Je rok 1968 a tri pôvabné dievčatá z malého českého mestečka sa pripravujú na maturitu. Ich traja spolužiaci sa ich snažia všemožne zaujať, dievčatá však majú oči len pre troch záhadných cudzincov, ktorí sa v mestečku znenazdajky objavili... (RTVS)

Zíza

Snímek, u kterého je nejlepší se zavřít do nějaké místnosti, roztáhnout plátno, pustit projektor, obklopit se přáteli, popkornem a melounem s vodkou. Jinak to prostě nevidim :D ()

flanker.27

Podle mýho táty to má s 60. létama společnýho asi jako Fast Food s domácí svíčkovou. A Renč není dobrý režisér. A Hanák hraje špatně. A Norisová je sympatická jako ježek v posteli. Píchá, ale není to ono. ()

gudaulin

Renč zúročil své dlouholeté zkušenosti z natáčení reklam a zejména videoklipů. Po technické stránce dobře zvládnutý film, kde hudební rovina založená na osvědčených melodiích a textech opravdu funguje a jednoznačně přebíjí plochý a nedůvěryhodný příběh. Jako zobrazení určité epochy (srpnová okupace ) Rebelové neobstojí, ale jako ryze oddechová záležitost je to mimo jiné i díky pohledné Norisové přijatelná záležitost. Celkový dojem 45 %. ()

Sarkastic

Já moc muzikály nemusím a ani tento není vyjímkou. Písně jsou sice hezké, ale to by u muzikálu mělo být snad samozřejmostí. Spíš mě zklamal příběh, který byl takový nijaký a také nevýrazné herecké obsazení. On the other hand, ty kostýmy jsou opravdu pěkné, avšak z průměru film nezachránily. ()

Psema

Jeden z mála sympatických porevolučních filmů, a to především proto, že Renč umí režírovat, má vizuální cítění a hlavně nemá strach šáhnout do jiných než tragikomických žánrů. ()

TheDarKnig

zábavné postavy, zábavné scénky, zábavné maturity (:D), a hlavně skvělé provedení písniček... a příběh lásky a zrady na pozadí začínající normalizace, která všechno, co začínalo být fajn, utla.. plusové body za ten podivný a pro mně tedy nesedící konec. A za fajn herce ()

sportovec

Spíše přeceňovaný než adekvátně hodnocený muzikál zrcadlí především fatální absenci dějinného povědomí o dnes už jasně historických šedesátých letech. Vezmeme-li vážně syžet i sporé náznaky děje, obsažené v tomto pseudorevolučním filmu, ukazují jednoznačně do roku Pražského jara - a to nezávisle na vůli svých tvůrců (míra tohoto propadu se projeví nejvýrazněji srovnáním Hřebejkovými PELÍŠKY). Písničkový mišmaš sahá od počátku do konce šedesátých let a věrohodnosti nezvádnutého díla neprospívá ani přenesení kauzy bratří Mašínů do zenitu šedesátých let, kterým je právě osmašedesátý. (Mimochodem: pokud by se v té době konaly svobodné volby - svobodné znamená v měřítcích doby - získala by v nich KSČ podle tehdejších nezávislých sociologických průzkumů kolem 65% hlasů.) Hranice v té době byly otevřené (bez nesnází, spíše s mírně udiveným ohlasem ve veřejném mínění tehdy svobodně emigroval např. Vladimír Pucholt). Doba uvolnění, prezentovaná tvůrci jako čas despocie a totality, ponechává filmu pro jeho klady minimální prostor: víření mladých těl (to je jediné, co má společné se STARCI NA CHMELU), některé herecké výkony ... a pak už jen úžas nad tím jak lze zmarnit tak atraktivní námět (za to málo je zřejmě co děkovat spoluscénáristovi Zdeňku Zelenkovi). Stručně shrnuto: příliš málo skutečných perel v neskutečně přemnožené hlušině. ()

TeeAge

|| Scenár: Filip Renč, Zdeněk Zelenka, Jan Drbohlav | Hudba: Kolektiv autorů | Distribúcia: Bontonfilm | Rozpočet: 35 miliónov Kč | Tržby: 626,051 $ || Nadštandardný talent Filipa Renča vidieť svet cez ružové okuliare, no zároveň realisticky je v Rebeloch nepopieratelným faktom. Námet je krute krutý, presne ten, na ktorý sme už od československých tvorcov zvyknutý - pretože vedia, že pohne dušou každého človeka, ktorí chcel byť slobodným. Renč zobral túto formulu, naiplantoval pár vizionárskych, ťažko amerických muzikálových čísiel, a vznikol hit, ktorý sa teší úspechu medzi milovníkmi muzikálu i nemuzikálu až dodnes. Niekomu sa to ale môže zdať miestami gýčovité, vtom vidím jediný dôvod nato, prečo sa z Rebelov nestal kult. ()

Eliott

Dříve když jsem to viděl prvně, se mi to moc líbilo. Teď už toho však mám nakoukáno více a film mi přijde plný romantického klišé, průměrné hudby a nijak zvláštní zapletky s neuspokojivým koncem. Navíc mě docela otravují ty ,,vize" a představy, když se začne zpívat. 55% ()

berg.12

Je to barevné, hezky nám k tomu hrajou, zpívaj a tančej, určitě český muzikálový nadprůměr, ale nějaký hlubší dojem u mě film nevyvolal. ()

NinadeL

Po deseti letech uzrálý retro muzikál s kompaktní vizuální stránkou, lehkou nadsázkou a hořkou nótou na závěr. Celek povyšuje Tomáš Hanák a jeho soukromý restauratér. Méně by samozřejmě bylo více, kolekce filmů na téma léta 1968 lepší kousek bohužel zatím nenabízí. A pět ze šestice nových mladých uspělo, to je slušná bilance. #kinobus ()

sud

Milý a krásně pestrobarevný videoklip ke krásným písničkám s krásnou Zuzkou Norisovou a tragickým Janem Révaiem a stejně tak většinou osazenstva. 50%. ()

Davies182

Bezesporu jeden z mých top 10 českých filmů. Krásná Norisová mi v mých šestnácti v kině hrozně učarovala, písničky byly naprosto parádní od první do poslední, příběh napínavý a postavy roztomile sympatické. Jen herecky to mohlo být o něco lepší, ale člověk nemůže mít všechno. ()

Reiniš

V tom filmu je sice několik kýčovitých scén.Jelikož na muzikál ale v českém filmu nenarazíme tak často Rebelové si lepší hodnocení zaslouží. ()

Hrabka

Výborná romantická komedie pro všechny věkové kategorie. Písničky jsou skvělé a parádně se do filmu hodí. No a Zuzana Norisová? To je vedle Elišky Zemlejna největší láska dětství a dospívání. :-) 85% ()

juta

Ještě před zhlédnutím jsem se obával toho, že mě to bude štvát a nudit zároveň, protože já nikdy muzikálové filmy neměl moc v lásce, ale tady to bylo trochu jinak. Zřejmě k lepšímu dojmu přispěly hlavně dobře vybrané písničky, které jsou melodické a dobře zapamatovatelné. Příběh je slabší, co si budeme nalhávat, ale je to spíš taková doplňková část. Jsem rád i za to, že zde není žádný emerický hepy jend, takže Renč se s tímto tématem popral velmi dobře. ()