Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

curunir

Jeden z tých niekoľko (a vlastne by ich bolo viac) filmov, ktoré sa na popredné miesta rebríčkov dostali naozaj podivnou zhodou okolností. Nerozumiem takému vysokému ohodnoteniu, do Top 200 podľa mňa ,,Leon" nepatrí. Herecké kreácie Garyho Oldmana ma vôbec neoslovili a čo sa týka Jeana Rena tomu hoci postava celkom sadla, nijako zvlášť v nej nevyniká. Čiže najzaujímavejšia mi prišla lolitka Portman, no film nemá výraznejší strhujúci náboj. Možno ak si pozriem ešte raz, tak hviezdičku pridám, zatiaľ je to pre mňa len jemný, naozaj veľmi jemný nadpriemer. ()

F.man

Zdá se to už strašné dávno. Luc Besson točil vyníkající filmy (Magická Hlubina, Pátý element), Natálka byla malá neznámá holka a Gary Oldman šílený pošuk. V roce 1994 se tyhle atributy spojily dohromady a vnikl Leon - evropská gangestrka o jednom čističi, lolitě od vedle a fetujícím úchylovi. Příběh potkaný absurdním humorem táhne nahoru velice dobrý herecký výkon Jeana Rena, který svou chladnost a pozdější přeměnu zvládl na jedničku. Samozřejmostí je také první role tehdy 13-leté Natalie Portman, která v zeleném bombru vypadá až neuvěřitelně zvrhle a Bessonův dvorní šašek Gary Oldman... I když i Leon má několik chyb, je hodně přitažený za vlasy a v několika místech jsou scény příšerně přeslazené, rád dám tomuhle snímku plný počet pěti hvězd. Hey, Leon, nothing's gonna happen to you. You're indestructible! Bullets slide off you, you play with 'em. ()

PauloZ

Pěkně pojatý a osobitě zrežírovaný příběh vysloužilého najemného vraha a 12 leté holky, které zabili fízli rodinu. Jean Reno má ve filmu obrovské charizma a mladičká Natálka to zahrála suprově. Co se týče režie, tak se dostalo na všechno od akce až po emoce! Moc pěkné. ()

Marsik

Na to, že se jedná o 30. nejlepší, resp. 53. nejoblíbenější film, tak jsem čekal lepší pecku. Ale asi vím, čím to je, že mě Leon více neoslovil. Neměl jsem si totiž pouštět prodlouženou verzi, ve které bylo velké množství scén s Leonem a Mathildou, jak komunikují, žertují, flirtují, atd. Pak to u mě ztrácelo na tempu a modlil jsem se, aby už přišla nějaká akční či napínavá scéna. Čili...příště (jestli teda vůbec nějaké příště bude) už jdu pouze do kratší verze. Začátek hodně nabudil, po půl hodině však tempo upadá a až posledních 20 minut opět větší vzrušení. Nakonec ty 4 hvězdičky dám, už jen za kvalitní herecké obsazení a dobré výkony všech tří hlavních protagonistů. Natalie, byť 11-ti letá, podala tenkrát výkon hodný zkušené ostřílené herečky. PS: Máte někdo chuť na mléko? 70% ()

Astaroth12

J.Reno v tejto roli bol dokonalí, ukázal, že vie zahrať neľútostného zabijaka, ale vie byť aj starostlivým susedom, ktorému už nezáleží len na sebe, ale aj na druhom. Neskutočné parádne akčné scény, film má 21 rokou, ale vobec nezostarol, je svižný, drsný, odsýpa, herci sú vynikajúco vybraní, od hlavných až po vedľajšie postavy, kamera má výnimočné prvky a príbeh je slušne spracovaný. Je tu aj zábavnosť, hlavne Renová túžba zachrániť kvetinu ma pobavila. Finále sa nieslo v emocionálnej rovine a v tom bol naozaj silný. ()

ConanVJ

Pěkné drama, na které se vždy rád podívám. Reno je jako zabiják skvělý a mladá Natalie mu skvěle sekunduje. Je to pěkný příběh, který nenudí. Za mě 86% :) ()

Lokutus

S přehledem to naprosto nejlepší, co dosud Besson natočil a jenž vynikne daleko lépe v director´s edition. Natalie Portman vzplála s jasností supernovy a Jean Reno i Gary Oldman plně dostáli své velmi vysoké reputaci. ()

