Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

john.h

Cejtil jsem to celou dobu na výbornej film, ale o páté hvězdičce mě přesvědčil až napínavý závěr, kde jsem se po dlouhé době u filmů tohoto typu leknul fyzicky, to znamená, že jsem sebou cuknul. A ta tečka byla taky fajn. ()

RandallFlagg

Film se jako jeden z mála adaptací knih Stephena Kinga drží svojí předlohy, což jistě velice ocení jeho příznivci. Veskrze je film hereckým koncertem Kathy Bates a Jamese Caana, kde rozhodně hraje první housle právě Kathy, jenž za svůj výkon fanatické fanynky získala po právu Oscara, Na filmu musím ocenit stupňující se napětí a budování atmosféry strachu, ačkoli defacto neopustíme pokoj hlavního hrdiny. I přesto je film svižný, nenudí a dokáže si udržet pozornost. Pro fanoušky Kinga povinnost, pro ostatní může být milým překvapením. ()

TommyDiamond

Bláznivý příběh Stephena Kinga jako vděčná předloha…. Být slavným spisovatelem má nesporně své výhody. To, ale nesmíte narazit na svou fanynku číslo jedna, která pro svou oblíbenou postavu, kterou jste vy vytvořili je schopná udělat cokoliv. Člověk by řekl, že dospělý muž nemůže být zajatcem bláznivé fanynky. Ono to, ale nemusí být tak úplně pravda.... Snímek mě potěšil, dám mu tři hvězdy. ()

Anopheles89

Tohle dílko bych ani snad hororem nenazval, i když je námět z pera mistra žánru. Jedná se o velmi kvalitní záležitost, jež staví především na vynikajícím výkonu herců, hlavně pak Kathy Bates, jež postavu Annie Wilkisové ztvárnila tak skvěle, že mi z ní běhal děda mráz v kanadách po zádech. Hlavní ženská postava, jevící se na začátku jako milá spásná duše, na konci pak jako absolutní magor zasluhující doživotní pobyt ve svěrací kazajce, je snad jednou z nejzajímavějších, jaké jsem měl to štěstí vidět. Trochu mě překvapila absence brutálnějších scén (kromě setkání spisovatelových kotníků a obrovské palice), i když o násilí tu vlastně šlo jen okrajově a hlavním prvkem zůstává skvělá atmosféra a beznaděj, kterou jsem nebohému Paulovi taky zbaštil i s navijákem. Maximální hodnocení nedávám proto, že jsem si k videu dřepnul s chutí podívat se na skutečný horor. Každopádně jsem se nenudil. ()

departed

[románem nedotknut] Teď už rozumím tomu, proč castingové oddělení vybralo do role Annie zrovna Kathy Bates. Já jsem ji jako herečku sice nikdy moc nemusel a upřímně ani vzhledově na tom není nejlíp, ale tady jsem z toho jejího psycho výrazu a záchvatového běsnění měl v některých momentech solidní zimomriavky. Plešouna bych jí za to sice nedal, ale zas chápu, že v té době to bylo asi něco nadstandardního. PS: záběry na zasněženou americkou krajinu byly nádherný. ()

Marty7CZ

To byl mazec, luxusní režie, nádherný exteriery, báječnej King, Caan a Bates = brutální koncert, a pozor, dabing, vynikající DABING!!!!! 90% ()

MindTuber

Jedna ze světlých výjimek zfilmovaných děl mistra hororu Stephena Kinga. Brilantně zahraná postava fanynky Misery. Takhle si představuji psychologické drama s hororovými prvky. Budiž pět. ()

playboy_05

Horor to rozhodne neni...nicmene jako thriller, ktery vygraduje presne v pravou chvili to beru...byt tam byly delsi pasaze, u kterych jsem obcas i klimbal a vizualem a tempem to dost pripomina filmy klidne i o vic jak deset let starsi, tak jde o kvalitni psycharnu, kterou fanousci zanru urcite oceni...jinak Kathy Bates fenomenalni...pro nas, co ji zname vice mene jen z AHS, o to vic ()

Shitonit

Knížka výborná, film..kupodivu neprzní předlohu, dokonale vystihuje původní téma, udržuje napětí i tempo. P.s. tu svini bych zaškrtil :-) ()

Duke90

Pořádnou depku jsem při sledování Misery měl, možná skoro stejnou jako bezmocný (a jako vždy výtečný) James Caan. Kathy Bates je jednou z největších nočních můr (nejen) každého úspěšného spisovatele, který zrovna padne do její bezchybné lékařské "péče". Srdce mi bušilo, i když jsem byl hezky v pohodlí domova, nepřipoutaný k posteli, chůze schopný a připraven k bezproblémovému útěku... Když jsem se kdysi díval na Reinerovo "Než si pro nás přijde....", ještě jsem netušil, že si za název filmu můžu klidně doplnit - Annie The Sick Bitch!! Opravdu až nepříjemně věrohodně zahráno! ()

tlesk

Herecký koncert a asi jedna z vůbec nejlepších adaptací děl Stephena Kinga. Psychologický, komorní horor. To si prostě nejde než dát líbit. Mrazivě geniální záležitost. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)