Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

Brooks

Rozbeh je strhujúci a napätie gradujúce ďalšími hrami, ktoré protagonisti podstupujú, si drží vysokú úroveň dobré dve tretiny celkovej stopáže, ale čím bližšie sme koncu, tým hlúpejší ten seriál je. Primitívne satirické vsuvky, pokusy o sociálny presah bijúce sa s efektnými súťažnými úlohami, zvraty robiace diery v deji, rozpačitý dodatok "o rok neskôr", to všetko svedčí o nezvládnutom scenáristickom konštrukte. Režijná, atmosferická a herecká ázijská inakosť tomu dodávajú grády, ale v zásade ide len o "exotickejšiu Očistu". ()

studiobadguy

Konec první série absolutní zklamání a naprosto promrhaný potenciál na zajímavou druhou řadu. Krom toho mít během her nějakého favorita (můj byl 218) je též zbytečné, protože už od prvního dílu je zřejmé, kdo hry vyhraje ()

syphoon

Jsem rád, že jsem viděl seriál před mediální propagadnou a mohu si udělat nezmedializovaný pohled sám! Začalo to jako velké BOOM! Říkal jsem si, skvělý příběh, super herecké emotivní výkony a hlavně neskutečný drive příběhu. Jenže....... tenhle drive jakobye od 2. poloviny vytratil. I když hry působí více než věrohodně, tak to období "mezi hry" mě přišlo odfláknuté a zmatečné. Poslední díl a setkání s 001 jsem tak nějak tušil, ale kdyby tam vůbec nebylo, tak bych se nezlobil, neboť 9. díl mi přišel zbytečný! I tak 75% ()

Don82

Korejské bruální Battle Royale se vším všudy. Nekompromisně natočeno. Kamera je ostrá jako břitva, emočně pulzující scény jsou na jedničku. Osobně jsem ale čekal od příběhu trochu víc, i když samotný závěr pozitivně překvapil. ()

CaladanChmur

Pro nenáročné diváky super. Pro ty druhé tak od 40%-60% já patřím k té 40%...Nějak mi nedochází ta světová mánie kolem tohohle " díla". Za mě je to slabé.-..i když jen obsahově. ()

MERKATtv

Ako väčšina netflix seriálov, úplne priemerná záležitosť ktorá má až príliš veľa pozornosti. Malo to pár svetlých chvíľ ale väčšinu času to bolo hrozne predvídateľné a hrali to až príliš na city. Nevyužili na plno potenciál ktorý tento projekt mal. Navyše finále bolo fakt veľmi slabé, niekedy bol fakt divný strih scén, hlavne počas epizódy 4 a v epizóde 8 tej scény so slowmotion sklom. Vôbec tam nebolo vidno čo sa deje. Najlepšia časť toho seriálu bol fakt asi celý príbeh toho policajta ktorý sa infiltroval dnu. ()

celticek

Hype is not real. Rozumím tomu, že hlavně mladší generace bude z toho násilí úplně mimo sebe. Pojďme si to rozebrat. Hlavní postava absolutně nesympatická, už jenom to, jak se chová ke své matce v první epizodě. V dalších epizodách působí přitrouble, nesmyslně přehrává. Uječená děvka nesmí chybět v žádném korejském filmu. První dvě hry byly fajn. Přetahování úplná blbost - kdo by udělal 3 kroky dopředu? Nikdo. Linka s policejním vyšetřovatelem se mi líbila. Hodně se tu vzpomíná, že to lidi hltali - proč?!? Většinu času jsem se nudil, žádné třepání se na další díl. Předpokládám, že všichni si hlavně říkali - jaká bude další hra?!? :))) Mně bylo úplně jedno, kdo zdechne. Od začátku do konce. V angličtině se na to nedá vůbec dívat! Super byly kuličky - to je vrchol seriálu, to se povedlo. Konečně jsem cítil nějaké emoce. Škoda, že zabili Koothrappaliho:) A hned poté Se-bjok. Myslel jsem si, že nejslabší epizoda bude ta druhá. Nebyla. Poslední to dojebala totálně. Suma sumárum - mám to za sebou, velké zklamání, druhá série nezájem. ()

Telemachus odpad!

