Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Férový svět (S01E05)

(epizóda)
  • Južná Kórea 평등한 세상 (viac)

Ki-hun s týmem se přes noc střídají na stráži. Maskovaní muži mají problémy se svými spolupachateli. (Netflix)

Terezinka198

Kinda spoiler? Takže tyto hry se tu vesele hrají už přes 20 let? Najs. To nikomu nepřijde divné, že během pár dnu zmizí přes 200 lidí? Ale zase je to Korea, že jo, tam se to ztratí snadno. A je trochu úsměvné, že teď nemuseli zúčastnění podepisovat srozumění s pravidly, přestože tam byly i nové tváře. ()

LachtanShows

Kdekdo si tu stěžuje, že postavám není věnováno moc prostoru. Přitom se vedle her a peripetií mezi účastníky dostává už i na naše tajemné zaměstnance téhle zvrhlosti a to já dost cením. Jediný problém shledávám v tom, že v korejštině mi všechna jména zní stejně a asi ani do konce seriálu nebudu schopný si v nich udělat pořádek. ()

MickeyStuma

Pátá část okamžitě naskočí tam kde se  minule v tom nejnapínavějším skončilo. Soutěž dopadne jak dopadne a jde se dál. Tady si však děj více všímá událostí v pozadí, tedy co se děje mezi maskovanými muži, čímž se krapet odkryjí určité sounáležitosti s motivem této hry a hlavně se potvrzuje fakt, že ne všechno je tak dokonalé, jak by se mohlo zdát. Mezi hráči je atmosféra taková, jaká je. Nejistota, strach, odhodlání i vůle jít dál. I když o nějaké ty šokující scény i nadále není nouze, jedná se o část atmosféricky mírnější pro oddych. ()

Najt

Zase trošku odpočinkový díl co se her týče, ale dozvídáme se události ze "zákulisí" a jaksi se nám to začne trošku zvrtávat. Na řadu totiž přijde pan policeman hledající bratra a jeho tajná mise. Konec opět vyvrcholí wow momentem a člověk musí pouštět další. Ale už je fakt dlouho takže dalsi díl bude muset počkat. Každopádně jihokorejská produkce mě začala bavit a tenhle projekt je něco luxusního. ()

javlapippi

Naši hrdinovia neboli pretiahnutí. Nočný masaker sa nekonal. Kšefty s ľadvinami skončili a obnovuje sa všeobecná rovnosť. Infiltrovanec odhaľuje tvár aj pravdu a zatiaľ mu to ako tak vychádza. Trochu slabší diel, furt mi nejde na rozum ako by mohla podobná organizácia roky bez problémov fungovať. Ale svoje momenty to malo. Napríklad dievčina robiaca si prdel s modliaceho sa účastníka alebo silene žoviálna prebehlíčka. ()

soukyd33

Zde se nám odhalí část toho, co se odehrává mimo hru. Nebo snad hru hrají všichni? Stráže, poskoci, i hráči? Skrytý policista stále pátrá po svém bratrovi, a hledá důkazy. Poznámka: Ten šéf v masce, mi připomíná Fantomase. ()

Danken07

Ako to tam vlastne funguje? Ako je možné, že tam majú vyvŕtanú dieru na hroby, ktoré nechcú spáliť? Ako sa im to darí zatajovať? To si len tak vyvŕtali dieru do steny a nikto si to nevšimol? Nikto nekontroluje tieto miestnosti? Jeden strážca v kontrolnom stredisku ma pod kontrolou asi všetky kamery, že? Nielen chodby, ale aj spaľovňu. Zaujímalo by ma, čo robia ďalší strážcovia? Čo kontrolujú? Na aké kamery sa pozerajú? Prečo ma tento strážca na svojom pulte tlačidlo, ktoré mu zmaže kamerový záber? To tam fakt niekto umiestnil tlačidlo, ktoré ti rozmaže kameru? To majú fakt perfektný ochranný systém. Na tie orgány majú vybudovaný systém, ale kto bol ich predchádzajúci doktor? Keby sa do tejto hry nedostal doktor, čo by robili? Prečo ho len tak nechajú narábať so skalpelom, a nestrážia ho? Len tak mu povedia, že nemajú informáciu, ktorú potrebuje aby prežil a čakajú, že nič nespraví? Prečo si nenašli vlastného doktora a neprepašovali ho ako strážcu? Kto im vybudoval tie tunely? Nechápem prečo na sebe stále nosia masky aj pri tej operácii, keď sú sami v jednej miestnosti bez kamier. Odkiaľ vedia umiestnenie týchto tunelov? Ako ich našli? Týchto strážcov môžu zabíjať len tak a nikto si to nevšimne? Nikto ich nekontroluje? Oni nekontrolovali ani to koľko času doktor strávi na tom záchode. Nášho policajta mali dávno zabiť v tej miestnosti. Boli tam traja. Jeden mohol pomôcť doktorovi a ostatní by sa oňho postarali. Najvtipnejší a najblbší moment tejto epizódy bola scéna, kde sa odnikadiaľ objavil ich šéf aj s kopou strážcov. Ako zistil, čo sa deje? Nekontroloval jeden strážca všetky kamery? Tu začala kvalita dialógov radikálne klesať. Ako môže šéfovi tejto organizácie byt jedno, že tam predávajú orgány? Toto je ta najhoršia tajná organizácia, akú som kedy videl. Jemu vadí len to, že náš doktor dostáva informácie o hre. Dialóg o rovnosti bol taktiež docela vtipný. Prečo sa nespýtal komu to predávajú? To sa mal vlastne opýtať aj náš policajt. Záleží mu iba na jeho bratovi? Zatiaľ to tak vypadá. Šéfovi tejto organizácie je asi všetko jedno. Chápem, že šéf tejto organizácie ma tajnú únikovú chodbu, ale, ako je možné, že ju nemá zaistenú a, že sa do nej dokáže dostať hocikto. Celý čas to pod nim robili? Prečo nemal tieto chodby zabezpečené? K nemu sa mohol dostať hocikto a zabiť ho, a prezliecť sa zaňho. Tajne sa mohli zmocniť celej organizácie. Nikto z tých strážcov nemal žiadnu inú robotu? To si len tak mohli odísť hocikde a nikto by si to nevšimol? Prečo ma ich šéf všetky zápisy u seba? Keby sa na tento ostrov dostane polícia, tak by mali všetky dôkazy, ktoré potrebujú aby ich organizáciu zničili. Vypadá to, že tuto hru hrajú už od roku 1988. Ako je to vôbec možné? Polícia by už dávno pátrala po stovkách zmiznutých osôb (teraz už tisíckach). Stále by po nich pátrali, keďže by nenašli tela. A noviny by to nahlásili. Všetci by vedeli o zmiznutých osobách. Polícia by zistila, že všetko to boli zadlžení ľudia. Prečo sa museli strážcovia pozrieť do izby nášho policajta, aby zistili, že chýba, keď tam majú kamery???? Ako je možné, že šéfa tejto organizácie hneď nenapadlo sa pozrieť do svojej kancelárie, keďže je to hneď nad rebríkom? () (menej) (viac)