Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

PanWolf55

Zdejší nadšení nesdílím. Má to pár dobrých částí, ale bohatě by stačilo dílů šest. V druhé části to ztrácí dech a konec působí dost nevěrohodně. Na jedno podívání se to dá. 69% ()

Snoove

Něco jako Alice in Borderland. A jelikož to jsem viděl dřív, tak mě už Squid game nemohlo tolik překvapit. Je to dobrý seriál, ale hype okolo je přehnaný. ()

Lali19

Parádny seriál 90%. Naozaj premyslený do špiku kosti. Nútilo ma to sa zamýšlať, ako by som sa v jednotlivých nelahkých situáciach zachoval. No proste paráda. Trošku som si len musel zvyknúť na herecké vystupovanie kórejských hercov inak pecka pecka ! Južná Kórea klobúk dole aj pred "parazitom" aj nad týmto ✌️ ()

nudlis

Super. Jen doufám, že se to časem nezvrtne v nějakou nekonečnou plytkou sračku. Chvílema to malinko drhlo, ale jen chvílema. A ne moc. ()

Bobe-er

No tak nevím, nevím. Jeden díl okolo hodiny je zbytecne moc. Kdybych ubral poslední díl a přidal trošku (trošku víc) asijské úchylnosti a "trapnosti" jako ve filmu Shinboru nebo Survival style 5+, tak dávám 5*. Takhle nudaaaa. Ale?! Produkce a autoři mají plný počet, protože jsem to dal za jeden večer. Bohužel ve srovnání s dějem je to zatraceně málo. ()

funkyman

Zasadna vec, ktorej vrchol prichadza v 6 epizode /a to je aj najlepsich 40 minut, ktore som videl na obrazovke v roku 2021/. potom uz ma to tolko nebavilo, dokonca som  aj uhadol pointu a tusil poradie odstupujucich. Napriek tomu, povinnost vidiet od 15 do 75 rokov... ()

Sashmen13

Průběh docela pohoda, ale ten konec mě překvapil nebudu lhát. Nemyslím, že mnoho lidí, pokud vůbec někdo, by se tak rozhodlo v realitě. ()

mAt3s1302

Skvělý nápad, herci a celkově provedení. U prvních 7 dílů není co vytknout ale poslední dva jsou takové Asi sem čekal jiný konec. Ale celkově super serial ()

rengers

Uff, to je ale blbost. Chápu že lidé dokážou hrát o život, když už nevidí jinou možnost důstojného života.  Herecké výkony, katastrofa, scénář jednoduchý. Nevím jestli jsem se díval na komedii nebo na drama. Lidé tam umírají a jsou vražděni, přesto přece můžeme vyhrát?! Tak hurá na další hru, třeba si vylížeme cukrátko a přežijeme s plnou kapsou peněz. ()

Holly_Molly

Prostě zase jeden neskutečně otravnej fenomén jako svýho času Game of thrones co má hype jako kráva a spousta lidí si z toho stříká do spoďárů.. Reálně je to sice zručně natočenej, ale přesto přeceňovanej seroš s už 100x ohranym nápadem, úmornym tempem a spoustou nudný kaše okolo jako bonus...Být to film se stopáží +-2 hodinky, bylo by to mnooohem lepší. ()

Ufololog

Vypadá to jako parafráze na celosvětovou hru s covidfašismem, která probíhá v realitě v dosud ještě ne tak drsný verzi, ale jistý je, že tvůrci hry na covidteror a injekce se baví mnohem náramněji, než ten maskovaný VIP dobytek v seriálu. S tvůrci sanitární totality se pochopitelně náramně baví všichni, co na tom jakkoliv vydělávají. A všem bavícím se dodává největší opojení mocí to, když se strachem podělaní před nimi plazí a prosí je o záchranu v jimi vytvořené hře, před jimi vytvořeným neviditelným nepřítelem a před strachem podělaných. To v mocí opojených bavicích se indukuje mimořádné pohrdání a nenávist k těm, kteří k nim vzhlíží. Takovou nenávist, že by je nejradši všechny vyhladili. Ale proč si špinit ruce, když poddané věřící otroky lze poštvat proti sobě a bavit se tím, jak se nenávidí a likvidují navzájem. Podle těch bavících se takoví otroci totiž klesli pod lidskou úroveň a tedy je ani nelze brát jako lidi a tak se ani nemusí trápit výčitkami svědomí, které beztak většinou nemají, když zosnují jejich likvidaci. Berou to dokonce za očistný proces nejen planety, ale svého životního prostoru, za který právě považují celou planetu, vnímají se totiž jako její majitelé, tedy jako vládci a někteří i jako bohové. Když mají miliardy jejich médii zhypnotizovaných věřících, tak ostatně není divu... A ani není divu, že většina diváků je fascinována vzájemným vyvražďováním herců ve hře, do který vlezli dobrovolně a to dokonce dvakrát, přestože věděli, co je tam čeká. Podobné, ba v určitých aspektech je to v realitě ještě horší ; každé 4 roky uvěří hostitelé parazitům deroucím se k moci to, že na nich nebudou parazitovat. A to věřící hostitelé nemají vidinu miliard v kouli, oni většinou jen chtěj žít normálně jako lidé, ale v hypnóze parazitů se jim zdá, že normální je být hostitel, který většinu toho co vydělá investuje do toho, aby nechcíp hlady, neumrz bez domova pod mostem a občas zajel přemisťovadlem někam dál než do práce, ale pouze pod podmínkou, že se nechá napustit experimentálním roztokem a všude se bude prezentovat potvrzením o účasti na tom experimentu.... Jako na ťamani překvapivě dobrý poselství, ale nepřekvapí, když to dojde pouze pár divákům, obzvláště, když jich obrovský spousty volaj na čísla uvedená v seriálu s prosbou, že by se chtěli zúčastnit hry i ve skutečnosti. Což je nelidský zvěrstvo. Fialová hlava se to na konci sice snažila říct diváku zátylkem, ale prd platný. Nicméně třeba taková 4,5,nebo 6. série by mohla být o hodně nasraných hráčích, který by se nějak revančovali těm bavícím se tou hrou a těm 🔲, 🔺, ⚫ dozorcům. Nebo rovnou ve 2. sérii, když chcípající jednička na přístrojích se stále opájela skvělostí svý hry a když pošel, tak nábor do jeho zvrácený hry stejně pokračoval dál... ()

