Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

VIP (S01E07)

(epizóda)
  • Južná Kórea VIPS

Maskovaný vůdce přivítá VIP hosty a usadí je do první řady. V páté hře někteří hráči neustojí až moc velký tlak. (Netflix)

SpaceOdyseus

Poskakovani po sklenenych deskach atmosku ma, ale vyvrazdovani vedlejsich postav me uz nechava chladnym. A co ty dlouho teasovani VIP? Zbytecnejsi podzapletku jsme tu asi jeste nemeli. Kdo jim psal hlasky? Desetilety hoch? ()

Terezinka198

Bizardní přehlídka masek našich VIP. A jeden z nich je typický archetyp toho oplzlého, tlustého zbohatlíka, co si vyhlídne nějakého týpka. Hra jako taková se povedla, opět tlak na psychiku, odchody některých postav mě ovšem nijak nepřekvapily. Blížíme se do finále, je třeba je zredukovat, co nejvíc. ()

Chudobka

Při této epizodě jsem si místy musela zakrývat oči - mám strach z výšek. Těch mrtvých bylo příliš. VIP hosté měli být odporní, a taky byli. Dívat se, jak umírají lidé, a bavit se u toho? Že by ani jeden nebyl normální člověk, který něco cítí? Něco podobného bych tam uvítala, aby to nebylo tak černobílé. Aspoň že soutěžící nebyli vykresleni úplně černobíle. ()

warrenur

Opat tu mame niekolko logickych premetov, z ktorych par bilo do oci a spomenul ich i kolega vo svojom prispevku. Mna osobne napriklad prekvapilo, ze sa nikto nepokusil pouzit ramy, co drzali skla. Boli prijemne siroke. :) Meh, slabsi priemer, ktory zachranuje konecne zuctovanie polosialenej typkyne, ktorej umysel sme vedeli vsetci a cakali sme, kedy ho zrealizuje. Akurat ma prekvapuje, ze valibuka nenapadlo dat jej "celo" a zovretie by hned povolilo. Ospravedlnme to vybicovanymi emociami a ohrozenim. Hoci poulicnemu bitkarovi by to napadlo urcite. ()

MickeyStuma

Tady nastal dějový zlom v zákulisí hry, tedy u pořadatelů. Přicházejí takzvaní VIP hosté, ze kterých se vyklubou boháči sázející se na hráče. Klasický motiv hojně používaný i v oblasti honu na lidi. Krapet to však odvádí pozornost od dalšího kola hry, který je o důvtipu, odhadu a zákeřnosti. Napětí neutuchá a stále se u toho tají dech, ale VIP to prostě ničí. V původním znění navíc nepoužívají korejštinu, ale angličtinu, což poměrně kazí od začátku nastavený korejský atmosférický nádech. Celé to vypadá jen jako omšelý doplněk děje. A ani tady Netflix ve své propagandě komunity LGBT nezklamal. I když tentokrát to zrovna moc nevadí. Není to násilně do děje zasazené, jak to jinak bývá. ()

Azurovydrak

Spoiler! Sice to nebyla hotová emoční lavina jako minule, ale pořád jsem se bál dýchat a byl napjatý až do konce. Pevně doufám, že to přežijí všichni tři, ale pokud bych si musel vybrat. tak by to měla vyhrát Sae-byeok. ()

Najt

Napětí a atmosféra při 5 hře byla opět vynikající, ale VIP hosté a jejich demence a ten slizskej tlusťoch se postarali o to, že musím hvězdičku ubrat. Tohle byla asi nejhorší episoda z celého seriálu, nebýt toho mostu rak by šlo hodnocení ještě níž. Jinak ale i tak povedený díl. ()