Gróf Monte Christo

• Česko Hrabě Monte Cristo (viac)

Hrabě Monte Cristo je klasickým příběhem známého romanopisce Alexandra Dumase o úkladně uvězněném nevinném muži a jeho plánu pomsty na všech, kteří ho zradili. Divoký mladý námořník Edmond Dantes (Jim Caviezel) touží po klidném životě a plánuje svatbu s krásnou Mercedes (Dagmara Dominczyk). Jeho nejlepší přítel Fernand (Guy Pearce), který touží získat Mercedes pro sebe, jej krutě podvede. Edmond je neprávem uvězněn v nechvalně proslulé ostrovní věznici, pevnosti If, která se stane jeho nejhorší noční můrou na následujících třináct let. Přichází o vše, co miloval. Jeho víra ve spravedlnost je nahrazena myšlenkami na odplatu těm, kteří jej zradili. S pomocí podobně nevinně drženého spoluvězně (Richard Harris) se mu podaří naplánovat a úspěšně uskutečnit útěk z vězení. Stane se tajemným a bohatým hrabětem Monte Cristo. Podaří se mu proniknout do kruhů francouzské aristokracie a nelítostně systematicky ničí lidi, kteří jej zotročili... Slavný román Alexandra Dumase se dočkal minimálně sedmnácti zpracování (11 filmů, dva televizní filmy, seriály, minisérie). Film Kevina Reynoldse je však první anglicky mluvenou verzí od roku 1934. (oficiálny text distribútora)

ccaaggii

Aaaaaaaaa.....no tohle??!??!!?? To snad nemysleli vážně...musím se jít podívat jestli to není nějaká parodie... Fakt není, to ne,bolí mě žaludek,teď i hlava...už se blíží konec,tak...co?? To tam přece vůbec ani nebylo... tohle bolí, fyzicky bolí, ...ne tohle nemůže být Hrabě Monte christo... Tak takhle asi nějak jsem prožíval 131 minut tohohle zpraseného a nelogického zpracování mé oblíbené knihy od mnou opěvovaného autora. Seriál s Gérardem Depardieu nám ukázal, kam by se další zpracování HMC mělo ubírat. Ono se tam ale neubírá. Ono se propadlo do žumpy všech filmů podle předlohy. Jedna hvězdička za ucházející výpravu. ()

bocy

Priemerný historický film, celkom dobré spracovanie a dej. Mne osobne sa páčil a páčila sa mi hlavne myšlienka na ktorej je príbeh postavený. Viva la Alexandre Dumas:-) ()

ToddB

No chápu, že intelektuální puritáni, co přečetli knihu pátého mušketýra, co s nima chodil málo ( jak říkal Jirka Grossman ), zepředu dozadu , zezadu dopředu , a dokonce každou stránku i zespoda nahoru museli utrpět nervový otřes, ale když toto pominu, tak film byl dobrej. Ačkoli nejsem žádný romantik a romantické filmy mně buď rozesmějí nebo naserou, tak tady jsem si docela užíval. Za prvé slovy Bonuswebu hezké lokace a za druhé perfektní výkon Dagmary Dominczyk. Myslím, že jsem neviděl žádnou herečku zahrát líp překvapení ze shledání s někým koho jste milovali a pokládali za mrtvého, kde se tluče radost se shledání s pocitem viny, že jste nedokázali čekat. U mně je problém dokoukat hodinu a půl dlouhý film, i když se jedná o nějakou vypečenou a zavedenou komedii , ale tenhle dvou a půl hodinový maraton mi utekl, jako by šlo o Večerníček. Dobrá byla i volba Jamese Caviezela do hlavní role. Má přesně tvářičku na to , aby oholený na počátku filmu vypadal jako mladý nezkušený cukrouš a zarostlý po 13 letech ve vězení přerostl v drsného vyhnance společnosti. Škoda jen, že ve finální scéně se ke vzhledu cukrouše vrátil. Moc to tam nesedělo. Taky výběr herců do rolí sviní byl skvostný. :-) No prostě pět stars ! A teď jdu na googl hledat nějaké hanbaté fotky Dagmary Dominczyk :-)) ()