Warning! Spoilers ahead... Mozek pana tvůrce musí být velmi zkaženým místem, ale paradoxně ne proto, co tomu projektu všichni přisuzují, a to syrovost, lidskou odolnost a brutalitu. Pan tvůrce zažil chudobu, to všichni vědí, ale patrně se potom nechal zradikalizovat na kurzu Marxismu-Leninismu pro začátečníky a podle toho scénáře vypadají. Jeho kritika kapitalismu se opírá přesně o ty bolševiky vylhané body jako jsou ultimativní dekadence, přemíra, nevyhnutelná zkaženost penězi, zhýralá a znuděná společnost, atp. Když jsme si shrnuli, že pan tvůrce nechápe fungování světa a peněz, posunu se k postavám... Až na dvě jsou to všechno hlupáci s nepochopitelnými motivacemi rozhodující se špatně ze zdánlivě stresových důvodů. A to povětšinou předvídatelně blbě. Za jedinou postavu, které se dalo fandit pokládám Sae-byeok – jediná sympatická postava je tak Severokorejka. Náhoda? Ale kde že ;) Ostatní mi až na Pákistánce byli ukradení a téměř každé jejich rozhodnutí jsem očekával 15 minut dopředu. Nejhorší postavou pak byla Mi-Nyeno – kdykoli otevřela pusu, pojal mě fyzicky nepříjemný pocit; čti bolel mě mozek. S postupujícím vývojem děje hvězdičky odlétaly jak zkroucené frisbee a korunu všemu nasadil poslední díl, kdy se hlavního Jelimana nenapadlo, že jeho na smrt nemocná matka umře, Sae-byeok se o bratra postaral až po roce hraní si na bezďáka a ve finále se pan Roten-Shauma rozhodl vykašlat na vlastní dceru a vydat se na sebevražednou misi, kde si tedy sám samotinký sundá perfektně fungující organizaci. Hloupá bolševická agitka, nic víc. ()

J.e.r.e.c

Bezprostředně po zhlédnutí bych dal 4 hvězdy, ale extrémně rychle to ze mě vyšumělo. Je to každopádně úplně jiný seriál, než na jaké je člověk zvyklý; jedná se o hranou verzi reality show, do které však významně prolíná i skutečný svět a to, jak se v něm protagonisté hry protloukají. Celý koncept (zjevně inspirovaný aktuální nedobrou situací korejských domácností) je psychologicky i společensky velice zjednodušený, až by se skoro chtělo napsat infantilní, ale zároveň ve své nekompromisnosti a brutalitě vtahující, takže se člověk při jeho sledování často nevyhne otázce: „Jak bych se zachoval já?“ Hádám však, že za svou abnormálně vysokou popularitu vděčí Oliheň spíš než nějaké chytré společenské satiře především těm pasážím, ve kterých se zabíjí lidi a stříká krev. Pokud byste je dali pryč a místo nich vyřazovali soutěžící nějakým humánním způsobem, vsadím sto tisíc wonů, že by se na to skoro nikdo nedíval. Poslední poznámka je lehce hnidopišská, ale jak mi jednotlivé hry přišly celkem realistické (ve smyslu chování účastníků), tak ta poslední s přecházením skleněných tabulí byla v tomto ohledu vyloženě nesmyslná a snad každého diváka muselo napadnout hned několik daleko lepších způsobů řešení daného problému než samotné hráče. 70 % ()

