kinderman

Zatímco adaptace Dumasova románu z roku 1934 dodneška ukazuje, jak lze sáhnout do objemné předlohy a natočit film s uměřenou stopáží, aniž by se vytratil duch knihy, "pokračování" je dalším z řady dobových filmů, které v dobrodružném žánru odkazují na situaci v Evropě na přelomu 30.a 40.let. Dokonce nechybí ani pakt o neútočení Velkovévodství Lichtenburg s Ruskem! A onen Monte Cristův syn je vlastně prototypem maskovaného superhrdiny: navenek se chová jako neškodný idiot (ten smích mě pokaždé dostal), ale pod jménem Torch (zakuklený jako Zorro) se hbitě prošermuje až do finále. ()

Flego

Režisér Rowland V.Lee sa vrátil k osvedčenej látke a natočil dobrodružstvo syna grófa Monte Cristo. Znie to podivne, tvorcovia platili za autorské práva len preto, aby mal ich film zaručenú divácku pozornosť a podľa mňa to nebolo nutné. Snímok je svižne natočený a má spoľahlivú zápletku. Herecky je na slušnej úrovni, ústredná dvojica funguje dokonale, Louis Hayward sa vrátil k ďalšiemu "podivnému" pokračovaniu v roku 1946 The Return of Monte Cristo. Druhá recenzia. ()