futislav

Seriál, který se dá označit jako nejpovedenější v poslední době. Skvěle odhaluje podstatu většiny lidí, která se ukáže až v kritickém bodě. Jednu hvězdu musím ubrat za občasnou zdlouhavost některých pasáží a konec, který až průhledně zadělává na druhou řadu. Nicméně perfektně natočené, napínavé a naturalistické. ()

wiollet

Strašný, brutální, korejsky střelený, ale dobře koukatelný, chcete víc a víc. Poslední díl byl trochu zklamáním, ale skvěle otevřený pro další sérii. I týden po dokoukání stále nutí k zamyšlení... ()

dauby

Dobrý, ale závěr docela podělali. Nejlepší je asi hned první díl, poslední a předposlední jsou suverénně nejhorší. ()

Pekyno

Napätie, výborná akcia, brutalita.  So zaujímavými postavami, ktorých životná situácia donúti hrať detské hry na život a na smrť som sa vžil. Hlavne so sympoškou HoYeon, pre ktorú to bol herecký debut. Pocit nutkania čo najrýchlejšie zapnúť ďalšiu časť, ma sprevádzal niekoľko dní, ale epizódy som si doslova musel „dávkovať“. Rozumiem veľkému humbuku okolo tohto počinu, určite si zaslúži pozornosť kvôli napínavému deju, fantastickým kulisám, či pocitu úzkosti, ktoré niektoré scény vo mne vyvolali. Jednoznačne najlepšia epizóda bola šiesta (hra s guličkami), síce mierne priehľadná, no naplno sa ukázali rôzne charaktery súťažiacich. Od tej časti, to aspoň pre mňa osobne išlo dole vodou. Popravde som s hodnotením mierne skeptický a balansujem. Áno, seriál ma zasiahol, ale myslím si, že niektoré úseky/dialógy/scény/ trpeli, ťahali sa, a seriál tak mierne brzdili. No a záver.. to nech si spraví názor radšej každý sám. ()

Mrsina

Zajisté je to jeden z největších fenoménů, jaký současný divák může zažít, přičemž tím velkým boom je přítomnost her a jejich způsob hraní. Soutěživost je v lidském životě od pradávna a zvědavost, kdo je ze všech nejlepší, ještě déle. Avšak to, co mě do tohohle seriálu pohltilo jsou herecké výkony a taky naprosto fascinující ztvárnění všech lidských projevů charakteru v nouzi, jak od obětování se, laskavost či naprosto odporná podlost, zkrátka je tenhle seriál pro mne psychologické drama. Ačkoliv v tomhle ohledu jsou kvality skutečně špičkové, na plný počet hvězd to zkrátka není a hlavním důvodem, je přítomnost vedlejší dějové linky o policistovi, který pátrá po svém bratrovi a původu her, což pro mne osobně je neuvěřitelně nudné a zbytečné. ()

DeJiF

Dlouho jsem přemýšlel, co všechno bych k Olihňově hře řekl, ale já zkrátka nemám slov. Rozhodl jsem se na to podívat bez jakéhokoli očekávání po přečtení jedné recenze na ČSFD a byl jsem tedy patřičně překvapen. Seriál velice originálním způsobem popisuje, jak lidi dokážou v zoufalých situacích dělat zoufalé věci. A dále pak vyobrazuje reakce a psychiku člověka, když se k zoufalým věcem opravdu uchýlí. Postavy jsou tu proto velice dobře napsané a jejich charakterový vývoj jde vidět. Zkrátka krása to sledovat a bylo mi velice líto, když seriál už končil. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)