Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Jeden šťastný den (S01E09)

(epizóda)
  • Južná Kórea 운수 좋은 날 (viac)
Thriller / Dobrodružný / Akčný / Mysteriózny / Dráma
Južná Kórea, 2021, 55 min

Poslední kolo přináší další krutou zkoušku, ale tentokrát všechno záleží jenom na jednom hráči. Na scénu vystoupí autor hry. (Netflix)

oasismanik

Na záver...to najhoršie. Odporúčam pozerať túto časť na dvojnásobnej rýchlosti. Seriál sprevádzalo obrovské množstvo do očí bijúcich nelogickostí, ale nejako ste im to dokázali odpustiť a nechali ste sa ochotne dalej unášať dejom, ale táto záverečná podkopala v podstate úplne všetko a samozrejme aj hlavnú myšlienku seriálu. Pritom stačilo spojiť iba predposlednú časť s prvými 15 minútami tejto poslednej a so cťou to ukončiť včas. Vážne jedno z najhorších finále, aké som kedy videl. Squid game je typický príklad prehypovaného seriálu, ktorý chce vidieť každý, minimálne preto, aby pochopil memečka na sociálnych sietach. Podľa mňa si rozhodne taký hype nezaslúži, aj keď nepopieram, že som sa celkom bavil, ale je obrovské množstvo omnoho, omnoho lepších seriálov, o ktorých drvivá väčšina ani nevie a takejto slávy sa im nedostalo. Prípadnú druhú sériu už ale určite vynechám. ()

Rayen1

Zbytečně otevřenej konec pro možnou druhou sérii... byl bych velice spokojenej, kdyby seriál skončil v momentě (a to není spoiler), kdy sedí hlavní hrdina u řeky (kdo viděl, ví o čem mluvim). Hotovo, konec, nemusíme se dál hrabat v něčem, co mohlo skončit relativně dobře. Jako, úplně mě to nenasralo, ale tyhle otevřený konce pro potenciální druhou sérii anebo typ "domysli si sám" jsou tak zatraceně otřepaný a scénáristicky líný, že mě to nakrkne pokaždý, když to někde vidim... ()

javlapippi

Efektívna finálna hra v podobe bitky na nože v hustom daždi. Náš hrdina je víťazom s plnou kreditkou, ale nejako ho to nechce tešiť. A za všetkým bol nudiaci sa penzista. Postará sa o severankinho brata. Kecy o neľudskosti kórejského kapitalizmu. Tie červené vlasy bola asi nejaká iba Kórejcom zrozumiteľná symbolika, ako keď si v závere iného filmu vrazila hlavná hrdinka tvár do torty s bielou polevou? Zavŕšenie teda nič moc a otvorené dvierka na druhú sériu. Čakal som viac. ()

IZFNP

Epizóda mala výborné momenty, ale zároveň i najslabšie momenty série. Záverečný “šok” sa vôbec nemusel stať, to, ako dopadla hlavná postava, je po tých 9 nervy drásajúcich dieloch akosi neuspokojivé, a vrátka pre druhú sériu… no ok. Seriál stále hodnotím plným počtom, ale kvôli tomu koncu mal namále. Odpustím mu to, ale z takého zaváhania vo finále som sklamaná. ()

Mukade

kinda boring ........... a ten úplný záver ako sa otočil a išiel späť napriek varovaniu, to bolo taaaak patetické, veľký pán "skúsený" bojovník ide poraziť Organizáciu... , mravec proti slonovi lolol, just put him out of his misery pls ()

soukyd33

Tak už víte komu fandit? Poslední hra má spoiler na první díl. Za tu dobu se zde objevilo plno špatných a okno dobrých lidí. Ale kdo je vlastně kdo? A může hru vůbec někdo dohrát, nebo se všichni zabíjí navzájem. 🤔 ()

Danken07

Členovia VIP majú tie najstupídnejšie dialógy. Ja viem, že sú zlí, ale nechápem, prečo im tvorcovia nedali žiadny charakter. Nechápem, prečo sa jeden z členov pýta na hru, ktorú naši hráči hrajú. Zatiaľ každá hra, ktorú hráči hrali, bola hra, ktorú hrali ako deti. Čo sa zmenilo? Prečo im to niekto musí vysvetľovať? Aj ten názov hry nebol povedaný anglicky, ale korejsky. Režisér sa snažil natočiť pekne zábery, ale nepremýšľal, či bi to vôbec dávalo zmysel. Prečo by ich nechali hrať počas dažďa, hlavne, keď to sleduje VIP? A sledujú to len oni? Úprimne ani ma neprekvapilo, že hostiteľ bol ten starý muž. Keď som ho videl v maske pred par epizódami bolo mi to jasne. ()

Mylan_ek

Konec překvapil čekal jsem že hlavní postava vrátí všem peníze a bude vychovávat svojí dceru prostě happyend se všim všudy ,ale ono ne sice vyhraje squid game ale jsem z toho celý zmatený.Navíc překvapil mě stařík že to celou dobu hrál i když se to tak trošku nabízelo že to hraje ,nechápu proč lez na to s tim lanem když mohl umřít každopádně zajímavý konec. Jsem zvědavý jdstli bude 2. série.... ()