Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

Arkagas1989

Seriálový hit, který je aktuálně nejúspěšnějším počinem Netflixu a hltá ho celej svět. Co se nápadu a provedení týká - ano, je to záležitost, kterou dáte s přehledem za jeden nebo max dva dny, protože Vás to vtáhne a nepustí. Je to záležitost, která je brutální, krvavá a ukazuje na to, co všechno je člověk schopen udělat pro peníze. Jednoduché dětské hry se tak stávají bojem na život a na smrt a ze 456 hráčů zůstane jen jeden. Věk i fyzická síla každého hráče jsou absolutně jiné, jedno mají ale společné - jsou zadlužení až po uši a ve výhře vidí jakési vysvobození. A pak jsou tu dvě ústřední postavy - hráč číslo 1 a hráč číslo 456, mezi kterými vznikne jakési přátelství.  Tohle je něco mezi Saw a Hunger games a i po 2 dnech od zhlédnutí si nejsem jistá, jaké to ve mě vlastně zanechalo pocity. Zhnusení? Bezmoc? Zamyšlení nad tím co jsme vlastně jako lidi zač? Upřímně to ve mě nezanechalo nic extra. Asi takové viděla jsem, zhodnotila jsem, vypla jsem.  Některé postavy mě navíc tak šíleně štvaly, že jsem pomalu nedávala ani anglický dabing a místy jsem vypínala zvuk. Přehrávání korejců je známý, ale já fanda jejich filmů ani seriálů fakt nejsem. Asi největší chybou bylo, že jsem si to pustila po tom, co jsem dokoukala Gangy z Birminghamu a moje citové seriálové buňky to tak nemělo absolutně šanci nakrmit. ()

Barbeeh

Spoiler. Do posledného dielu zimomriavky. Posledný diel ukončil seriál hneď na začiatku, potom sa to vlieklo ako sopeľ a na konci uvedomenie, že môžu natočiť ďalších desať sérií, pretože si otvorili nielen zadné dvierka, ale celý hotel zadných dvierok. K tomuto zisteniu poviem len jedno - bola to iná radosť, bol to smútok. ()

liquuid

Slabsi ctyri. Nerozumim tomu, proc je kolem toho takovej BOOM. Zajimava zmena. Celkem koukatelne, ale ze bych z toho byl tak paf, tak urcite ne. Slabsi 4. ()

Blazkowicz

Battle royale tématiku úplně nevyhledávám, ale tak nejsledovanější seriál na Netflixu jsem musel zkusit. Když si odmyslím ty jejich příšerné pazvuky a intonaci ve větách, tak nemám jedinou výtku. Doufal jsem, že policajt nějak přežije, ale asi ne no. Nevadí. Druhá série snad brzy bude. Rád se podívám, jak jim hráč 456 zboří ten jejich domeček. 4+* ()

Rayen1

Takagašiho hrad - Hardcore Edition. Seriál celkem ušel, měl silný a slabý momenty, hlavně poslední díl mě nakrknul celkem. A pokud jsem nechtěl mít seriál pokaždenej spoilerama (hlavních pár spoilerů se ke mě dostalo dřív, než jsem začal seriál pořádně sledovat a dost mi to zkazilo klíčový momenty), musel jsem se na něj prostě podívat, protože tomu nešlo uniknout - otevřel jsem sociální sítě, tam Oliheň, otevřel jsem 9GAG, tam meme o Olihni, dokonce jsem šel po ulici a děti hráli a řvali na sebe "RED LIGHT! GREEN LIGHT!" jak pomatený. Seriál trpí hlavně tím, že se na něm ždíme a je všude. Dokonce se začínají prodávat trička a POP! figurky s tématikou seriálu... a víte co, všeho moc škodí, a když vám to rve do ksichtu každej na každým rohu, začne vás seriál vytáčet ještě dřív, než na něj kouknete... ()

RigorMortis

O level lepšie, než Alice in Borderland, hoci námet bol dosť podobný. Životom bití Kórejci topiaci sa v dlhoch ochotní ísť až na kraj svojich možností pre tučnú výhru v sérii detských hier pod taktovkou zazobaných magorov. Na seriál sa pozeralo celkom dobre. Výnimkou bol diel VIP s otrasnými replikami a "hercami", ktorí vyzerali akoby hrali prvýkrát v živote (a možno hrali). ()

adamix

Nečakaný úspech. Vzhľadom k tomu, že v médiach sa tomuto boomu nevyhnete, len málokoho by takáto porcia krvavej survival zábavy nezaujímala. Nie je to najlepší seriálový počin a rozhodne nie ani geniálny, keďže tú šokujúcu pointu mohli mnohí vytušiť už pri prvom diely. Avšak seriál svoj účel splnil, tešil som sa na každú epizódu, a nespúšťal oči z obrazovky. Doslova ma vtiahol, rovnako ako aj tie milióny zvedavcov. Na záver to všetko dá jeden logický zmysel, aj keď aj tu sa nájdu nejaké nevyplnené diery v scenári. Druhá séria už podľa môjho názoru nebude dosahovať takých kvalít, vkľude to mohlo skončiť touto cestou. Na precenené výplachy ako séria Hunger Games či Battle Royale si po tomto už nikto nespomenie. Piata hviezda je za tvorcovu vynaliezavosť, toto sa neskutočne vydarilo. ()

riza-do

příliš přeceňovaný seriál na motivy krvavého Takešiho hradu, který samozřejmě nepřináší nic nového, nic neočekávaného a nemálo chvílemi je až příliš zdlouhavý a prázdný, vystavěný na banální zápletce, haprující logice a plytkých postavách. K nim se mi ani v nejmenším nepodařilo získat nějaké sympatie. Dokonce je hlavní hrdina takový totální blbec, kterému je i těžké uvěřit, že během "hry" dojde k nějakému vývoji. Osobně je pro mě největší prohra linie crew a VIPs — která ubírá příběhu tajemnost a napětí, a vlastně nic nepřináší. To je oproti Battle Royale, Cube, Hunger Games, Saw plně nezvládnuté. ()

