Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

numi

Tak takový scénář musela být radost filmovat. Film je prosáklý nádherným britským humorem skrz na skrz, k tomu vám hraje naprosto dokonalá hudba a vy si ty čtyři malé zlodějíčky oblíbete dříve než byste řekli "borůvkový koláč". Gagy se vzduchovkou, hasicím přístrojem a geniální podnikatelský záměr s prodejem vibrátorů jsou naprosto infantilně dokonalé. Bravo. Dlouho jsem se takhle nepobavil. [srpen 2005] ()

Vojcl

Vynikající!!! Nemám jiných slov. Dokonale propletený scénář, dialogy, které mi místy připomínaly Tarantinovo Pulp fiction a výteční herci... Konečně vím kdo je to Guy Ritchie!!! Mistr režisér!!! ()

zipper111

Viděno po několika letech a musím říct... že je to naprosto dokonalej masakr! Parádní gradace, scénář, herci, hlavně angličtina a režie, film má skvělou atmosféru, fakt nechápu, jak jsem tomu napoprvé mohl dát jen 4*. Snatch je můj TOP 5 film, ale když o tom tak přemýšlím, tento kousek je možná snad stejně dobrá, nebo možná ještě větší pecka! 5* ()

speedy3

Velký debut Guy Ritchieho, který okamžitě slavil úspěch. K dokonalosti však tento typ žánru dovedl až o pár let později ve snímku Podfuck. ()

gogos

První film, který jsem od Ritchieho viděl, byla RocknRolla, která mě nesmírně navnadila. Sbal prachy a vypadni byla natočen 10 let před tím a je to znát. Avšak, pokud víte, co očekávat, neskutečně se bavíte. Naprosto úžasně zamotaná kriminálka s výborným náhodně rozmotávacím koncem. Ve filmu hraje banda začínajích herců, kteří se předvedli ve výborném světle. Snímek je prokládán vtipnými hláškami a celkový dojem je hodně nadprůměrný... ()

blackrain

Tohle je legendární jízda od začátku do konce. Všechno je promyšlené. Směsice akce, hlášek a samozřejmě nadhledu je velmi chytře promíchaná a dávkovaná. Řekla bych, že možná až geniálně.Guy Ritchie se s tím nemaže. ()

Kreeki

Excelentní scénář a dynamická inovativní režie zabalená v typickém "dirty" hávu filmařské Anglie druhé poloviny devadesátek. Ačkoli se mi to přiznává nelehko, tak Dannyho Transpotting těžce hadr. ()

Katzenklo

Na první zhlédnutí rozpačitý film, v jehož dějové linii mi nedělalo přílišné potíže se ztratit, napodruhé skvěle propletená a vtipná akční jízda s originálním závěrem, jenž si každý může domyslet dle libosti a fantazie. ()

YURAyura

8/10 - volne britske pokracovani americkeho Podrazu jak ma byt. Je videt, ze anglani porad dokazou udelat super filmy jakym je i tento. Navic se tu objevili dva sympataci, o kterych jeste urcite uslysime - Jason a Vinnie. Kazdopadne super vec! Vychytraly scenar a komplot jak ma byt. ()

Thomassi

Parádní cool film se vším všudy, který ale není pro všechny. Až na podruhé jsem si to opravdu užil. Sranda, akce, prachy a hlavně super hlášky. ()

MATADOR

V lidském chápání naprosto neuvěřitelně napsaný příběh, který je slastně propletený a dokáže bavit. V závěru si radši nebuďte ničím jistí, protože tohle je kriminálka, jak má být! Perfektní záležitost. ()

Aiax

Skvělá groteska v nablejskaném moderním a originálním kabátě. Ideální film na pobavení kámošů v rámci přípravy na sobotní večer. Bohužel pokračování Snatch už jsem nerozdýchal, ale to je zas jiná historka. ()

Ice.dog

Typicky britský film s neuvěřitelně dokonalým scénářem a výbornou kamerou kombinující snad všechny možné úhly pohledu na akci. Začátek herecké dráhy Jasona Stathama, Vinnie Jones jako starostlivý tatínek, Sting za barem a Frank Harper se snad ještě legendárnějšími hláškami než ve The Football factory?! Dokonalost sama! Scéna se vzduchovkou je pravá trešnička na dortu)) ()

