Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

Nix

Tento seriál se mi trefil přímo do vkusu. Bylo to šílený, vynalézavost her byla fakt masterpiece a i její gradace a zvraty, to bylo fakt šílený a nečekal jsem, že se to obrátí v takové jatka. Ale hlavní hrdina byl typický blb, nebyl mi ze začátku moc sympatický, ale postupem času jsem mu začal fandit, i když mne některými rozhodnutími opravdu vytáčel, jinak zbytek postav byl zajímavý, pořád se tam něco děje, takže na nudu není čas. Za mne je to veliké překvapení. ()

Aleix

Tak shlédnuto celé během pár dní. Vypadalo to dobře ,ale s každým dílem byl děj předvídatelný. Bavilo mě nejvíc dění mimo ostrov. Hry byly bez nápadu snad jen hra s pláství měla nápad. Linku s detektivem jsem odhalil docela brzo a čekal jsem kdy se provalí. Ne ,špatné to nebylo ,ale jak někdo podotknul ,že se Hra na oliheň stane fenomén jako La case de papel tak pro mě určitě ne. ()

nwx odpad!

Hrozná capárna a top filmařský amaterismus v jednom. Tomuto stylu natáčení a hraní se Evropan musí tak akorát smát. ODPAD! Třeba amík natočí remake, aby se na to dalo koukat. ()

Jirk4

Zápletka žádná originalita, začátek byl sice fajn, prostředek slabší a poslední tři díly nuda. Laciný cliffhangery, jako z takové té éry okolo prvního Prison Breaku nebo 24, který možná fungovaly, když epizody od sebe dělilo 7 dní času, ale nefungují na Netflix formátu. Prostě celkově zbytečně přehajpovaný počin, který sice neurazí, ale rozhodně ani nenadchne a nerozumím tomu, co je na tom pro spousty lidí nejlepší seriál všech dob. Nedokončený dějový linky. Jo a ti VIPs, jejichž úkol byl „to narrate the obvious in a English-listening-test tone“ by zasloužili ocenění za nejvíc otravný seriálový postavy vůbec. Další sérii si nechám s klidem utéct. ()

Pafnuc

Typický asijský blábol, který se tváří, že je něčím víc, než sociálním dramatem o chudých a bohatých. Nejpřeceněnější věc ever. ()

samkko

Korejci jsou prostě borci! Ačkoli je děj už stokrát okoukaný a ohraný, je tento seriál klenot. Když to přirovnám třeba k podobnému Hunger Games, mám jasného vítěze a není to nic jiného než právě Squid Game. Na rozdíl od podobných filmů tohoto žánru, si seriál dokonale pohrává jak s vizuálem (který je naprosto parádní), tak s hudbou, dialogy, scénářem, kamerou, EMOCEMI, a nějakým tím napětím. No a co musím opravdu vyzdvihnout, tak to byly neuvěřitelné herecké výkony hlavních hrdinů. Opravdu, tak dobře zahrané některé scény jsem neviděl ani u Hollywoodských áček. Co se jednotlivých epizod týče tak mně nejvíce oslovila první (hlavně kvůli vizuálu a krvavosti hry červená zelená) a epizoda Kganbu (kvůli dokonalým dialogům, hereckým výkonům a taky proto, že byla jedna z nejsmutnějších). Na druhou stranu se mi úplně nelíbila druhá dějová linie s detektivem (možná proto, že nejsem detektivní fanda), ale díky tomu jsme dostali krásný přehled o tom jak na ostrově věci fungují. Mé konečné hodnocení je velmi pozitivních 9/10 ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Parádní audiovizuál, super námět, několik povedených twistů. Na druhou stranu hodně klišé, postavy činí nelogická rozhodnutí a zhruba ve 2/3 je seriál nejsilnější, pak tomu trošku dojde dech. 75 % 4/5 ()

ChickenPate

Skvěle natočený seriál s velmi slušným rozpočtem, což se mnohonásobně vrátí na výdělku. Poslední díl je velké zklamání, ale autoři si byli tak jistí tím, že seriál bude úspěšný, že se první řadu nepokusili ani uzavřít, a dveře k druhé sérii nechali otevřené na maximum. ()

Patrik200s

Naozaj silné scény v ktorých sa obnažuje ľudská schopnosť prekonávať etické hranice v mene zárobku. Veľmi presne nastavené zrkadlo dnešnej spoločnosti. ()

