Raya a posledný drak

• Česko Raya a drak (viac)

Príbeh filmu Raya a posledný drak od štúdia Walt Disney Animation nás zavedie do fantazijného sveta a starovekej ríše Kumandra, kde ľudia a draci žijú spolu oddávna v harmónii a mieri. Ale keď jedného dňa zlá a deštrukčná sila napadla krajinu Kumandra s cieľom ovládnuť ju a zničiť, draci sa veľkoryso obetovali, aby zachránili ľudstvo. Teraz, o 500 rokov neskôr, sa to isté zlo vrátilo a záchrana ríše Kumandra leží na pleciach osamelej bojovníčke Rayi, ktorá musí nájsť legendárneho posledného draka, aby jej pomohol zachrániť a obnoviť zničenú a rozdelenú krajinu a spojiť jej rozdelených ľudí. Počas svojej dobrodružnej cesty však prichádza k poznaniu, že záchrana sveta bude vyžadovať viac ako len pomoc posledného legendárneho draka, bude hlavne potrebovať dôveru, spoluprácu a silu ozajstného priateľstva. (Cinemart SK)

Patrik256

Rozpočet: $100+ miliónov // Tržby: $130,281,158 // 1. víkend v USA: $8,502,498 // Tržby v USA: $54,723,032 // Tržby v ČR:  Kč 2 953 044  // Diváci v ČR:  20 062  // Tržby v SR: $127,440 // Disney natočil pre mňa animák roku 2021! Veľmi pútavý snímok s nádhernou Ázijskou krajinou ktorý od začiatku až do konca nenudí. Hudba od Howarda je proste skvelá, postavy takisto, akcia a zábava sú len plusom k dokonalej animácii. Animáky už dávno nie sú iba pre deti a tento snímok to len potvrdil. ()

filipvrbik

Celkem dospělácky pojatý animák (a to je rozhodně dobře, po záplavě infantilních animáků) a fascinující animací.. Bohužel děj je lehce příliš přímočarý a předvídatelný, a chvílemi, díky tomu, i celkem nudný. Ale natočit fantasy animák je rozhodně fajn, jsem za to rád, i když ty východoasijské filozofie nemusím ( a to dělám 34 let karate :-) ) ... Trošku mi to připomnělo Final fantasy, ale je to mnohem lepší...Sice se mi víc líbí ty vtipné animáky, jako Hledá se Dory, V hlavě, a celkově asi Pixar, i toto má své kouzlo...80% ()

Matixed

Krásná animace, příroda, komplexní a různorodé postavy, vtipné momety, zajímavý příběh s dobrou myšlenkou: recept na dokonalý animák? Bohužel ne, kouzelné kameny a drak tahají celý film dolů a to pouze z toho důvodu, že zvládnou mnoho věcí "jen" protože mohou, aniž by divák měl jakékoliv vysvětlení. Nebyli pro děj vůbec potřeba a nepřináší nic nového. Nebýt jich, filmy bych ohodnotil 5*. ()

Marius_ss

O trochu lepšie než priemer v rámci animovaných filmov. V rámci Disney rozprávok, priemer. Animácie aj vizuálne efekty pekné, no nič prevratné. Čo je však najviac smutné... kedysi boli rozprávky od Disney robené pre všetkých. Toto mi ale príde ako čisto dievčenská záležitosť. Náhoda ? Nemyslím... ()

Risolutore

Krasny vizual, hudba (!!) a sedělo mi velmi dobre prostředí. Moc se mi libilo rozuzleni (oproti zbytku pribehu docela originální). Super hrdinka i zaporacka. ()

Const.ex

Kdyby se to jmenovalo RAYA A ŽÁDNÝ DRAK nebo jen RAYA, tak by to bylo určitě super. Jakmile se tam totiž objeví drak v podání Awkwafiny, tak to ten film strašně moc sráží dolů. Dabing to možná trochu zachrání, ale pachuť asi zůstane. ()

nonick1

Už mě ty odvážné, meče ovládající a ke všemu odhodlané dívčí bojovnice přestávají bavit. Je to dnes, bohužel, dobrovolně-povinná úlitba genderovým "trendům", násilně roubovaná do čtyřech z pěti filmů, ale začíná to působit nechtěně komicky až směšně, pokaždé, když si útlá dívčina vyřídí účty s o dvě hlavy větším a o dvacet kilo těžším soupeřem. Mimochodem, co je platný skvělý vizuál, když drak (pardon, dračice - sic!) vypadá jako pitvořící se namodralá čivava krát jezevčík, to celé na entou a nudný příběh dokáže zaujmout možná leda tak diváky, kteří například vůbec netuší, co znamená slovo "epický". A cože přesto hvězdička? Inu, dovedete si představit, co ten film musel dát práce? ()

warrenur

Dalsia z dievcenskych kreslenych ninja-postaviciek. Tentokrat zrejme z indickej mytologie. Velmi pekne naanimovane, s pomerne uchadzaujucim pribehom. Opat tu mame zlaty ksichtik, ktory, aspon v prvych minutach celkom vtipne a chutne prezentuje Tuk-tuk, ci neskor "evil-child". Malo to i svoju moralnu cast a k zaveru aj velmi pekne vizualno-zvukove orgie. Obcas az urovne Avatara. 60% ()

