Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

M.i.k.e

ač mi přišlo jednání Rodenovi postavy lehce kostrbaté a překombinované, tak je Promlčeno na české poměry skoro až nevídaný kousek. Přeci jen napínavých, víceméně dobře napsaných a předem neodhadnutelných thrillerů, za který by se nemusel stydět ani Hollywood tu zase tak moc nevzniká.Vlastně tu nevznikají vůbec a už jen za to, patří Sedláčkovi uznání a upřímně doufám, že v tomhle stylu bude pokračovat spíš než se zaprodávat debilitám typu druhého Dědictví.Menší mínus maximálně jen za konec, který po celém tom průběhu víceméně vyšumí do ztracena. On to byl nejspíš úmysl, ale i tak bych jako divák ocenil alespoň lehčí zadostiučinění...80% ()

honajz2

Možná je těch pět hvězd trochu nadsazených, ale nemůžu si pomoct, lepší český film už tady hodně dlouho nebyl. Kadrnka k tomu sice u mě s tím svým posledním filmem měl dost blízko, ale v závěru nedokázal vše správně ukočírovat a místy už to jen zbytečně protahoval, zatímco Promlčeno už na začátku nasadí dost podmanivou atmosféru, která s přibývající stopáží jenom narůstá a ve výsledku z toho vypadne solidně napsaný příběh, který vše načrtnuté úspěšně dotáhne do konce a veškeré náznaky zdařile propojí. Neříkám, že úplně dokonale, ale českých filmů s ujasněnou a propojenou koncepcí je o dost míň jak šafránu a jakmile nějaký vidím, mám z toho pochopitelně radost. Pokud z tohohle roku uvidím lepší český film (v což vůbec nepředpokládám), klidně to tady přehodnotím na čtyři, ale teď vůbec nemám problém dát plný počet. Vadily mi snad jen výkony Barešové a Cibulkové, které za moc nestály, ale jinak tomu snad ani nemám co víc vyčítat. Tohle se Sedláčkovi prostě povedlo a jsem rád, že to v sobě pořád mám, protože totálně chladný Jan Palach mě vyděsil svojí mizernou filmařinou, ale tady mu zase konečně jede všechno solidně, od scénáře po filmařskou stránku. Dokonce mi to sedlo tolik, že jsem i konečně schopný ignorovat, že Sedláček stejný rok ještě něco říkal psem. Jak už jsem psal, není to dokonalé, ale přijde mi to dostatečně povedené a natolik mě to potěšilo, že tomu prozatím ten plný počet opravdu nemám problém dát, aspoň pro teď. Slabých 5* ()

rakovnik

Krimi thriller, kde se téměř stále jen povídá. I tak je atmosféra hutná a příběh velice silný, s několika momenty, kdy jsem skoro nedýchal. Překvapilo mě i promyšlené provázání postav, stejně jako gradace napětí z dalších událostí. Závěr byl sice trochu fádní, na druhou stranu kvituji, že tvůrci se nenechali unést a film skončil rozumným kompromisem. ()

BarryLyndon

Ze Sedláčka jsem měl delší dobu srandu a vnímal ho negativně, ale poslední dobou mám pocit, že prostě neselže daleko pravděpodobněji, než známější jména s puncem geniality. A kdyby se točil projekt na kterém mi záleží, tak asi chci aby to dělal Sedláček než aby to podělal někdo se jménem a Lvy.  Zajímavý a zábavný film přes svou řemeslnost. Myslím, že je Sedláček lepší režisér než scénárista, ale tomuhle by víc prospěla komornost a  nápaditost. Některé věci tam byly přímo na dělohu. Otázka je, za co může Sedláček a producenti, kteří si tam prý prosadili závěrečnou doslovnost a vysvětlení přes jeho vůli.  Kdyby to natočili jako Locke s Tomem Hardym, tak by to bylo geniální a nemuselo by se měnit ani moc a Roden by to bez problémů utáhnul. Takhle "jenom" 7/10 ale po dlouhé době spokojenost s českým projektem a taková že jsem se nestyděl. :) ()

