Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

motyka52

Nevím, jestli bych měl jakýkoliv film nebo seriál penalizovat kvůli tomu, že jsem si na základě nějaké šeptandy vytvořil naprosto nerealistická očekávání, která pak třeba v některých chvílích nebyla naplněna? Asi ne. Protože objektivně musím říct, že kdybych na Squid Game narazil zcela náhodou a nepřipraven, pak bych to slupnul jako malinu a hypoval bych to úplně stejně, jako většina ostatních. Vlastně si říkám, jak neuvěřitelné časy televizní zábavy tohle jsou, když si můžeme vybírat z desítek, možná stovek, takových seriálů a pak na nich ještě drze hledat chyby. Ano, jsou tam. Občas to možná je pomalejší, občas by se tam možná daly najít logické lapsíky, VIPs jsou úplně přestřelený a konec bych si taky dovedl představit údernější, ale to všechno je jen nitpicking, který by se dal dělat prakticky u všeho. Fakt je ten, že po většinu stopáže je Squid Game naprosto strhující jízda, která přitom těží z poměrně banální premisy. Nebudu se vrtat v tom, jestli je to čtyři a půl, čtyři a třičtvrtě nebo to líže pětku zespodu. Prostě pět. ()

quokam

Jako jo, atmosfera jo, ale mrtvych je tam az moc. Souhlasim, ze linka s vip rusi, take ten prevlecenej policajt je tam nejak navic, a ze konecna pointa je v rozporu s drivejsim dejem, jak podrobne rozebiraj jasm s pomem.. Desive je, ze se na toto profisugestivni dilo divaj i predpubertalni deti, coz je tezka nevyhoda doby streamovacich sluzeb. Drobne plus se da priznat za socialni rozmer serialu. Ale otazka je, zda li ma smysl tocit takoveto veci. Za mne mrtvych 40 pro. ()

NeOn1702

Hodně emocí ve mně tahle série probudila. Musím říct, že mě děj vtáhnul. Ani jsem to nečekal, ale opravdu mě první díly zaujaly a probudily ve mně zvědavost, se kterou jsem všech devět dílů rychle dokoukal. Za vrchol seriálu považuju třetí až šestý díl, kde absolutně nezadržitelně houstlo napětí, akce, drama. Divák se seznamuje s charaktery a psychologií postav a vytváří si oblíbence, načež vše završí hra po dvojicích v šestém díle - emocionální vrchol seriálu. Od sedmého dílu začíná přibývat zápletek a za mě tím napětí a spád děje lehce upadá. Závěr celého seriálu se mi vůbec nelíbil. Ať už vzkříšení starého pána, nebo způsob, kterým hlavní charakter pokračuje v životě mě jednoduše řečeno naštvalo. Zároveň zápletka s policistou byla za mě absolutně nedotažená. Celkově musím říct, že cokoli se neodehrávalo v aréně a nesledovalo osudy samotných hráčů, mě v seriálu zklamalo. ()

Little_Sawy

Co jsem od toho čekala, to jsem dostala, ba dokonce i to, co jsem nečekala a byla s toho pak šokovaná. Film sleduje Song-Yunga který je takovej ňouma, co pořád vyhlíži jen trable a žije jen se svou máti která ledva vyžije z důchodů kterej prosrala protože její synátor je takovej idiot kterej stáfkuje a vráží do všeho, jen aby pak zas prohrál a to se říka, hloupý mají průjem ..tedy, vlastně, štěstí. A tak to je v tomhle případě. Jednoho dne, kdy má jeho dcéra narozky, ho zmláti parta kterejm dluží, a u kterých se podepíše bio inkoustem že do měsíce prachy sežene. Tak se dotacká na vlakovou kde ho zastaví nahoděnej chlapík a nabídne mu hru, která se jmenuje ,,Modrá nebo červená" .. Zatraceně, kdyby já byla v takovýhle hře tak na všechno mrdám, a vyhrala bych balík tak je jdu určitě pak všechni hezky pozdravit, rozsekat a vyhodit jich do vzduchu ať na mě mají hezky vzpomínky.. ()

soukyd33

1. Série Tohle už jenom vymyslet, muselo dát zabrat. V podstatě si můžete zahrát třeba Člověče nezlob se, a výsledek bude stejný. Hráč který prohrává, prohrává vše! Trošku to připomíná hry v hororu Saw. Což by jako seriál, byla asi pecka. Je to jízda, to ne že ne. Akce, napětí, drama, logika, síla, deprese, štěstí, radost, i vztek. To všechno zde dostanete. Konec 1. Série je velmi překvapující. Za závěr, zvedám na plný počet. 😳 ()

Jandecka

75 % Jako většina seriálů nebo vícedílných filmů je i zde klesající tendence... Od špičkového dramatu s opravdu neočekávatelným dějem k poslednímu dílu,který je plný kýčovitých nesmyslů, nereálných mouder a dojemných očekávatelných prvků... poslední dva díly jsou čisté natahování času. Naopak zpočátku je série překvapivě šokující, dynamická a skvěle zpracovaná. Jako film by to mohlo být o mnoho lepší. ()

