Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Kganbu (S01E06)

(epizóda)

Hráči před čtvrtým kolem utvoří dvojice. Ki-hun řeší morální dilema, Sang-ue volí záchranu a Se-bjok o sobě něco prozradí. (Netflix)

SOLOM.

Zatím bezesporu nejlepší díl. Jak co se samotné náplně děje, tak i co se atmosféry a hlavně emocí týče. Slza mi sice neukápla, ale některých postav mi bylo vážně líto. Tohle je ale hra o přežití a ti co vyhráli lží, podvody prostě jen ohnuli pravidla, která to nezakazovali. Jsou to svině, ale chtěli přežít. Nejvíc mi bylo líto Aliho. Ta borka to udělala hezky, nicméně jsem si k ní nevybudoval žádný vztah během předchozích dílů, takže ta mi chybět nebude. Stařík byl klasika, ale přišlo mi, že tu demenci občas jen hraje a jestli není nějakým černým koněm pánů v zákulisí. V SAW se taky rád díval na své oběti…Každopádně zatím nejlepší díl celé série… ()

Chudobka

V této epizodě byla nálož emocí. Kuličky jsou nervy drásající hra. Pořád jsem si říkala, že vítězů by mohlo být několik, ale asi to tak nebude. Nejvíc mě dojala obě děvčata a bylo mi moc líto Aliho. Ten darebák, co ho podvedl, mě zklamal. S tím starým pánem se to dalo předvídat. Ten byl v celém příběhu proto, aby se hlavní hrdina předvedl jako největší borec.(Jména si nejsem schopna zapamatovat.) ()

Frajer42

Spoilery! Tak tentokrát vybrali tvůrci z rukávu hru z kategorie těch psychologických a rozdali si to spolu páry. Velmi emotivní ztvárnění hry kuličky, kdy v momentě, kdy tvůrci odhalili, že půjde o hru pro páry, tak jsem očekával, že nepůjde o spolupráci, nýbrž o litý boj, kde se občas někdo nestyděl sáhnout po nekalých praktikách a využít mentálních slabin protihráče. Oceňuji, že se to obešlo bez sentimentu, jak bývá u Korejců takřka pravidlem. Přesto bych si dovolil nesouhlasit s většinou a tento díl za úplný strop nepovažuji. [80 %] ()

warrenur

Tentokrat velmi dobra psychologicka hra, sustredujuca sa vylucne na hracov, vacsinou z nasho 10koveho tymu a ich zivotne pribehy snahy a pohnutky, opat v mnohom bezne vylucne v korejskych filmoch. Podla mnozstva nadsenych hodnoteni, je vidno, ze je to pre divakov prekvapenim. Odporucam, sledovat viac filmov z tejto krajiny. :) 80% A nas undercover-detektiv si v neznamom prostredi, ktore je prekvapujuco "slabo" monitorovane veselo "detektivci". heh ()

unYso

I keď možno už zo začiatku vytušíte, aký bude zhruba priebeh epizódy a celkový záver hry, tak tá komplexná charakteristika postáv, vám to spraví o to ťažšie, dojemnejšie a emotívnejšie. Myslím, že viac som plakal už len pri smrti Ragnara vo Vikingoch. Podľa mňa, sa táto časť radí ako jedna z najemotívnejších epizód zo seriálov ever. ()

• Když se Kang Sae-Byeok (Jung Hoyeon) a Ji-Yeong (Yoo-mi Lee) baví během hry s kuličkami o tom, kam by chtěly jet, až hra skončí a budou bohaté, Ji-Yeong zmíní herce Lee Byung-Huna a jeho hlášku: „Jeď na mojito a dej si sklenku Malediv,“ z filmu Inside Men (2015). Lee Byung-Hun si v tomto seriálu zahrál postavu Front Mana. (kesinaa)