není hra pro malý holky. Motivaci profesionálního zabijáka, který je zvyklý spát v sedě a nestará se o nikoho než sám o sebe a svou kytku, proč se vůbec ujme osiřelé dívky, bych ještě možná při troše snahy pochopil. Ale proč ji s sebou pořád tahá, ačkoliv mu komplikuje život na každým kroku a je neskutečně otravná? A když už se teda rozhodne pro jakousi adopci, tak proč tomu nepřizpůsobí celkově svůj život? Moc dalších postav člověk během filmu nevidí a ani o motivaci záporáků se toho moc nedozví, takže jsem ve výsledku měl problém se s jakoukoliv postavou ztotožnit, nebo jí alespoň fandit. To, jak už to tak u těchto filmů bývá, skončilo tím, že jsem musel fandit sobě, abych ty dvě hodiny nějak přečkal a dokoukal to dokonce. Nepopírám, že je to asi natočený dobře, akční pasáže mají spád, a kdyby byl celý film ve stejným stylu, jako úvodní a poslední scéna, tak hodnotím asi mnohem výš. Ale ta konverzačně-dějová část filmu to pro mě prostě zabíjí. 6/10 ()

bohhous22

Tohle šlape,to se všeobecně ví!A ten,kdo to neví,bude mile překvapen,až to zjistí,to se ví taky!Úplne stejně všeobecně!!!Luc Besson v nejlepší formě! ()

Punisher95

Díky tomuto filmu jsem si zamiloval herce Jean Renoa. Jeho herecký výkon a výkon ještě mladé Natalie Portman je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl a to nemluvím o Gary Oldmanovi, který (jako obvykle) zde ztvárnil prvotřídního záporáka. Režiséru Lucu Bessonovi tímto vzdávám hold, protože natočit příběh hitmana, který se ujme malé holčičky, to je prostě ''nápad jako prase''. U konce filmu jsem byl blahem bez sebe, když bylo dosaženo ''spravedlnosti'' a Oldman dostal co si zasloužil. Jednoznačně 5 hvězdiček. ()

Brano

Výborne natočená krimi dráma o priateľstve malého dievčatka a nemilosrdného vraha. Pekný príbeh, ktorý pozdvihli výborné herecké výkony. Jean Reno je bezpochyby u mňa jeden z najlepších hercov a v tomto filme to opäť ukázal. Nemôžem zabudnúť ani na kúzelnú Natalie Portman vo svojom prvom filme. Pekná hudba, scenár a vykresľujúci vzťah medzi týmito dvoma osobami. Akurát prostredná časť miestami začínala byť trochu nezáživná, ale i tak ho označím za nadpriemerný. Ten záver to vynahradil a konečne to nekončilo tým otrepaným americkým happy endom. ()

TonyStark

Natálka nenechala nic náhodě a vykopla dveře do Hollywoodu na první pokus. A Jean Reno měl co dělat, aby vedle tý charismatický lolitky obstál se ctí - obzvlášť, když musel zahrát retardovanýho zabijáka co chlastá jen mlíko a všude sebou tahá kytku v květináči. Herecky je to dost silnej kousek a třeba Garyho Oldmana coby zfetovanýho a zkorumpovanýho poldu prostě musíte nenávidět. Zlatý devadesátky a režisér Besson v nejlepší formě. Snad jen ta stopáž mohla být klidně o dvacet minut delší,stříhalo se až moc- hlavně ke konci. ()

JosefTomas

Pokud budete hledat charismatického vraha, asi nikde nenajdete lepšího. Leon je nejen nejlepší vrah, ale jeden z nejlepší klaďasů a to se u zabijáka těžko vidí. Navíc v podání skvělého Jean Rena mu sekundují Gary Oldman, jako zkorumpovaný polda a mladá dívka jménem Matylda, kterou ztvárnila, už tehdy krásná Natalia Portman. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)