Šikovný hráč Eddie a jeho kamaráti dajú dohromady 100000 libier v nádeji, že ich Eddie dokáže počas kartovej hry slušne rozmnožiť. Narazí však na profesionálov a tak majú Eddie s kamarátmi namiesto výhry na krku dlh pol milióna libier. Keď ich do týždňa nezoženú, budú mať veľké problémy a tak vymyslia rafinovaný plán - olúpiť lupičov, ktorí sa chystajú olúpiť drogových dealerov. Bláznivá jazda londýnskym podsvetím sa môže začať. (RTVS)

Zeddi

Tak jako špatné to nebylo. Ale já prostě anglický suchý humor nemám rád. Nejvíce mě dostala scéna jak přišli vybrat to marihuanové doupě a majitélé v pozici obránců svého majetku po nich stříleli ze vzduchovky. Tak to je asi ten humor, kterému asi moc nerozumím. ()

blekekeke

Tolik drsňáků v jednom městě, no co se dalo od nich čekat, když je ve hře půl miliónu s portrétem královny a jako bonus tucet pytlů zeleného štěstí. Tohle jinak dopadnout nemohlo, ale stejně jsem byl překvapen rychlým svižným dějem, který co minutu měnil směr. Postavy přesně ušité na herce. Kamera chodila kudy měla. Strhující děj. Tohle dílko si zaslouží být na výsluní. ()

veverysiak

Prvý dlhý film a hneď bomba, vlastne kult, drvivá väčšina filmárov sa toho nedožije aj keby natáčali dvesto rokov, Guy priniesol niečo prelomové, čo spôsobilo príliv jeho klonov na plátna, stal sa šablónou, ktorú aj on sám neskôr kopčil, niekedy úspešne, niekedy menej úspešne, ale jeho štýl, jeho čriepkovité zobrazenie londýnskeho podsvetia nižšej kategórie, jeho úžasné vytiahnutie typových figúrok gangstríkov v podaní neskôr dvorných hercov, jeho nenapodobiteľný humor, to všetko sú malé ale významné dieliky skladačky, ktorá dáva geniálny celok, takže 90%. ()

pcarogers

Jop, takhle pěkně poskládané filmy, kdy do sebe dílky zapadají jako puzzle až na konci vyjde krásná pointa - kdo to nemá rád, že:-)? ()

SelfishMan

Toto je moje největší srdcovka! Během té hodinky a třičtvrtě jsem v tom filmu našel snad všechno co mi stačí ke štěstí. Sympatická banda podvodníčků okolnostmi donucena hoodně rychle sehnat pořádný balík. Nemůžu přijít na nic co bych vytknul, protože film je přesně ale opravdu přesně podle mojí chuti. Dokonale namíchaný mix krimi-thrilleru a černé komedie, servírovaný ve stylovém podání, pekelným tempem. Zbožňuju ten geniální scénář, tu potrhlou bandu postav od Eddieho až po sekerku Harryho, Ritchieho režii, ten Londýnský akcent a tu kameru. 100% (kdyby to šlo tak i víc!) ()

topvideo

Neočakávaná drsná komédia z prostredia londýnskeho podsvetia. Nové tváre, staré finty, bezva dej. Nemôžem inak, 100%, /keď tí parchanti sú vždy sympaťáci/. ()

Laci

Na komédiu moc vážne, na thriller príliš zábavne - presne takto si predstavujem krimi komédiu. Zápletka vyzerá spočiatku jednoducho, ale postupne sa čím ďalej tým viac zamotáva. Vymyslieť k nej takto dokonalý scenár bez jedinej chybičky, tak tomu sa hovorí umenie. A hudba v niektorých scénach (hlavne pri prestrelkách) geniálna. ()

seefoo

Komu se to nelíbí, ať mi ***** políbí. Skvělý, vtipný, svižný, současný, mírně s nadsázkou a hlavně s mladým Jasonem Stathamem, což je jako když si koupíte nový telefon. Nepřestane vás bavit, dokud nebude lepší. ()

Elassar

Viděno až po Podfu(c)k a možná právě proto se mi líbil právě více druhý film Ritchieho, ale i tak je Sbal prachy a vypadni skvělý snímek prošpikovaný černým humorem, skvělým hláškami a parádním tempem s gradací děje sobě vlastní. Jasných 5 hvězd a pro mne dokonalá žánrovka. ()

cirkulace

Dost cool film. Přesně tohle téma mám moc rád. Prachy, drogy, kšefty, bouchačky a pár dost ulítlých týpků. Britská elegance opět nezklamala. Výborní herci, naprosto skvostný scénář a taky parádní hudba. A líbilo se mi to víc než Podfu(c)k. ()

marrrrian

Štyria nešťastníci sa zadĺžili, potom podnikli riskantný plán a potom sa to zvrtlo a zamotalo, ale to nevadí, lebo sa to všetko zasa samo od seba odmotalo a tí chlapíci bez nejakého svojho pričinenia a s dávkou šťastia boli víťazi. Kvôli tomuto samosato príbehu by som rozhodne taký štedrý v hodnotení nebol. Dôvodom je štýl, akým je to nakrútené a množstvo hlášiek a postrehov postáv... Vhodné k zabitiu času na intráku, pri ktorom sa stihnete dať obed a aj si po ňom oddýchnuť. ()

Desmi

Tihleti britští gangstři mě vždycky úplně zničí. Super. Nádhera. Víc takových filmů ! Od začátku do konce jsem se naprosto báječně bavil. Jediná slabší chvilka filmu je snad trochu zdlouhavější konec, ale jinak je to fakt pecka. Nabízí se srovnání s filmem Snatch a podle mě, tenhle film byl mnohem vtipnější a absurdnější. Fakt výborný !!! =)) ()

Kada80

Tak jsem si konečně udělal hezkej večer s Guyem a podíval se na tuhle pecku a pak ještě na Podfuck.Bože to byla paráda. 100% ()

JFlower

Dlouho jsem se podobným filmům vyhýbala, teď ani nevím proč... Je to geniálně vypracovaný, vtipně svižný, absurdně zamotaný a krásně anglický! ()

Guy Ritchie chystá comeback

Guy Ritchie chystá comeback

16.05.2007

Pro producenta vykročení neobvyklým směrem, pro režiséra naopak návrat ke klasice. To je RocknRolla, nový film Guye Ritchieho. Režisér kultovních britských gangsterek Sbal prachy a vypadni a Podfu(c… (viac)