Roztříštění

• USA Fractured (viac)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

taibrek

Netflix sa hrozne snaží vyprodukovať veľa filmov a seriálov. To sa niekedy odrazí na kvalite. Mno tento film medzi tieto pokusy nepatrí. Takýto film ma baví. Napätie sa dá krájať. Hodil by sa mi tu skôr viac ten pozitívny koniec o tom ako všetci prežijú a život ide ďalej. ()

Kushina

Tak tohle byl opět správný mindfuck. Netflix mě opět překvapil. Příběh tak strohý, tak chladný, tak nervydrásající. Však si to představte, máte nehodu odvezete ženu a dceru do nemocnice, ale druhý den o nich není ani vidu ani slechu, prostě se vypařily. Ale vy je milujete tak moc, že se rozhodnete sám proti všem své lásky najít a rozbít obchod s orgány. Bohužel, trauma je těžko vysvětlitelná věc a vytvoření imaginární reality je něco, co se běžně při traumatech děje. Prostě tohle bylo napínavé do poslední chvíle, ačkoliv jsem si přál, aby měl pravdu a našel je, tak realita byla o to krutější, nejenže je zabil, ale k tomu mu jeho pokřivená imaginární realita vytvořila svět, kde si myslel že je našel a při tom jen připravil o život další nebohé osoby. Smutné, ale i tohle se lidem děje a opravdu to končí katastrofálně, konečně se dá pochopit chování psychicky narušených lidí, oni prostě vidí svět jinak a nelze je přesvědčovat o opaku. Za pěkně drsný thriller dávám 75% ()

barbiteq

Koukat na takové nehezké filmy a ještě v noci, no fujky! Z toho máte ta zvráštělá čela, vy maniaci. Pro snazší přistání jsem hydratovala fasádu dvojitou dávkou, hrozba trvalých následků totiž není vůbec žádný tetris. Trpěla jsem už od první vteřiny. Kdyby se Worthington raději vrátil na Pandoru a dotočil, co slíbil, nějak takhle by zněl původní verdikt. Jenže my Barbinky jsme od přirození zvědavá stvoření, takže mi to nedalo a rozhodla jsem se v polovině filmu převzít vyšetřování. Jsou to už dva týdny a mně těch posledních pár minut filmu neustále rezonuje v hlavě, jdu sem proto rozházet růžové obláčky. Ten odporný film sice nestojí za novou kabelku, ale pořád je to docela příjemná masáž. ()

Ace.A.T.L.

Noooo, tak tohle hodně potěšilo. Tváří se to nějak, pak se to tváří jinak a pak zase jinak, ale celkově to je skvěle pohromadě. Člověk si vytvoří plno alternativ a nakonec se mu jedna potvrdí a ani jí nechce moc věřit, do finálního rozuzlení. Dobře zahraný, Sam je věrohodnej a dobře mu ta role sedla. Za mě pěkný 4* a DOPORUČUJU ()

hony23

Hlavnímu hrdinovi se v nemocnici ztratí manželka s dcerou a má podezření, že se staly obětmi obchodu s lidskými orgány. Personál tvrdí, že do nemocnice přijel sám, aby si nechal ošetřit úraz na hlavě, díky kterému trpí bludy. A vy po celý film nevíte, čemu věřit. ()

Emperor1

Předvídatelný vývoj a závěr filmu (naskočil mi Prokletý ostrov s DiCapriem), přesto napínavé a divák mohl do poslední chvíle doufat, že se ve své předtuše navzdory všem indiciím mýlí. ()

PamPero 1

Dneska už se tohle moc netočí a je to škoda. Fajn thriller se Sam Worthingtonem v hlavní roli je sice předvídatelný až běda, ale stokrát raději si od Netflixu pustím tohle, něž jejich padesátou variaci romantického filmu. Brad Anderson se začíná pomalinku ukazovat jako solidní řemeslník. 60% ()

Tomas_PO

Parádny psychologický námet, skvele umocnený prostredím periférnej nemocnice. No nebyť záverečného rozuzlenia, tak u mňa podpriemerný thriller, očividne s nízkym rozpočtom. Škoda. Sam Worthington mi, na rozdiel od iných komentárov nevadil, naopak do tejto role zapadol. ()

panki9922

Mňa si pán režisér a scenárista pekne poťahali za nos. Samozrejme, od istej chvíle premýšľate už iba nad 2 možnými scenármi a čakáte, ktorý bude pravdivý, ale bolo to napínavé čakanie a to sa od thrilleru takéhoto typu očakáva na prvom mieste. Súhlasím s verbalom, že by filmu viac "pasoval" záver, v ktorom by bol Sam predsa len príčetný a všetci žili šťastne až kým by nezastavili na ďalšom odpočívadle. Ale ako žánrová jednohubka výživné, s dobrou gradáciou tempa a emócii a s hlavnou postavou dej prežívate naplno. ()

Saxos

..."červená a žlutá a růžová a zelená a fialová a oranžová a modrá" a jsem z toho pěkně roztříštěnej. Vcelku fakt dobrý. Od začátku budete houpaný z jedné strany na druhou, drcený hudbou i zamženým obrazem. Pár detailů sice naznačí o co jde, ale najděte si je. Klady: napětí vydrží celých 100 minut. Zápory: málo bankovek od produkce. Závěr: doporučuji, k tomu večer, tmu a dívat se sám. ()

bonovox

Slušný paranoidny thriller ktorý je síce miestami dosť predvídateľný ale počas celej stopáže si udržuje latku kvality na vyššej úrovni. Aj Sam tu dokazuje že je slušný herec. ()

Eddemi

:-OO Cely cas si vravim, ze je to tak dusna atmosfera, bezmocna... Ze v tom sa nikto nechce ocitnut. WOW! Dlho ma nieco neprekvapilo, ale tentokrat ano. ()

vandamator

I přes celkem rychle prokouknutou pointu ,výborná jízda se skvělým výkonem hlavního protagonisty, u které jste od začátku do konce v napětí. ()

SpicyNugget

Ray zastavil se ženou a dcerou na benzince, aby si mohla holčička zajít na záchod. Když se vrátí, ztratí přehrávač a maminka se vrací na záchody ho hledat. Rayova dcera nešikovně spadne na staveništi a Ray při její záchraně spadne za ní. Holčička je zraněná a matka naštvaná. Ray okamžitě obě odveze do blízké nemocnice a lékaři malou s matkou pošlou na CT hlavy. Několik hodin na ně čeká v čekárně a ani jedna nevyjde ven. Vyděšený otec má pocit, že lékaři něco tají… Wow, už dlouho jsem neseděla u filmu se zatajeným dechem tak dlouho. Do poslední chvíle divák netuší, jestli hrabe Rayovi, lékařům nebo policajtům. Je sice pravda, že na začátku jsem si všimla určitých vodítek (kde je sakra krev, při takovém poranění tam musí být a odhození ženy jen tak?), ale stejně až do konce jsem si nebyla jistá. Konec mě teda uzemnil, grande finále. Skvělý film, já byla moc spokojená a určitě jsem se nedívala naposled. ()