Raziel811

Seriál jsem záměrně nesledoval v době uvedení a obrovského hypu, který byl kolem. Ne z důvodu, že bych si myslel, že to bude hloupost, jen jsem nechtěl být ovlivněn okolím. Plno lidí v té době zjistilo, že jihokorejci točí a točit opravdu umí a mne unavoval fakt, kdy mi každý druhý známý zvěstoval, jak je jejich tvorba zajímavá a co neobjevil. Když jsem to samé říkal o více než 20 let nazpět (a od té doby zmíněná tvorba jen stoupala co do poštu, ale i kvality), nikdo mi nevěřil a každej jen ohrnoval nos. Ve své době (rok 2001) byl pro mne film "Musa" (u nás jako Válečník) naprostým zjevením, co se týče historického eposu, filmařiny i herců, naprostým zjevením a tehdy relativně neznámý Woo-seong Jeong se rázem stal mnou vyhledávaným hercem, což platí dodnes. Ale zpět ke Hře na oliheň. Mnoho lidí bylo uchváceno spíše z realističnosti, myšlenky a brutality, než samotnou kvalitou. Přeci jen, kdo v době uvedení viděl Battle Royale, nemůže jej Oliheň šokovat. Co mě ale mile překvapilo je pěkné prokreslení několika "hrdinů", jejich motivace, životní strasti a celkově jejich podání. Každý je povahově zcela jiný a přesto je svedly dohromady stejné hříchy minulosti a vidina lepší budoucnosti. Proto mne tento seriál zaujal a to ani nepatří k tomu nejlepšímu co korejci umí. Musíme to brát jako konzumní Netflix produkci, kdy není moc času a prostoru na kamerové parády, krásné zpomalovačky a dechberoucí kompozice. Takže závěrem - pokud nejste fanda východoasijské produkce, budete pravděpodobně uhranuti vším, co uvidíte. Pokud fanda jste a máte nakoukáno, nejspíš budete spokojeni a rádi za to, že Netlix dává do Koreje spousty peněz. ()

Nakamura san

Tak Twin Peaks má konkurenci. Dlouho mě žádný seriál takhle nerozsekal. Neuvěřitelný příběh, zvlášť pro lidi, co jsou duší hráči. A ty rozměry zklamávání vlastní rodiny, gradace charakterů, no mohl bych jmenovat dál, prostě vřele doporučuji. ()

Alisha666

Nemam rad nahajpovany serialy, z principu. Samozrejme me ale ta vlna silenstvi neminula, ackoliv ze me byl jen prihlizejici... Nyni jako divak nechapu, o cem to davovy uctivani tohodle kousku bylo.  Jo, nenudi to. Je to korejsky, takze dobra kamera, dobry herecky vykony, super cakance krve. Ale ze by to bylo nejak echt originalni, srdce rvouci (ne, slza nebyla ani u kulicek, ale uznavam, ze dobra emo scena) nebo neco fakt extra (coz by clovek od toho cekal, kdyz se vsichni pokakli), to fakt ne. Znova se na to asi uz taky nikdy nepodivam, neni proc. Takze 2,5 zhruba. ()

Petro

Nepobral jsem cože způsobilo takové nadšení pro tuto slátaninu. Dvě z milosti, že jsem to shlídl celé; podruhy nehrozí. Nějak je přenetflixováno. Když jsem před téměř padesáti lety ve filmu viděl popravu pistolí (ruský, žejmě, válečný film, němci stříleli zajaté civilisty), byl to pro mě hrůzný zážitek. Tady se střílí do hlavy hlava nehlava, jako kulisa, která jako není podstatná? Co se to děje se světem? Ku..a! ()

Lukkyn

Korejská stupeň úchylnosti 11 bodů z 10 možných. Čert vem , že jsou to jatka , na to už jsme zvyklý z jinčích bijáků, kde nebozí civilisté uvíznou v sofistikovaných pastech viz Saw. Tady je největší peklo ta hlava. To , že účastníci hry jsou největší životní tragédi a dluží kam se podívají , z nich dělá objekt hry pro pár vyvolených co vyměnili jachty, děvky, moety za hru s lidským životem , kde sázejí jak na dostizích.Ta podoba s realitou , kdy politici a bohatí si mohou dělat co chtějí s námi normálními občany je asi čistě náhoda:-) Ovšem ta představa mě dostala víc , než krvavé pasti. Stejně tak rozhodnutí, která hráči museli učinit mi nebyla příjemná. A tak i přesto, že celou dobu víte kam to směřuje a to sice ke grande finále boji dvou mužů co se znají od mala a vvyznávají úplně jiné hodnoty, tak to na mě působilo hodně tíživě. Zpracování je taky na jedničku. No nic evidentně korejci umějí kromě telefonů a Kimchi i slušnou seriálovou tvorbu!!! ()

coulismoulis

Zacalo to jako relativne slibny pokus o metaforickou sondu do duse spolecnosti se zajimavymi a dobre zahranymi postavami, byt ta metafora a provedeni bylo na Koreu trochu humpolacke (to pricitam Netflixove produkci), ale dost trapna dejova linka s VIP a "prekvapive" zvraty v poslednich epizodach serial bohuzel stahly do lehkeho nadprumeru. ()