Hamaradža

Scenáristický absurdne vybrúsený a Britsky čiernohumorný diamant, ktorý na prvé zhliadnutie zamoce divákovi hlavu aby ju pri druhom zhliadnutí rozmotával (Čo je prinajmenšom príjemné) a užíval si Ritchieho sympatické režijné kreácie. Musím si znova pozrieť Snatch. ()

JohnMiller

Je to taký paradox, že s nepísanej gangsterskej trilógie Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Snach a RocknRolla, som videl ako prvú snímku poslednú, druhú ako nasledovnú a túto prvú ako poslednú. A som úprimne rád, že to vo mne nevyvolalo žiadne negatívne pocity a , že nemusím filozofovať nad tým, ktorá snímka je lepšia ktorá horšia, ktorá sa nepodarila a tak. Pretože, úprimne, všetky tri snímky sú dokonalé... Je to presne moja krvná skupina. Zdalo sa mi, že konkrétne u tejto snímky ide o trocha lacnejší kúsok, avšak o to viac to bolo točené srdcom a láskou. Úplne som cítil ako si to Guy Ritchie užíval. Scenár je tak absurdne trefný bez akejkoľvek diery, hluchého miesta a vaty, že to hádam ani nie je možné. To je čistých 5. ()

Colby Sawyer

Prvotina Guye Ritchieho je jednoduše geniální a naprosto zaslouženě mu nakopla kariéru. Nefalšovaná britská gangesterka, která je napěchovaná hláškami a barvitými charaktery, kde každý má přesně takový prostor, aby perfektně zapadnul do vymazlené mozaiky příběhu. Tuhle pecku jsem si odepíral příliš dlouho, tohle by se totiž mělo vidět hned! ()

salalala

Debut Guye Ritchieho je dodnes energický, svěží, nekompromisní a až neuvěřitelně osvěžující. Pod dohledem produkujícího Matthewa Vaughna vznikla opravdu zábavná jízda, která nemá moc slabých chvil a přesně definuje to, co bylo pro britské gangsterky té doby typické. Ano, Ritchiemu by se dal vyčítat zbytečně překombinovaný scénář, v němž je snadné se ztratit, jenže to není úplně snadné, když tu je tolik zábavných postaviček, výborných a úderných hlášek, černočerný humor, naprosto výtečně zvolený soundtrack a celé to má tak úžasnou atmosféru, z níž je znát opravdu brutální nadhled. Ritchie si navíc pomohl i efektní vizuální stránkou, v níž využívá filtry a celý film tak vypadá jako by špinavě a "vyšisovaně". Zvolil si i fenomenální obsazení, v němž excelují úplně všichni - začínající Jason Statham, zcela dokonale drsný a kamenný Vinnie Jones, charismatický Jason Flemyng, Dexter Fletcher a jako bonbonek na závěr sám Sting ve výrazné miniroli. Vše pak graduje ve výborně promyšleném a nejednoznačném závěru, který nabízí různé interpretace a nechává pracovat diváckou fantazii. Možná to mohlo být o něco kratší, ale to zásadní problém není. I s odstupem třiadvaceti let je Lock, Stock and Two Smoking Barrels (český titul opět zcela mimózní a kdovíproč odkazuje na Woodyho Allena) výrazný debut, který nemá moc chyb a vrací diváky do dob, kdy se podobně zábavné počiny mohly točit a diváci na ně slyšeli. 80 % PS: Po těch letech je zajímavé sledovat, jak se Ritchie od své prvotiny stylově trochu odklonil a umírnil, kdežto Matthew Vaughn točí vesměs totéž, aniž by se opakoval. ()

Aleee89

S Guyem Ritchiem už nějaké filmové zkušenosti mám, proto jsem zhruba tušila, do čeho jdu. Přesto mě snímek Sbal prachy a vypadni mile překvapil. Líbil se mi více než následný Podfu(c)k, který jsem ovšem viděla dříve. Na podobnou notu brnká i Tarantino (např. Gauneři) a i tady u mě vede spíše Ritchie. Sbal prachy a vypadni mají tak absurdní dějovou linku, až je to (hlavně ke konci) takřka dokonalé. Navíc je to vtipné a příjemně cool, přitom ne prvoplánové. Vypíchnu například hudbu, poslouchat mou oblíbenou Dusty Springfield nebo řeckou klasickou melodii spjatou s tancem zorba za zvuků nabíjení brokovnice, to byla prostě lahoda. ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)