Najt

Tak tohle byla severokorejská nálož. Nekutecne zábavná a dramatická záležitost u který se dobře pobavíte a misty nebudete ani dýchat. Nic podobného jsem ještě zatím neviděl a koncept seriálu byl famózní. Jediná podobná alternativa, ale filmového směru taky z Netflixu je film The Platform. Koncept a kompozice, atmosféra, prostředí a originalita, to vše dělá z tohoto seriálu téměř dokonalý počin, který nelze ohodnotit jinak. Seriálový hit roku 2021 a jeden z nejzajímavějších seriálů poslední doby. Jihokorejská produkce se vyznamenala, doufejme, že bude pokračování. ()

ANTYCHRYST

Chvilku jsem váhal se shlédnutím.. Moc chvály a velké haló kolem toho.. Nakonec jsem se odhodlal.. Zkoukl jsem to na dvakrát.. Samozřejmě po začátku jsem nutně potřeboval vědět kdo přežije.. Jake budou další soutěže atd.. :) měl své oblíbence a srače který mě srali :) jednoznačně nejvíce ten jeho bratr jak pojebal toho Pakistance.. Závěr takovej nějakej nezazivnej.. Mě dosti zklamal.. Celkově ale spokojenost.. Udrželo si to mou pozornost.. 80% když bude druha serka.. Určitě na to kouknu ()

Dominik 261

Zaujímavý seriál o kórejských detských hrách pretransformovaných do hier na život a na smrť. Príbeh od začiatku pútavo ukazuje príbeh zadlženého kórejčana. Do šiesteho dielu je to fajn, potom to začne občas zadrhávať a finálna epizóda je slabá. Super štart ale zlý finiš. Možno sa to v druhej sérii podarí napraviť. Celkovo to je na slušné 4*. ()

winstonik

Ako to už býva, tak ázijská dráma nemôže byť o inom než o zúboženom ľude a hnusných kapitalistoch, ktorí majú veľa peňazí na svoje zvrhlé chúťky. Toto je taký kórejský folklór. Majstrovsky natočený. ()

Maniik88

Všetci o tom hovorili, tak som sa rozhodol si to pozrieť z akéhosi záujmu, akoto, že niečo s takouto tematikou je jeden z najobľúbenejších seriálov Netflixu. Z počutia viem, že to videlo aj hodne deciek a to aj hodne mladých a potom blbli a hrali sa na ten seriál v škole a trestali porazených. Po pravde neviem ako to, že to získalo toľko pozornosti. Scenár je veľmi deravý a plný nelogičnosti v chovaní postáv. Veľa z nich mi liezlo celý čas na nervy. Niektoré epizódy boli priemerné, niektoré ma vyslovene nudili, ako epizódy s policajtom a VIP a asi tak dve boli dosť dobré. Epizóda s preťahovaním lanom a s guľôčkami boli fakt dobré. Na druhej strane psychologicky to bolo spravené celkom dobre a tlak na postavy sa stupňoval každým kolom. A odkryli sa skutočné charaktery postáv. Posledné dva dieli zamrzeli, nebol moc využitý potenciál. A tak nejak som tušil kto je kto, pre mňa žiadne prekvapenie. A pre deti, ktorým sa len buduje povedomie o tom čo je a čo nie je morálne, čo je správne, toto fakt nie je. ()

Ex_Machina

„Roztomilé detské hry tak ako ich nepoznáme“. 99 Slovákov zo 100 by do toho nešlo. A to rátam aj chlapov z Oravy a horných Kysúc. Ale juhokórejci sú evidentne iná partia. Ťažko posúdiť či za to môžu ranné rozcvičky v trojsmenných prevádzkach v ich automobilovom priemysle, alebo neustála atomová  hrozba zo severu, ale baviť sa vedia ako by nemal prísť zajtrajšok. Stačí na to tepláková súprava, šermiarske prilby, telocvičňa s poschodovými posteľami a to ostatné už nejako príde. A že to príde, a vo veľkom štýle, kde by sa atmosféra dala krájať mečom od Hattori Hanza, na to treba vziať jed. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)