bourec

Nebejt tam rušivýho elementu v podobě poldovský kanceláře s tim nafouklým mladým poldou, možná bych šel i do pěti. PO dlouhý době film , kterej na minimu prostoru mojí maličkost upoutal vážně dokonale. Navíc popisovaná doba je teď hustě probíraná díky seriálu Devadesátky. A mrazení mám z toho, že člověk dělal v tý době, pohyboval se po Praze, a kolem mě se v zákulisí děly tyhle prasárny. Film je povedenej. 80%. ()

Streeper

Hodně zajímavý český film, který se snaží hrát na americké vlně. Rozhodně by to nebylo ono bez Karla Rodena, jeho charisma a herecký výkon ten film drží nad vodou. Naopak Barbora Bočková mě moc nepřesvědčila svým hereckým umem a od ní mi to přišlo hodně prkenné a neupřímné. Nicméně i tak se jedná o jeden z těch lepších českých filmů a thrillerů. ()

C0r0ner

Po dlouhé době jsem nadšený z českého filmu a to se fakt stává tak jednou za rok a půl. On ale když se sejde parádní scénář, navíc založený čistě na konverzacích, parádní herci, parádní režie, nečernobílé a nejednoznačné poselství a vyznění... No, tenhle film měl z mého pohledu opravdu všechno. 95% ()

Topco

Žánrovka, aká sa v českej či slovenskej produkcii bežne nevidí. Komorná konverzačka o vykúpení hriechov a (pre)mlčaní ukrýva pod svojou thrillerovou škrupinou kritiku legislatívy. Zaujme postupným budovaním napätia, kompozíciami nočnej Prahy, intímnym saxíkom, no vytknúť sa jej dá mierne prekombinovaná zápletka. Výkony, najmä vedľajšie party, miestami zaváňajú televíznym dojmom. Osviežením v mantineloch českého filmu je dej odohrávajúci sa prevažne cez telefón a takmer v reálnom čase. Môže tak evokovať tituly ako Locke (2013) či Tiesňové volanie (2018). Spokojnosť. ()

Lanark

Scénaristicky chytře zvolené a zpracované kontroverzní téma. Doteď mě vlastně nenapadlo, jak velká blbost je promlčecí lhůta u vraždy. Projev a charizma Barbory Bočkové mě nepřestává překvapovat a přitahovat, Barešovi role těžce vychcanýho a všehoschopného úlisného právníka sedla jak prdel na hrnec, ale Karel je stejně všechny strká do kapsy. Ať už jako postava, nebo jako herec. Tohle byla příjemná krimi chuťovka s dost dobře vybalancovaným a gradujícím dějem. Konec možná trochu lehce zadrhl, ale vybudovanou atmosféru to naštěstí už nedokázalo rozhodit. ()

Cheeter

Na české poměry skvělý film a nebylo to ani moc komplikované. Stačí jednoduchá zápletka, správně vybraní herci a dobrá podívaná je na světě. Jen mě trochu překvapilo, že od Roberta Sedláčka, ten u mě propadl v nemilost po Českém století. Ale na jeho rehabilitaci to úplně nevidím, na tu je ještě dost času. Každopádně šanci ještě dotane. ()

PROCESOR

Filmová lahůdka, která stojí za vychutnání. Perfektně budovaný napětí, že skoro nedýcháte a při tom všem je to velmi srozumitelně servírováno. Natož odhadnout, jak to celé skončí. Za mě maximální spokojenost. ()

necisty

Silné téma vycházející z legislativy ČR natočeno a zahráno tak nečekaně vypjatě a emotivně, že nemohu jinak než za plný počet. Některé vedlejší role na mě působily trochu amatérské, ale Roden, Bočková i Barešová to zahráli tak perfektně, že jsem jim to žral od první až do poslední minuty, kde to ke všemu vyústilo nečekaně. Na české poměry opravdu velmi kvalitní film. ... LFŠ 2022 MN ()