Chundys

Kdyby byl život tak hezky kouzelný a jednoduchý jak je to ukázaný v pohádkách! Budu hodný a dávám plný počet. Animace byla bezkonkurenční, zrovna tak hudba, příběh trochu pokulhával, ale dýchla na mne hodně smutná nálada, takže jsem hodný a vim, že určitě nepřehodnotim! ()

sirien

To málo, co neni vykradený z Avatara, je vykradený z Dračího prince (fun fact: obojí od Ehazse+Richmonda), celé na fast-forward samozřejmě a tedy zploštělý, protože seriál do filmu nenarvete. Ale. Vykrádá to top materiál a vykrádá to dobře, takže to má solidní základ. Raya (...trochu zhrzelá Rayla z DP, možná se špetkou Katary z A) je sympatickej charakter a Sisu (vykradená, ale upravená Lujanne z DP) je super v obou svých podobách - na ostatní postavy moc nezbývá místo (u Zuky z A - pardon, Claudie z DP - pardon, Namaari - to docela bolí) - tzn. je to neoriginální, ale neurážející a zábavnej film, solidní 3* určitě - a pak +1* za tu úžasnou animaci (doplněnou o výbornej vizuální world-building - byť na ten ve filmu taky moc času nezbývá...) Jakože vlastně - když si vezmu kolik věcí které jsou nutné aby podobná věc fungovala to zvládlo narvat do +- hodiny a tři čtvrtě, tak i když sou všechny vzatý povrchně to je vlastně docela úctyhodnej výkon. Honest trailers (SPOILERS!) to mimochodem shrnuli fakt trefně :) Že "bintury" = "bitch" si všimnete brzo, ale když to víte hned z kraje, je to zábavnější.  EDIT: mínus 1*... Navzdory zjevným prvním dojmům... Ten film je hrozně snadno zapomenutelnej. ()

barteca

Raya je sympaťačka s vizí, příběh zaujme, vizuál je hodně vymazlený, ale až tak, že mi vadili draci vyobrazení jako pasteloví poníci. Děti budou určitě nadšené. ()

peetrejr

Krásna rozprávka. Jednoducho pekná. Príbeh jednoduchý, farebný, milý pekný....  Film neprináša nič inovatívne okrem fakt peknej rozprávky. Ako hej, vtipy boli slabšie ale pousmial som sa. Niekedy som aj mal pocity na pokraji, tak že by som aj vyronil slzu. Normálne som proste zmäkol. Vrátil som sa v čase keď som pozeral aj ja takéto rozprávky (zase až tak starý nie som:) ) No síce teraz som si vylial svoje detské ja, prišlo na radu moje kritické ja. No príbeh končí happyendom. Čo ešte nestrháva 1*. Ale je tu ešte pár vecí, ktoré ma takmer donútili na priemerné hodnotenie. Tak idem vám tu takých pár vecí vymenovať. No takže nepáčili sa mi niektoré srdcervúce scény, ktoré vo vás mali vyvolať akože smútok. Niekedy sa im to síce podarilo ale niekedy zas nie. No ďalej. Postavy sú síce trochu premyslené ale neviem o nich nič. Ani o ich vývoji v minulosti. Čo mi vo finále nevadí. Ale mohli by nám autori predstaviť trošku bližšie hlavné postavy. No ešte sa mi nepozdával koncept divných príšer, ktoré pohlcovali ľudí a potom skameneli. Myslím že už nejdem hejtiť za drobnosti. Pre deti paráda len ja už predsa len nie som malinké dieťatko. No ale ináč pestrá, milá, pekná, nevinná rozprávočka. Ale trošku mi je ľúto priemerného hodnotenia ale proste priemer. Moje kritické ja mi šepká do uška že priemer je priemer. Moje detské ja mi hovorí že: daj 4*. Ale ja viac verím svojmu kritickému ja. Takejto rozprávke nemôžem dať horšie ale ani lepšie hodnotenie. ()

jasanka

Škoda trochu pomalejší první poloviny, jinak to bylo moc pěkné. A mám rada tuhle "módu" animáků, kde není vůbec romantická láska. ()

gumbo

Mám rád tyhle pohádkové příběhy postavené na starých mýtech s hlubukou myšlenkou (tady je to o všechno o míru a poruzumění). Po grafické stránce naprostý vrchol, třeba animace vody je snad nejrealističtější co jsem kdy viděl. Na konci jsem brečel jak malej kluk, takže se to tvůrcům asi povedlo :) 80% ()

Hapretor

Skvělé ... milé - vtipné - dojemné - smál jsem se i brečel ... nevím proč ... asi jsem docela na měkko ... mimika a gestikulace postav dokonalá ... dabing neméně ... vyhráli si s tim ... dali si záležet ... je to vidět ... takhle má vypadat "ANIMÁK" !!! ... pro celou rodinu ... pro malé i velké ... překvapilo a moc potěšilo ... konečně něco opravdu zábavného a povedeného. ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+