Eli Kohen, úředník přeškolený na tajného agenta, se v 60. letech 20. století vydá do Sýrie na mnohaletou nebezpečnou misi jako špión Mossadu. (Netflix)

Frakira

Jako jo, ten scénář mohl být lepší, ale! Sacha jede prostě! jeho neuvěřitelné charisma převážilo nad slabšími stránkami série... ()

Hanys_

Dost fain minisérie o zas ne tak známém osudu Eliho Kohena, který coby izraelský špion pronikl do úzké politické špičky v Sýrii, a měl tam našlápnuto na dost solidní kariéru. Teda než byl odhalen. Netflix zase jednou hodně dobře, a Sacha Baron Cohen na nějakou tu cenu. 8/10 ()

mira007

Špionážní pecka od Netflixu inspirovaná skutečným osudem Eli Cohena, jednoho z největších izraelských špiónů, který se pod krytím arabského obchodníka vypracoval v Sýrii na poradce Ministerstva obrany tamní vlády, která byla vysoce nepřátelská vůči Izraeli. Výpravné retro, řemeslně perfektní a ikdyž to je více konverzační než akční, já více ocením realističnost . ()

petikacka

Tak nám Cohen zahrál Kohena a zahrál ho vynikajícně. To, že je Mossad jedna z nejlepších tajných služeb na světě o tom žádná, vždyť unesli Adolfa Eichmanna před jeho domem v Argentině a dokázali ho odvézt. Ovšem tato akce to byl majstrštyk a o tom svědčí tento seroš, ale hlavně skutečnost, že do dnešní doby nevydali pozůstatky Eliho Kohena zpět domů do Izraele. Bo taku potupu a uražku Syrie si nikdy asi nedokažu odpustit...Za mě 88% ()

Pawlisman

Ještě, že bylo podle historické udílosti. Jinak jsem měl bohužel trochu problém s vysmátým Sachou, taky některé "reálné" scény a úmysly byly trochu zcestné, prostě účelová filmařina vítězila. Ano, napětí se oceňuje, avšak na podobné brdo a poměrně hmatatelně umělé. Ale ano, celkově fajn, ačkoliv prostě jsem tam viděl a cítil příliš umělého a nevěrohodného. ()

Martyr

Alexander je Pán. Šesť dielov je na takuto temu zalostne malo a prilis mnoho teoreticky zaujimavych scen ostalo mimo (vycvik, sceny po navrate domov, vysluch, mucenie...), takze ostal trochu pocit nenaplnenia,  obvzlast, ked som teraz dopozeral cca 60 dielov o dost nezazivnejsieho Ozarku. Malo to aj zopar hluchych momentov a aj tie, pri ktorych som trpol aj ked vsetci vieme ako to dopadne, nakolko Eli nebol len velvyslancom Izraelu s cielom chranit svoju vlast ale z mojho pohladu aj dobry psychopat bez pudu sebazachovy a maniak, ktory si to vlastne musel aj uzivat. Kazdopadne si ma dost ziskal a verim, ze izraelci ho musia skutocne uctievat. ()

Axident

V šestidílné sérii Netflixu podle skutečných událostí z šedesátých let hraje komik Sacha Cohen izraelského špióna Elijahu Kohena, který to pod falešnou identitou bohatého syrského obchodníka Kamala Sabeta, vracejícího se do vlasti z Argentiny dotáhl až na vrchního poradce syrského ministerstva obrany (!) a získal pro izraelský Mosad mnoho informací a materiálů, než byl v roce 1965 odhalen a popraven. Nejde o žádnou Cohenovu parodickou taškařici, jak by vás asi napadlo, ale zcela seriózní vážnou roli, kterou zvládl velice dobře! ()

hEROic

Mosad v akci, navíc podle skutečných událostí. Neuvěřitelné jak hluboko se dokáže výzvědná služba zahrabat, aby pak postupnými krůčky infiltrovala vládu nepřítele. Sacha Baron Cohen zde sedl jak pr*el na hrnec, respekt. Na můj vkus trochu zdlouhavé, ale druhá půlka má grády. Konec paráda. Doporučuju pak mrknout na wiki na Šestidenní válku. 85% ()

DAPDO

Dost povedená špionážní věc podle skutečné události o izraelském agentovi, který se infiltroval v Sýrii mezi politický a vojenský špičky a několik let shromažďoval zpravodajský informace. Sachu Baron Cohena jsem si nedokázal jako špiona představit, nikdy jsem ho neviděl hrát něco jinýho, než idiota. Ale byly to zbytečný obavy, stejně jako Rowan Atkinson zahrál uvěřitelně Maigreta, Cohan se zhostil role izraelskýho hrdiny bez problémů. ()

Ivo

Už jsem pomalu přestával věřit že v dnešních babovřesko-avengerovských časech se někdo odhodlá vrátit ke krásné, poctivé filmařině a hluboce plynoucím příběhům ze skutečného života, bez digitálních poletování, dementních ftípků, samoúčelného strašení a přepáleně nerealistických "akčních" scén. A ejhle - ono to najednou opět přišlo ... A nezbývá než dát všechny klobouky dolů před mistrovským zpodobněním tohoto pohlcujícího příběhu, kdy člověk zapomíná že je to "jen" film a nedokáže se od tohoto díla v plném zaujetí odtrhnout, jako by to on sám všechno naplno prožíval. A samostatný klobouček pak patří Saschovi a jeho hereckému umění bez hranic, jak vidět zdaleka neomezených jen na "přihlouple" veselý Kazachstán ... Přiznám se že jsem to celé prožil najednou během jediného dne (z poloviny v letu nad oceánem) a bylo mi moc líto že to už skončilo. Co si teď počnu ? :) Chtěl bych pokračovat ... ()

Maximilianus

Baron Cohen vo vážnej úlohe. Síce vyzeral ako Borat, ale nepôsobil tak ani náhodou. Seriál má určité napätie, ktoré vás donúti pozrieť si ho dokonca, avšak sú aj napínavejšie a lepšie seriály. Ale aspoň sa tvorcovia nezdržovali nejakou omáčkou a v šiestich dielov pekne komplexne zhrnuli celý Eliho príbeh. ()

ER

Je zajímavé sledovat osudy agenta a jeho špionážní vzestup,ale jsou tu seriály,které tak činí o něco poutavěji.Na druhou stranu,tady se "nepřikrašluje". Je také až zábavné sledovat,jak se dělala špionáž v minulosti. ()

waska

Velké překvapení od Cohena, kterého jsem měl za ubohého šaška. Tady předvedl fantastický výkon, který je doplněn skvělou atmosférou té doby, Drama, které předvede Gideon Raff je chytlavé, napínavé a strhující. Netflix vážně umí vybrat dobrá témata. ()

E lan

Krásný příběh, velmi věrně a minimalisticky natočený se skvělými herci a neskutečným koncem. Radost se na to dívat. Sasha navíc ve velmi nečekaně civilní vážné roli. Bravo! ()

Jolee

Musím se přiznat, že jsem se nejdřív dost bála, že v každé scéně uvidím Borata, ale opak byl pravdou. Sacha Baron Cohen jako by se převtělil do Eliho Cohena a později i do Kamela Amina Thaabeta. Seriál má neskutečně tíživou atmosféru, která by se dala krájet. Čtyři hvězdy dávám jen proto, že je v seriálu několik historických nesrovnalostí. ()

PF 2020

PF 2020