Renie42

Viděno až po velkém třesku dá se říct, sice je to všude, ale ne moc, tak jak to bylo před několika týdny. Viděla jsem recenze, rozbory, easter eggy, vše před tím, než jsem to viděla osobně a na dva zátahy. Jako je to  hustý, ale nevím, kde se vzal ten hype, jako proč ne, jen bych z toho nedělala nějaký seriál století. Ze začátku jsem to koukala tak nějak normálně, ale od určitého dílu začali umírat hlavní hrdinové a to pak nezůstalo oko suché. Tak nějak jsem věděla, co bude, ale soustředila jsem se na to, jak to tam všechno probíhalo. Neskutečně mě tam vadila 212, jako osina v zadku, ale asi tam musel být někdo, kdo to tam trochu naruší, grázl s hadem na ksichtě mi také nesedl, 456 takový klasický korejský obyvatel, někdy jako magor, ale peníze ho aspoň nezkazili, teda snad, bůhví co bude dál. ()

DoubleJack

Tenhle kousek je speciální hned v několika rovinách. A nejen tím, že nepochází z amerických / evropských luků a hájů, ale především tím, jaké otázky si pokládá. Jaká je skutečná hodnota peněz a lidského života? Jaké dopady může mít absolutní anonimizace lidí v realitě AKA Stanfordský vězeňský experiment? Jakou skutečnou sílu může mít davová psychologie? Charaktery i dialogy jsou velmi šikovné napsané a odhalují těžkost dilemat, kterými musí postavy procházet. Mimoto se zde nachází i několik surových momentů, které mi připomínali Cube nebo méně známý Would You Rather. Přitom jako celek funguje velmi pěkně a boří hned několik klasických stereotipů. Velmi hezká práce. ()

darthvader77

Očekával jsem další stupidní vykradačku Battle Royal ala Hunger Games místo toho dostal tři dimenzionální emocionální drama navíc s tématikou sociální nerovnosti. Tohle opravdu dostálo hypu a je vidět, že netflix stále umí pořádně zatáhnout když chce. Líbila se mi, jak celé hry měl celkem logické vysvětlení, miloval jsem navzdory názoru většiny postavu staříka a emocionální třetí epizoda je pravděpodobně jeden z nejitenzivnějších zážitků, jaké jsem kdy měl. Také nápad vrátit hráče do normálního světa ukázat , jak jsou zoufalí bylo dobrou ukázkou co je v sázce. Nemluvě o tom, že všichni jsou krásně šedí a to miluji. ()

Agneszka

Dobré téma, hezké zpracování, napínavé. Ale opět, pro mě nestravitelně odporný charakter hlavního hrdiny. Aby byl někdo tak neskutečně zbytečnej a problematickej a přitom se tvářil, jako hrozný klaďas. Nope! Ke konci už mě to nebavilo, jen jsem čekala jak to dopadne a víc a víc mě vývoj příběhu pohoršoval. Ani kdyby ubíhal podle mých představ bych ale nehodnotila lépe. Rozhodně to nepotřebuji nikdy vidět znovu. ()

AlexUnited

Silno návykový, zábavný, v istých momentoch aj docela napínavý, plynule odsýpajúci seriálový megahit s prekvapivo pútavou nielen hlavnou súťažovou, ale aj vedľajšou dejovou líniou (infiltrácia, biznis s ľudskými orgánmi). U mňa však hodnotenie zráža istá predvídateľnosť čo sa týka vyraďovania. Tvorcovia nám jasne servírujú postavy ktoré to dotiahnu v súťaži ďaleko a ostatní sú len štatisti určení na masovú likvidáciu, bez toho aby nejak výraznejšie zasiahli do deja. Žiadalo by sa viacej prekvapujúceho a menej očakávaného vývoja (rozuzlenie ohľadne utajovanej identity jednej osoby bolo napr. veľmi predvídateľné). Posledné dve epizódy prvej série taktiež stratili tempo a sú žiaľ omnoho slabšie než všetky predošlé. Napriek týmto výhradám prvá séria silno chytľavá a zhliadnutá na jeden záťah. ()

hrumsrt

Parádní survival games koncept! Vystihnutí mezery na trhu! Výsledek? Naprosté pobláznění touhle pitominkou. Stal se z toho nejúspěšnější seriál téhle platformy. Je pro mě trošku záhadou, jak tenhle seriál mohl získat takový hype. Jasně, je to skvělý, ale co se dělo bylo neuvěřitelný! Pár odpadlíků se sejde v aréně hrající dětské hry s cílem vyhrát fakt hodně peněz. V čem je háček? No, v podstatě v ničem, až na to, že během té hry můžete, a v podstatě i někdo musí, umřít. Poctivá práce s charaktery soutěžících a za ten krátký čas i nějaký vývoj. Hry jsou super, zvraty vlastně taky... Avšak panuje ve mně obava, proč to dostalo druhou sérku (logicky kvůli tomu brutálnímu úspěchu), ale vzhledem k relativní ukončenosti série a taky zase vzhledem k tomu, že aby to fungovalo bude to muset být stejné a zároveň lepší než první série. Obrovské překvapení v celé té vizualizaci, jak plné paradoxů a plné kontrastů to je! 1. série - 75%. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)