stuj

Knihu jsem nečetl, takže nemohu objektivně posoudit (tipuju, že kniha bude ve filmovém zpracování dost ořezaná). Ale nenudil jsem se a někdy bych koukl klidně znova. ()

bblack31

Chudák Alexandre Dumas starší,se musí obracet v hrobě jak někdo dokáže zprasit jeho skvělou předlohu.Lepší sáhnout po knize než znovu vidět tuhle adaptaci. ()

nicky.2000

Vždycky když jsem viděla nějakou adaptaci tohoto Dumasova románu, bylo mi na konci smutno z toho, jak Edmond Dantes nedokáže přemoct osud a pikle na něj ušité a musí se smířit s porážkou. Tolik jsem si přála, aby se jednou jedinkrát dočkal štěstí a lásky, které mu byly upírány... A pak jsem viděla tento kousek. Možná mě mnozí z vás odsoudí, ale já ten film vážně miluju a je mi zcela jedno, že se na hony vzdálil své literární předloze. Pro mě to prostě takhle mělo být. ()

Nefarie

Ale no. Na rozdiel od ostatných mne sa film celkom páčil aj keď som čítala Dumasa. Napchať tak hrubizný román do dvoch hodín je sizyfovská práca, možno pri lepšom scenári a viac-dielnom a hlbšom spracovaní by to nebol až taký prúser. Formálna stránka je pekne prepracovaná, kostýmy aj interiéry krásne. Ale obsah kríva na každú nohu ako chromá stonožka, milovníci Dumasa nech sa radšej nedívajú,alebo nech sa hrajú na Esmeraldu. Film knihu videl naozaj zdaľeka a je typický sladko-americký. Ale hlavné plus je obsadenie vrátane hlavného hrdinu, Jim Caviezel je mi najsympatickejší zo všetkých grófov, nesmierne mu to svedčalo. Nemusím kamenný Chamberlainov ksicht ani Depardieuovho teľnatého grofa. Ale najviac ma dorazil koniec,ako sa tam všetci krásne zišli vo volákej zrúcanine, aby si to tam vyrozprávali a vyriešili. Wtf? Uponáhľané a nepremyslené. Tri a pol hviezdy za obsadenie,výpravu a grófove modré oči. :) ()

burg

Příjemné překvapení. Ač jsem čekal totální koninu, tak se mi tohle ztvárnění opravdu líbilo. Na verzi s Gerardem Depardieu to sice nemá, ale je to skvěle natočené, s efektní kamerou a skvěle vykreslenými postavami! ()

mzop odpad!

WTF?!!! Američani snad nečtou původní literární předlohy, nebo co?!!! Byla jsem opravdu otrávená a docela mě mrzela britsko-irská koprodukce, od které bych nečekala, že se pod takový paskval podepíše. Shlédla jsem sotva polovinu filmu. Odmítla jsem se dívat dál, když jsem zjistila, že se filmaři dělají s Dumasovým dílem, co chtějí. Američani možná chtějí mít "všechno svoje", ale měli by se držet podle předlohy! Tohle může být film i na tři hvězdičky, ale ne pod názvem Hrabě Monte Cristo s popiskem "podle románu Alexandra Dumase". ()

Magnomous

Celkom podhodnoteny film podla mna. Uvedomujem si, ze z tak dobrej knihy sa dalo vytazit viac, ale aj tak je to dejovo film na vysokej urovni. ()

jjemi

Opětovně shlédnuto po mnoha letech a nyní, když mohu porovnat s mnoha jinými filmy podobného ražení, přidávám 1*.. ()

mdf

Kdo na tohle může dát peníze a čekat velkou návratnost,musel být hodně naivní,fakta ztráta času,za mě teda brak.......... ()

mina_harker

Film nehodnotím jako adaptaci románu, protože s ním má máloco společného. Neuvěřitelná blbost, ale alespoň místy nechtěně vtipná. Jeden a půl hvězdičky. ()