Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Patnáctiletý Marty měl celý život před sebou. Teď je ale mrtvý. Zbyla po něm jen série mrazivých videí, které natáčel krátce před svou smrtí. Truchlící otec skládá dohromady střípky Martyho online života, aby odhalil okolnosti jeho tragického konce. Osmidílný thriller #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní cenu na mezinárodním festivalu Serial Killer. (MALL.TV)

iz67

Samozřejmě to není nejaký koncert. Vykony odpovídají formatu. Ale téma a to , jak to cloveka vtahne, je supr. Idealni pro sledovani rodicu s dorustajicimi dětmi. Generuje diskuzi o vsem možném, a to bylo jiste jednim z cílů! ()

niska98

slyšela jsem o tom a věděla, že se někdy podívám. Tak jsem si na to konečně udělala čas a nelituju. Musím říct, že jsem byla po nějaké době opravdu zvědavá a napnutá jak 1. série dopadne. jednak aktuální problém. jinak: posílat videa či (i lidem které známe) není úplně dobrý nápad. těsně před koncem, jsem už tušila kdo bude "vinen" a pravda dost překvapila. Jak se ukázalo, ještě tu někdo něco tají. budu se těšit na další sérii (snad letos na jaře?) doporučuju všem, koho téma internetu a kyberšikany zajímá, mladým lidem, rodičům....no zkrátka každému kdo není ignorant. ()

Pete

Jsem rád, že bude nutné zapamatovat si další jméno z mimořádných mladých talentů českého filmu, a sice Pavel Soukup mladší. Dokazuje to již v tomto projektu miniseriálu, kde se mu povedlo i za malé peníze sehrát velké divadlo. Výborně buduje a udržuje napětí, skvěle pracuje s herci, ohlídá si technickou stránku. Navíc zde zvolil téma, které rezonuje v současné společnosti, a je zábavným způsobem užitečně edukativní nejen pro dospívající, ale možná především pro nás, jejich rodiče. Tedy podobně varující před přehlížením, jakým je u sexuálních predátorů V síti, zde zdvihají tvůrci prst ohledně (kyber) šikany. Tleskám. ()

Daniel2003

Cenim a pěti hvězdami možná nadhodnocuji, nicméně lepší webseriál v Česku nemáme a tohle navíc klidně kvalitou může opustit hranice a vyjet do světa. PS: Nemčok nejen výbornej dabér, ale i herec. ()

tsatsiki

Výborně napsané, skvělé zahrané, Matěj Havelka jako hajzl byl výborný a Jakub Nemčok konečně dostal příležitost ukázat, co v něm je a myslím, že svou roli zvládl na výbornou.Ani výběr neznámých herců seriálu neuškodil.Za mě je to jeden z nejlepších online seriálů a dávám krásné a poctivé 4, hvězdičky.(80%)To že tento seriál je nominovaný na Emmy jen svědčí o tom, že umíme točit seriály na světové úrovni. ()

J.Mayen

Vyborny seros o sikane nezletilych, predstavitel Martyho zahral nejlip ze vsech a cela jeho herecka parada byla velmi uveritelna. Trochu me jako 40 catnika zarazilo jak po sobe tyhle nezletily (15) let lezou ohrabavaj se, titulujou se apod., to my v jejich veku byli preci jenom zaostalejsi a trochu bych rekl i jinde. Jen doufam, ze to bylo trochu pro film pribarevene a ve skutecnosti jsou ty deti mirnejsi. Jinak ve snimku dostal vlastne Marty to co provedl vlasnimu uciteli,takze litost v mem pripade nebyl na miste. Snad se dockam dalsich podobne kvalitnich snimku. ()

honzic

Překvapivě docela dobrý seriál, sice to není vrcholné dílo, ale plní to, co si dal za úkol docela dobře a neurazí. Hodnocení: 75 % ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. Velice dobrý seriál, který dokázal pracovat s napětím a atmosférou. Zároveň v něm v hlavních rolích zahráli i dva moderátoři pořadu Wifina. ()

blondboss

Bratia Česi prekvapili a natočili jeden z najlepších webseriálov poslednej doby. Vychádza to z reálnych udalostí, rozoberá to citlivé a až priveľmi aktuálne témy ohrozujúce najmä násťročných. A že je to vedené až príliš edukatívne? To vôbec nevadí, nakoľko je to veľmi zaujímavá a hravá forma osvety. Je to proste počin, ktorý nemožno prehliadnuť a určite odporúčam. 85 % ()

Sebule

Konečně dobrý thriller od českých tvůrců. Délka akorát, bylo to napínavé, svým způsobem znechucující, když si člověk uvědomuje, že se tohle děje i dneska. Herci sympatičtí, hlavně tedy hlavní hrdina Marty, který by mohl dostat více prostoru. Jediný problém mám trochu s vyšetřováním na vlastní pěst otce. Občas mi to přišlo takové, že se mu až moc na sílu dařilo. Hodnocení: 8/10 ()

endrix

Povedený seriál, určený hlavně rodičům a jejich dětem. I když je hlavní téma šikana, příběh o postupném odhalování pravdy za smrtí mladého kluka má i slušné krimy prvky. SPOILER: Některé nelogičnosti se dají vysvětlit tím, že se tu vlastně šikanují dva stejně staří kluci. Ale za konec musím strhnout jednu hvězdu. Pointa je nelogická, nemá opodstatnění v příběhu. Aha efekt se nedostavil. Pokud není berličkou k (podle mě zbytečné) druhé sérii, pak je čím? Snahou ukázat, že patnáctiletý kluk prostě nemůže jednak pd vlivem moci, kterou dostal nad druhým, jako svině? Že za tím musí být něco jiného? Pokud bude druhá série a bude stejně dobrá dobrá jako první, klidně hvězdu přidám. Ale pokud ne, mohli si podle mě tvůrci toto částečné sejmutí viny za každou cenu odpustit. ()

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

23.11.2020

Včera proběhl online přenos 48. ročníku předávání mezinárodních cen Emmy, které jsou pokládány za televizní obdobu filmových Oscarů. Ocenění udílí americká Akademie televizních umění a věd, která je… (viac)

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

27.09.2020

Přestože hlavní ceny Emmy za loňskou seriálovou tvorbu již byly rozdány, existuje vedle nich také mezinárodní seriálová soutěž – a právě v té teď mezi nominovanými skončil i jeden český seriál.… (viac)