Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

Wormboy

Vynikajuce ustredne herecke duo, ktoremu vsetci ostatni robia len krovie. Tazko si vobec predstavit, ci tato klasicka Kingovka vobec mohla dopadnut lepsie. Pre mna Misery nepatri k majstrovym najlepsim kniham, filmova adaptacia vsak patri k tomu lepsiemu, no na najlepsie knihoprerabky veru nedosahuje. 3,5/5* ()

zette

Vyborny thriller a podle me nejlepsi americky film roku 1990! Za tento snimek by se urcite nestydel ani Hitchcock. Kathy Bates je neuveritelna, excelentni herecky vykon. James Caan ji zdatne sekunduje. Vyborny scenar podle predlohy Stephena Kinga, hutna atmosfera na minimalnim prostoru a jiz zminene herecke vykony radi tento film mezi nejlepsi hororove pociny v historii kinematografie! ()

Alfréda

Nač ty řeči, že Kingovy adaptace nestojí za nic, tohle byla grandiózní jízda! Neuvěřitelně syrové a realistické, až se člověku tají dech. Dlouho jsem neviděla film, který by mě tak dostal, že mi z toho spadne čelist. Šílené, děsivé a geniální! ()

Juto

Reiner zachytáva správnu úroveň fyzického napätia, ale väčšinou múdro zdôrazňuje duševné duely. Úžasné. 9/10 ()

campix

Misery bylo mé první knižní i divadelní setkání s dílem Stephena Kinga a tak jsem se podíval i na film. Mohu tedy říci, že filmová adaptace se vcelku povedla. Až na příliš nesedící závěr a hlavně několik scén, které podle mě chybí (zabití policisty sekačkou). Kathy Bates je v hlavní roli přesvědčivá, ačkoliv jsem čekal, že Annie bude trošku vyšší a trochu namakanější. Některé adaptace Kingových knih se povedli rozhodně lépe nežli Misery (Osvícení, Zelená míle), ale zase na druhou stranu jsou tu i některé, které se absolutně nepovedli (Mlha, Running Man). ()

LasT_Olt

To lepší od Kinga, Kathy Bates hraje tu psychopatku bravurně, přípomíná mi jednu moji třídní ze základky, to byla taky taková svině, jen mi teda v těláku nelámala hnáty perlíkem. ()

3n3my

Nooo takže síce bol The Shining ešte o desať rokov skôr natočený, tak Misery (tiež s podobným námetom) sa aj tak nikdy nedotiahne na Kubrickove majstrovské dielo. Ale taktiež šlape veľmi vysoko! Pre mňa sú tieto dve diela porovnateľné vo viacerých pohľadoch, najmä v sfilmovanom prostredí a hereckých výkonoch sú si takmer rovnaké. Možno je Misery v atmosfére a po hudobnej stránke o čosi chudobnejší film, no aj napriek tomu sa pýtam: kam sa hrabú dnešné horory? Pretože Misery nie je ani klasický horor (jedná sa skôr o psychothriller), a aj tak má napätia a atmosféry na rozdávanie. ()

Nivenx

Vynikající adaptace Stephena Kinga. Spisovatel Misery má bouračku a žena ho veme k sobě domů, že mu pomůže, ale doopravdy jí zajímá jen ta kniha a nebude ho chtít pustit nikdy domů. Atmosféra filmu je výborná, herci hrají skvěle a občas jsem měl pocit, že mi je Paula hrozně líto. Chudák. 80% ()

Noviik

Po tomhle filmu si muselo hodně lidí, kteří sní o spisovatelské kariéře, říct, že to není nic pro ně. Skvělý výkon Jamese Caana i Kathy Batesové. ()

vesper001

Misery sice nechce zemřít, ale Annie je mizera. Stvořit (fiktivní) postavu je pěkná věc, ale když se ta pak nasomruje do cizí (skutečné) hlavy a její majitelka se vám začne montovat do života i smrti, je to už o něco méně zábavné, zato mnohem víc vzrušující. Trochu vám sice pustí žilou, ale zase dodá novou inspiraci. Policie ČR doporučuje tento film všem slavným spisovatelům a absolventům kurzu tvůrčího psaní jako preventivní ochranu osobnosti. ()

HorrFi

Když se řekne Stephen King, tak se každýmu asi vybaví něco jinýho a mě se vybaví Misery.. myslel jsem, že už jsem jí dávno komentoval no nejsem já blázen?.. absolutně bezchybná záležitost, ale na úkor jinejch snímků se nikdy nevešla do topky.. tohle je thriller, tohle je horor, tohle je šílenství.. Kathy Bates je slušnej psychouš.. ()

andrii

Pokračovatelka, právoplatný dědic Jekylla a Hydea, psycho Batese Normana. Hamlet mrazivého dechu. Pění, mění skupenství, teplotu krve. Mírumilovný úsměv v nepříjemný, Jokerův škleb. ()

Deyw

takovej klub ctenaru na chalupe..dobre mu cubka z american horor story zatapela..dobra bestie..skoda ze scenu se sekackou vystrihly :( ()

Doudis19

Geniální herecké výkony, trocha brutality, ale hlavně atmosféra dusnější a sklíčenější než si člověk dokáže představit, ačkoli se celý film odehrává v jednom pokoji. Díky tomu Misery odpustíte, že vás občas díky slabšímu scénáři může i nudit.. ()

miguel_111

Neskutočný herecký výkon Kathy Bates, ktorá za rolu psychopatické faninky spisovateľa Paula Sheldona (James Caan) získala Oscara a určite zaslúžene. Pre mňa 90% ()

hans500

Společně s De Palmovou "Carrie" je "Misey neche zemřít" nejlepší filmovou adaptací horroru Stephena Kinga. James Caan a Kathy Bates předvádějí své životní výkony, které už nejspíš nikdy nepřekonají, Rob Rainer poctivě buduje hutnou atmosféru a napětí k čemuž mu dopomáhá také propracovaný scénář. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)