Elle Woodsová (Reese Witherspoonová) dobyla Harvard a teraz začína právnickú prax v jednej veľkej firme. Balansuje medzi náročnou kariérou a prípravami na svadbu s mužom svojich snov, Emmetom Richmondom (Luke Wilson). Keď však zistí, že klienti jej zamestnávateľskej firmy zneužili rodinných príslušníkov, resp. matku jej milovaného psa, čivavy Bruisera, stane sa odhodlanou bojovníčkou za psie práva, proti zneužívaniu nemých tvárí k nehumánnym pokusom. Fenku totiž objaví zatvorenú v laboratóriách kozmetickej firmy. Keďže sa ozve nahlas, vo firme dostane na hodinu výpoveď. Jej existencia je zničená, ale ona je nezlomná optimistka. Slečna Woodsová vyráža do Washingtonu, aby vzala veci do svojich vlastných rúk, ozdobených francúzskou manikúrou. Chce presadiť nový zákon zakazujúci testovanie kozmetiky na zvieratách. Snaží sa preniknúť všade tam, kde sa ťahá za politické nitky. Pritom z modrej šede, černe a námorníckej modrej vyčnieva ako ružový palec. Politici nie sú práve nadšení „poslankyňou Barbie“ a Washington D. C. nie je ľahké pôsobisko pre dievča – síce s právnickým diplomom z Harvardu, ale predovšetkým s neomylným zmyslom pre módu. Prefíkaná senátorka Victoria Ruddová (Sally Fieldová), u ktorej Elle hľadá pomoc, však iba predstiera, že mladú právničku podporuje. Elle však svojím neodolateľným šarmom, inteligenciou a odhodlaním obludný systém premôže a nájde si iné spôsoby, ako získať Kongres na svoju stranu. Každá politička si totiž rada posedí u kaderníka a aj ten najneprístupnejší senátor tají v srdci lásku k zvieratám. Obhajobou Bruisera a jeho rodiny nakoniec inšpiruje ostatných, aby tiež vyjadrili svoj názor... (TV JOJ)

Profík

První díl se mi moc líbí a pamatuji si z něj spoustu milých fórků. Tady už nevím prakticky téměř nic. To o něčem vypovídá. Mnohonásobně tupější pokračování, čehož je vzhledem k tomu, kde se hrdinka nachází dost škoda, z toho něco vytěžit šlo. 35%. ()

CZmaggieCZ

Určitě slabší než 1, ale přesto mě to pobavilo. Hlavně když vysmátá Ell (Reese Whiterspoon) kráčí celá v růžovém do Washingtonu a vůbec si nepřipouští, že je něco špatně. Ale jednička, je jednička.. ()

Mountain

Film 'Pravá blondýnka' měl u diváků vcelku úspěch a tak se tvůrci rozhodli natočit další příhody velice naivní, ale úspěšné Elle Woods v podání grandiózní Reese Witherspoon. Tentokrát se vlivem osudu dostane až mezi politiky ve Washingtonu, D.C. Ale bohužel, nějak to moc nevyšlo. Veškeré kouzlo předchozího snímku je pryč. Naivita a ztřeštěné chování růžové blondýnky je již očekáváno a tak už tolik nepobaví. Přesněji řečeno, nepobaví vůbec. Tady zkrátka platí, že opakovaný vtip už není vtipem. Luskání v kongresu má co do činění s trapností. Citovými výjevy se tu dost tlačí na pilu. Dojemné scény úspěšnosti hlavní postavy fungují, což je asi to jediné, co se na celém počinu povedlo. Možná v tom byl i jistý úmysl. Každopádně je tento snímek značně nepovedený a zbytečně shazuje předchozí díl. ()

DarthArt odpad!

Ajaj, to nám to skočilo. Jednička byla příjemné překvapení, že "blondýnkovský" film může být koukatelný, nyní jsme se vrátili ke standartu, který nevydržíte ani deset minut. "Blond" keců desetkrát přibylo, ironie zmizela, vtip taky, přiběh nula, herecký výkony jak v turecký telenovele. Zůstalo jen trapácké klišé a "sci-fi" scény typu kongresmani a senátoři ve Washingtonu hromadně tancujou na schodech Kapitolu v čele s tlustou černoškou z ulice. Prý existuje ještě "trojka"... tak to ani náhodou! ()

Schkeble

Upřímně, ještě lepší než jednička, jenomže, jelikož jednička je ohodnocena zaslouženými pěti hvězdami, nemůžu hodnotit jinak než stejně. Vždy mě dojme scéna, kdy se Elleiny kamarádky ze sekty spojí a pomůžou jí vyhrát případ <3 zachraňte Bruiserovu maminku !!! ne, ale opravdu, tohle téma je aktuální i dnes, testování kosmetiky na zvířatech je barbarství, testujme na lidech. A můžeme rovnou začít uživateli čsfd, kteří mají v oblíbených Atlas mraků. ()

Korpy22

Pokračování bloďaté feministky rozhodně neztrácí na kvalitě.Elle zde rozjíždí své téma na ochranu mazlíčků a přestože je občas roztomile hloupoučká, nenechá se zastrašit šofinistickými muži ani nepřejícími kolegyněmi, či nadřízenými a jde si prostě za svým. Vtipný film se silnou myšlenkou, že blondýny nejsou jen hloupé blbky, které nemohou změnit zákony. ()