Likan7

Zase taková pecka to není. Hlavně druhá půlka seriálu to hodně kazí. Úvod má Hra na oliheň skvělý, po první epizodě jste nadšený a těšíte se s čím přijdou tvůrci dál. Bohužel nastavenou laťku překročí už jen jednou (ale o to výrazněji). Hra na oliheň je fakt dost brutální, ale hlavně je geniálně vystavená, kde z jednoduchý dětský hry vzniká nervy drásající hra o život. Co je na tom ale fakt brilantní je psychologie. Tvůrci neuvěřitelně jemně, pomalu a syrově dokáží představit tu nejzákladnější lidskou vlastnost, pud sebezáchovy. Co jsi ochotný udělat, aby si přežil? Tváří tvář smrti klidně podrazit přítele, který ti bezmezně důvěřuje, nebo k tobě vzhlíží. A Hra na oliheň v tomhle exceluje, díl s kuličkami si budu pamatovat ještě mnoho let. Závěr je bohužel vlastně dost zmatený, bez tempa, atmosféry a celkové vyznění pak jde do pytle. Za pozornost Squid game ale určitě stojí, jen ne možná tak moc, aby se o tom bavil doslova celý svět. ()

vikino1

No tentokrát je to něco mezi, ale já uměle vyvolaný rozruch prostě nepodpořím. Takže ne 4 ale 3i. Co bych vyzdvihl je pro mě nejlepší adrenalinová scéna a tou je jednoznačně přetahovaná. Protože jít proti deseti chlapům s mančaftem co má 3 ženy a jednoho starce, to se zdálo jako absolutně neřešitelný problém.  Věřím, že pro spoustu lidí je seriál s lidskou vybíjenou neotřelý, nový a něco, co tu dosud nebylo, no my otřelí díváci už pár korejských vykosťovaček viděli. Takže ten "ty vole" efekt na mě mě nepůsobí... Nicméně ztráta času to určitě není... ()

RetroGamer

Chápem, prečo sa to stalo najsledovanejším seriálom na Netflixe. Ľudia potrebujú vidieť násilie, podobne ako ho sledovali VIP klienti a tisíce rokov dozadu gladiátorské hry. Hra na oliheň je obdoba akejkoľvek battleroyal hry (ktorá je v súčasnosti strašne populárna) alebo Hunger Games aj keď tu namiesto krásnej Jennifer Lawrence vidíte kórejské tváre. Kto nie je zvyknutý na aziatov, bude sa v nich strácať, no mne postavy na tomto seriáli prišli najlepšie. Seriál pekne graduje, no len jedna scéna takmer na konci v poslednej časti pohla mojimi emóciami. Inak som bol voči celému dianiu akýsi chladný. Ale viem si predstaviť, že by sa toto niekde mohlo diať, že by si partička znudených miliardárov niečo podobné vymyslela a prešlo by im to. Záver zostal otvorený a nebolo vyriešených zopár vecí (VIP), takže druhá sezóna je možná. ()

Tomcat.C

Hluboká sonda do uvažování lidí v bezvýchodné finanční situaci a naopak těch nejbohatších. Boj o přežití versus lidé jsou jako koně. ()

deLaFere

Naprosto vyprázdněné nic. Hloupá sonda do jednání lidí v hraniční situaci. Nesmyslné charaktery hlavních postav. Spektákl odpovídající dnešní době. ()

neo93

Něco na tom korejském seriálu od Netflixu, přeci jen bude. A musím uznat, že Squid Game své nezpochybnitelné kvality rozhodně má. A není to pouze o brutalitě a násilí, ačkoli dané prvky jsou velmi výrazné a mohou někoho odradit od sledování. To by ale byla velká škoda, jelikož seriál toho nabízí mnohem víc. Třeba je ty samotné originální hry, které sice pokaždé vlastně skončí stejně pro zúčastněné, resp. poražené, i přesto jsou velmi atraktivní. Jen takové obyčejné přetahovaní lanem dostává úplně jiný rozměr, za mě jeden z nejlepších úkolů i epizod. Vůbec výprava a celkové ztvárnění, jak prostředí či jednotlivých her, je prvotřídní. Docela jsem si také oblíbil hlavního hrdinu, který je sice poněkud jednoduší, ale vůbec to nevadí, jelikož je i tak tím správným průvodcem na cestě za až nepředstavitelnou výhrou pro zadlužené soutěžící. Jsou tu však i další výrazné postavy, jejichž charaktery jsou vyobrazeny skvělým způsobem, a to třeba tím, jak se různě vyvíjejí. Díky tomu sledujeme veškeré jejich počínání se zatajeným dechem, zvláště u některých her. Ať už se jedná o zmíněné přetahování nebo např. u hry s kuličkami, které je zase jednoznačně nejemociálnější pasáží v celém seriálu. Trošku zamrzí poslední díl, který snižuje hodnocení dolů. I tak je jasné, proč byl, resp. možná pořád je seriál tak populární. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)