Tongo

No tak tenhle seriál má dvě stánky , jedna vám říká že to je neuvěřitelná kravina že příběh je šílený a taky že je to dost pesimestycký a ta druhá vám říká aby jste to dokoukali protože je zajímavý jak to asi dopadne koho zabijou koho ne a kdo to vlastně vyhraje nebo jak to vyhraje . Takže  bych asi udělal kompromis a dal tomu 3 hvězdy , což podle mě není zas tak špatný . ()

Zevluska

Hysterie lidí mě zprotivila seriál celkově. Za mě 3 hvězdy max. A jednu navíc pro moje potěšení, za střílení protivných postav. Protože najít tam někoho sympatického bylo fakt těžký. ()

13Maty13

"Here, the players get to play a fair game under the same conditions. These people suffered with inequality and discrimmination out in the world."     /// Myšlenka toho, že všichni jsou si rovni, že lidi pro peníze udělají i hrozné věci, že se lidem nedá věřit, mi přijde geniální. A smíchat to s vražednými dětskými hrami taky. Taky musím pochválit prostředí a samotné hry. Hra s kuličkami byla napínavá jak kšandy. Ovšem je tu i jeden veliký problém. Hromada věcí mi přišla strašně zbytečná nebo předvídatelná (např. Front Manova identita). I přesto jsem se bavil a vyvražďování, či řvaní na tv ať skočí na to druhý sklo mě sakra bavilo.   / Hodnocení: 8/10. ()

kugl

Nečekal jsem vůbec nic a dostalo se mi skvělé podívané a nemohl jsem se odtrhnout. Nakonec viděno během jednoho dne a už teď pevně doufám, ze bude druhá řada ()

Jumboun

Korejci mají velmi specifický smysl pro humor, to už jsem zjistil... Ale mají i velmi specifický smysl pro drama... Vlastně mě to úplně pohltilo, ta surovost v kontrastu se spravedlnosti pro všechny, to je uchopené naprosto bravurně... Ještě mi chybí pár dílů, ale už teď pro mě seriál roku... ()

VeronicaLake

Dokument o tom čo sa stane keď Elona Muska a Jeffa Bezosa prestanú baviť lety do vesmíru. Teraz ale vážne… skvele zahraný a ešte lepšie natočený námet, ktorý sa svojím spôsobom týka každého z nás. Jednotlivé hry sú geniálne na jednej strane svojou jednoduchosťou a na druhej strane tým, ako dokážu sprostredkovať akúkoľvek emóciu. Úzkosť, strach, hnev, úľavu, smútok. Guličky a sklenený most ma úplne rozobrali. Ďalšia vec, ktorá stojí za zmienku sú samotné postavy. Subjektívne nie som fanúšik otravných a ani vyslovene záporných charakterov. A úplne najhorší sú teda pre mňa otravný záporáci, kde väčšinou len túžobne čakám na ich bolestivý koniec. V Squid Game, trochu paradoxne, keďže smrť je v tomto kúsku v podstate must happen a nie zbožné prianie diváka som sa nechcela rozlúčiť s nikým, vôbec s nikým. Aj najväčšie svine a najotravnejší bizár ma bavili tak, že som ich chcela až do konca. Vizuál má u mňa tiež plný počet bodov, kde znovu na jednej strane sa pracuje s pomerne jednoduchými prostrediami a kostýmami, vo výsledku je to ale perfektná skladačka. Ale zase aby som to tu len bezbreho neadorovala mám aj dve sťažnosti.  Na krátku dobu sa objavia aj tzv. VIP, a to je dámy a páni čistý cringe. Chápem, že bol cieľ tam asi dodať nejaký element globálnosti, ale vo výsledku som z toho mala pocit, že casting na VIP prebehol tak, že oslovili náhodných turistov v Soule. To už tvorcovia radšej mohli zavolať do markízy a požičať si niekoho z Oteckov. Druhá vec, ktorá mi už len veľmi veľmi máličko vadila bolo, že niektoré udalosti boli postavené na reťazci krajne nereálnych náhod. Napriek všetkému, je to jedna z najlepších vecí, čo som kedy videla. No fakt by ma zaujímalo ako sa tá šedivá krehká dáma už nie zrovna nízkeho veku s dioptriou desať dostala až do predposledného kola. Asi by to chcelo spinoff. Alebo aspoň webseries, lol. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)