Elle Woodsová (Reese Witherspoonová) dobyla Harvard a teraz začína právnickú prax v jednej veľkej firme. Balansuje medzi náročnou kariérou a prípravami na svadbu s mužom svojich snov, Emmetom Richmondom (Luke Wilson). Keď však zistí, že klienti jej zamestnávateľskej firmy zneužili rodinných príslušníkov, resp. matku jej milovaného psa, čivavy Bruisera, stane sa odhodlanou bojovníčkou za psie práva, proti zneužívaniu nemých tvárí k nehumánnym pokusom. Fenku totiž objaví zatvorenú v laboratóriách kozmetickej firmy. Keďže sa ozve nahlas, vo firme dostane na hodinu výpoveď. Jej existencia je zničená, ale ona je nezlomná optimistka. Slečna Woodsová vyráža do Washingtonu, aby vzala veci do svojich vlastných rúk, ozdobených francúzskou manikúrou. Chce presadiť nový zákon zakazujúci testovanie kozmetiky na zvieratách. Snaží sa preniknúť všade tam, kde sa ťahá za politické nitky. Pritom z modrej šede, černe a námorníckej modrej vyčnieva ako ružový palec. Politici nie sú práve nadšení „poslankyňou Barbie“ a Washington D. C. nie je ľahké pôsobisko pre dievča – síce s právnickým diplomom z Harvardu, ale predovšetkým s neomylným zmyslom pre módu. Prefíkaná senátorka Victoria Ruddová (Sally Fieldová), u ktorej Elle hľadá pomoc, však iba predstiera, že mladú právničku podporuje. Elle však svojím neodolateľným šarmom, inteligenciou a odhodlaním obludný systém premôže a nájde si iné spôsoby, ako získať Kongres na svoju stranu. Každá politička si totiž rada posedí u kaderníka a aj ten najneprístupnejší senátor tají v srdci lásku k zvieratám. Obhajobou Bruisera a jeho rodiny nakoniec inšpiruje ostatných, aby tiež vyjadrili svoj názor... (TV JOJ)

Chlo0opek

Komedie, která se tváří na úplně stupidní a místy je to tedy také i blízko pravdě .. Jsou zde sice světlejší chvilky, ale jinak nic moc převratné. Reesse se na tuto roli dobře hodí. Vlastně kdyby tam nebyla ona, tak by bylo mé hodnocení o něco níže:) Takhle dám trošičku lepší 2*. ()

Antonymi

Odstrašující příklad toho, jak se pokračování může přehoupnout v ohavnou frašku. Smutné na tom je, že to není vtipné. Málokdy dávám odpad a tady jsem opravdu váhala, ale nakonec jedna hvězdička - pár momentů by se tam asi nešlo. Pokud tedy budete mít odvahu je hledat... ()

ELDoctorow

Asi ešte nikdy v celom mojom doterajšom živote a predpokladám, že ani v tých minulých som nevidel film, ktorý by bol prezentovaný ako komédia a bol menej vtipný než Pravá blondína 2. Napísať takú totálne nevtipnú mizériu, na to treba taktiež talent, takže: I salute to you, Kate Kondell! Kiež by ti ruku podal malomocný a prstíky tvojich rúčok nám dali pá pá spolu s tvojou scenáristickou kariérou! ()

reccal

Jedna hvězda za Reese, druhá za její spolupracovníky... ale nesnáším čivavy, takže hlavní téma "záchrany maminky" a pes gay jde úplně mimo mě. ()

malyLibor

Inu, asi je se mnou něco špatně. Říkal jsem si, že dvojka nemůže být nikdy na úrovni jedničky... a smál jsem se úplně stejně. Možná chybělo trochu dojetí, možná se tam objevilo pár slabších chvilek, proto dávám o 5% méně. tedy jen 90%, ale za toho nádherného homosexuálního rotvíka zaokrouhluji nahoru a je to opět za pět - i když tentokrát s odřenýma ušima. Nicméně za těch 90 minut smíchu si to tenhle film zaslouží. ()

Tomulka

Už jen stačilo začít zpívat jako v muzikále a byl by z toho hotový odpad. Nic proti muzikálům jen u tohohle by to byl hřebík do rakve. ()

Mark1983

Po pravdě řečeno tak hlavní představitelce více sedí role v psychopatických hororech či thrillerech než v romantických komediích pro holčičí publikum. ()

CrazyWolf

Jednička byla skvělá, dvojku drží nad vodou jen překrásná Reese Witherspoonová. Kdyby nebylo jí a několika (asi dvou) pěkných momentů v ději, byl by to čistý odpad. ()