campix

Promlčeno je jedním z děl Roberta Sedláčka, které ukazuje, že opravdu umí a věci jako Řekni to psem se poměrně úspěšně negují. Nápad tady je hodně solidní. V jedné rozhlasové show se otevírá hodně zajímavá kauza Čecha, který musel z nějakých důvodů prchnout v devadesátkách do zahraničí a teď se vrací, aby napravil křivdy a srovnal účty předtím než události z minulosti budou (jak název napovídá) promlčeny. Roden v hlavní roli film utáhne, to je bez debat. Bohužel největší bolestí je finále filmu. Takhle nadějný rozjezd dokázali totálně zazdít v nevýrazném až jalovém finále. Dalo se s tím pracovat rozhodně lépe. Určitě ale cením pokus o krimi thrillerovou žánrovku. Těch se u nás opravdu moc nedělá. ()

Pajky3

Příjemné překvapení, protože tohle je vážně povedená česká konverzačka. O tom, co se v příběhu rozehraje a kam to povede nemá divák ponětí. A tak drama a napětí funguje na výbornou. Roden prodává své bohatí herecké zkušenosti a ostatní ho dobře doplňují. Jediné, co trošku zkazí dojem je úplný závěr. Čekal jsem větší drama a drastičtější rozuzlení. I když chápu, že tvůrci tím nejspíš chtěli poukázat na nesmyslnost toho, že u nás je takhle benevolentní zákon. ()

angel74

Najít dobrý námět na film je čím dál složitější, a já musím s povděkem konstatovat, že Robertu Sedláčkovi se to v případě krimi dramatu Promlčeno podařilo. Každopádně jde o vskutku nebývalý počin čeřící stojaté vody našeho zatuchlého rybníčku, který reflektuje současnou vykloubenou dobu daleko drsněji, než by se na první pohled mohlo zdát. Radkův příběh totiž nepojednává pouze o promlčeném zločinu z nechvalně proslulých devadesátek, ale také o tom, v jak bezohledném informačně-ekonomickém sevření dnes žijeme. Jakoby nic jiného než ekonomická měřítka nesmělo hodnotit kvalitu lidského života, jakoby neexistovaly jiné stejně oprávněné pohledy na svět náš vezdejší, nebylo jiných radostí. Morálka bohužel ustupuje do pozadí, člověk slouží mamonu. Tohle všechno Sedláčkův snímek obsahuje, ba ještě mnohem víc. Když pak přihlédnu k mistrovské režii a skvělým hereckým výkonům, nemám v podstatě žádnou výhradu. (90%) ()

FrankSusta

No tedy, takhle vybzíkanej jsem snad ještě z žádného českého filmu ještě nebyl. A nebo byl, jen si teď nevzpomenu. Každopádně, toto mě opravdu úplně zamrazilo do křesla a já se nemohl pomalu hnout, jak jsem hltal každé slovo a každý pohyb (a že vše má své odůvodnění pro příběh, minimálně pro uvědomění, jak geniálně napsané to je). Radek v podání Karla Rodena je českým Hannibalem Lecterem, Riddlerem, Johnem Doem a bůhvíkýmještě v českém podání s geniálně propracovanou postavou - minimálně, co se minulosti týče. Barbora Bočková a všichni ostatní (včetně Denisy Barešové, kterou ve filmech potkávám čím dál častěji a musím uznat, že si ty filmy krade pro sebe) mu skvělé sekundují a já jen zírám. Jediné snad, co mohu vytknout, je občas trochu problémové nasvícení scén (ale když se opravdu povede, tak vynikne ten nápad za ním). A možná ještě občasné natahování, které ale nepovažuji za bůhvíjaký problém, protože to pěkně pasuje do atmosféry. A občas trochu strojené dialogy. Ale jinak supr. Jsem spokojen. Moc, moc spokojen. ()