Cimr

Hezký film, ale nemůžu si pomoct, všeobecné nadšení nesdílím. Oldman mě svou rádobykultovní karikaturou zločince milujícího klasickou hudbu nenadchnul. Občas mi tenhle film dokonce přišel jako béčkový akčňák, což by asi údajně 25. nejlepší film kinematografie neměl.. Samozřejmě je ale možné, že chyba je ve mně. ()

NinonL

Určitě pěkná pohádka pro odrostlejší děti i dospělé. Hodně romantiky typické pro Bessona (viz The Big Blue). Po druhém shlédnutí mě ale už film nechytil, na rozdíl od Magické hlubiny. Skoro se mi chce ze 4 hvězdiček jednu ubrat, nechávám ji jenom z nostalgie. ()

Krt.Ek

Nádherný příběh o vztahu dvanáctileté dívce a osamělém nájemném vrahovi. Perfektní snímek jehož hlavním motivem je sice pomsta, ale vypráví o něčem jiném. Vypráví o přátelství, o lásce, o štěstí a o naději. Filmová krása. 100% ()

Krissty

Ačkoliv bych to nečekala, nejlepším se pro mě v tomto filmu stal Gary Oldman! Byl vynikající (jako vždy!) a perfektně svoji roli zvládl.. I když větší pochvalu by nejspíš zasloužila mladičká Natalie Portman, která (i když to zná možná trošku "úchylně"?) už tehdy byla docela sexy.. A hlavně úžasná herečka! Také Jean Reno se mi líbil, myslím, že ho dokonce začínám mít v oblibě :) Námět je vynikající, kamera taky.. Nemám co vytknout, ale na plný počet mi tam chybělo cosi, co nedokážu popsat.. :)) ()

zdepapepa

Zcela nesouvisející komentář - Občas mám pocit, že mi některé komentáře a některá hodnocení mizí. Vím, že jsem to viděl, přísahal bych i, že jsem to hodnotil, tak tedy napravuji. Těžko psát něco nového na film, který je už dávno klasikou a zde jedním z nejlepších a nejoblíbenějších filmů. Gary Oldman s jeho legendárním "everyone" zase září i ve všech ostatních scénách. Jean Reno má profesionální dětinský kukuč nad sklenicí mléka nebo s maňáskem na ruce. Fajn filmová evropská Amerika, co se týče zpracování. Scénáři není moc co vytknout, i když podle reakcí ostatních na to asi má vliv fakt, že jsem viděl prodlouženou verzi. ()

Turiec

Režisérsky aj herecky výborne zvládnuté dielko. Natalie Portman, Jean Reno aj ďalší skvelo zahrali svoje úlohy a dorazil to Sting, ktorý mi v závere prehnal zimomriavky po chrbte. Škoda len toho námetu. Zabiják ako kladný hrdina u mňa nemôže dostať 5*. ()

Wysch

Skloubení jednoduchého, ale do detailů promakaného, scénáře, skvělých charakterů i skvěle zahraných, svižné kameře i režii. To všechno dělá z Leona tatínka žánru a dodnes velice kvalitní, možná tu nejkvalitnější v rámci daného žánru, podívanou. A nezmění to ani některé nudnější pasáže. Zásadně koukat bez dabingu!!! ()

pools

Naprosto skvělý film, jeden z nejlepších které jsem v poslední době viděl. Výborný Jean Reno, kouzelná Natallie Portman a slizký Gary Oldman, tak jak ho máme všichni rádi. Neotřelý příběh se zajímavým koncem, který pobaví i rozbrečí. Po Le Grand Bleu můj nejoblíbenější film Luca Bessona. A dal bych si mlíko. ()

Korbitch

Thriller z amerického prostředí ve francouzském stylu má vážně šťávu. Co nechápu, že se mi to nedostalo do rukou už dávno. Místy jsem se i slušně zasmál, hlavně po hláškách Natalie Portman. No a Reno s Oldmanem?? Herecký koncert!! Parádní věc. ()

Z0oMb3E

Úžasné nemám slov... Bravúrne výkony hercov, bravúrny scenár, kamera. Nádherný príbeh. Tento film sa nedá nič len odporučiť. ()

SaNcHeZ_cz

Příběh zkušeného tichého vraha jehož budoucnost ovlivní osudové setkání s dvanáctiletou dívkou jdoucí za pomstou. Luc Besson servíruje originálně pojatou gangsterku v poněkud dramatičtějším a osobitějším hávu a mísí ji s osobitou variací na Lolitu. Zasloužená klasika jejíž kvalitu podbarvuje slušný soundtrack a skvělé zpracování, funguje stoprocentně i po letech. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)